Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka pompa wody do silnika 150KM ?

snailie 01 Mar 2012 16:13 2656 29
    snailie
    Level 9  
    Witam serdecznie, poszukuję pompy wody z możliwością podłączenia węża 4 cale, która będzie napędzana przez silnik 150KM (silnik mam), tak więc wchodzi w grę napęd paskiem. Pompowanie na odległość 10m, przepustowość około 1000 l/min - może być więcej.

Czy ktoś jest w stanie coś polecić?
    User removed account
    User removed account  
    snailie
    Level 9  
    silnik jest jaki jest. szukam pompy. z tego co wlasnie sie dowiedzialem to bede potrzebowac jednak bardziej 1600 l/min. chodzi o wygenerowanie duzego cisnienia
    User removed account
    User removed account  
    snailie
    Level 9  
    i tu jest problem :) potrzebuję takie ciśnienie aby unieść 150 kg.

jestem w 100% poważny w tym momencie. nie myśleć sobie, że napisałem temat tak o.
    User removed account
    User removed account  
    snailie
    Level 9  
    tylko trochę bardziej kontrolowane i większej mocy. masz jakiś pomysł na tą pompę?

jeśli chodzi o pytanie "po co mi to", trzy słowa: student, praca inżynierska :-)
    snailie
    Level 9  
    kupic. praca konstrukcyjna
    snailie
    Level 9  
    z tego co widziałem wszedzie sprzedają razem z silnikiem. interesuje mnie sama pompa
    snailie
    Level 9  
    dobra wskazówka, już przeglądam. dzięki wielkie za naprowadzenie. jakbyś miał jeszcze jakis pomysł to będę wdzięczny :-)
    Adasku
    Level 15  
    Witam może auto pompe z samochodu strażackiego jelcz 004 wydajność 3200 litrów na minute .
    snailie
    Level 9  
    Dokładnych parametrów jakie potrzebuje nie powiem bo pompa jest dodatkiem do mojej pracy nie z mojego kierunku. Jednakowoż jest potrzebna. Tak jak napisałem potrzebuje osiągnąć duże ciśnienie, wpompować na wysokość około 4 metrów. Napędzane silnikiem spalinowym Yamaha 150KM (+- 9k obr dokładnie nie pamiętam). Jak najmniejsze gabaryty, wąż 4 cale.
    snailie
    Level 9  
    bliżej 1600 l/m, a ciśnienie tak żeby było w stanie unieść około 200 kg
    kybernetes
    Level 39  
    Panie student, czyli jakie ciśnienie? Czy to ma być podobne do tego co na tym filmiku? Obliczyć silę można z energii kinetycznej słupa wody.
    snailie
    Level 9  
    Z tego co wyczytałem to potrzebne 50-60 psi przy 3500 - 3800 l/min. Trochę dużo.
    Ma iść wężem 4 cale do dwóch dysz po 2 cale.
    saskia
    Level 39  
    Zaklady termoenergetyczne uzywaja pomp ktore podtrzymuja cisnienie na kotlach i mieszaja wode na wyjsciu na miejska siec cieplownicza (wezly).
    Jesli dobrze pamietam to maja one duza wydajnosc i utrzymuja 12 atm w obiegu miejskim (wezlach).
    Popytaj w zakladach cieplowniczych gdzie mozna takie dostac. Moze nawet maja cos na zbyciu.
    snailie
    Level 9  
    tylko ilość litrów na minutę trochę mnie zastrzeliła.

ps. ile to 420 lbf ? tak po naszemu
    saskia
    Level 39  
    Funty na stope kwadratowa.
    Stopa to 30,5 cm x30,5 cm
    kybernetes
    Level 39  
    saskia wrote:

Źle, ta jednostka to stopofunt-siła (~1,36 Nm).
    snailie
    Level 9  
    czyli 1,36 x 400 ~ 550 Nm. tyle potrzeba
    saskia
    Level 39  
    kybernetes wrote:
    saskia wrote:

Źle, ta jednostka to stopofunt-siła (~1,36 Nm).

Zwracam honor, moja wina, nie sprawdzilem dokladniej a wypowiedzialem sie nie sprawdzajac, gdyz jest to jednostka miary nawet w UK rzadko uzywana, bo od hmmmmm wielu lat przechodza na miary metryczne :-) i ciezko im to idzie.
    Sam przestawilem sie w latach 80-tych na inch-e i stopy, ale czesto klienci (postepowi) staraja sie podawac miary w cm, a ja musze szybko przeliczac, aby nie okazac sie "zacofanym" w odwrotna strone :-).
    snailie
    Level 9  
    no to skoro sobie już wszystko wszyscy wyjasnili możecie zaproponować coś konkretnego? :-)
    snailie
    Level 9  
    Bardziej chodziło mi o to czy jesteście w stanie zaproponować jakąś konkretną pompę. 4 karchery w grę raczej nie wchodzą. I tak jak już pisałem coś bliżej 3000l/min