Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie dobrać Audio do Poloneza Atu ?

Maclfy 01 Mar 2012 16:17 1691 10
    Maclfy
    Level 9  
    Witam przygotowuję swojego Poloneza na sezon i mam do was prośbę . Jakie głośniczki by dobrze zagrały w nim ? W grę wchodzi tylko Tonsil ! STXa nie chcę pchać Ponieważ nie chcę pchać jakieś chińszczyzny do polskiego Samochodu !
    Tak TSX niby polski ale 90% części do produkcji pochodzi z Chin .

Na razie są oryginalne 15 letnie głośniczki tonsila i Jakieś Radyjko No name 40 W z CD Owszem nie gra to najgorzej ale chciałbym czegoś troszkę lepszego ;)

Myślałem nad :

Bagażnik TWM 2301 TONSIL
    Tylna półka Tonsil SC 2161 (W miejsce oryginalnych) Ale nie jestem pewien na 100% może jakieś propozycje
    Drzwi ? Może coś zaproponujecie ? Też w miejscu oryginalnych
    przednie listwy TONSIL DT2508
    Do tego będzie oczywiście wzmacniacz i porządne Radio Jakiś Pioneer ;)

Zastanawiałem się jeszcze nad głośniczkami Diory ale pieron wie jakiej jakości po wznowieniu Diory to robią .

Co myślicie o tym jeśli macie jakieś propozycje to podajcie ale tylko z Tonsila ;) .

Słucham Techno , Trance , Electro , Hiphopu , Rocku , Hard style , Jump style , popu i czasem dla jaj Discopolo ;p

Proszę nie pisać że się nie opłaca bo to tylko Polonez !
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Sarever
    Level 19  
    A kolega pamięta o wygłuszeniu drzwi? Druga sprawa: czy jest sens pakować głośniki z tyłu skoro z tyłu jest subwoofer?
    Maclfy
    Level 9  
    Pewnie że pamięta ;) . Nie chcę po prostu zostawiać oryginalnych głośniczków z tyłu bo leciutko już charczą z racji swojego wieku . Poza tym skoro już tam są fabrycznie to nie będę zostawiał pustej dziury . Ale może mi ktoś doradzi co wstawić do drzwi bo nie mam bladego pojęcia .
    Sarever
    Level 19  
    A ile chcesz wydać na ten system?
    hans127
    Level 17  
    Maclfy wrote:

Tak TSX niby polski ale 90% części do produkcji pochodzi z Chin .

A to wada?? Jakby produkowany byl gdzies indziej kosztowalby drugie tyle i tez bylby placz ze za drogi:)
    Maclfy
    Level 9  
    Mam tak do 900 zł do wydania . I w Rachówę wchodzi tylko Tonsil . Koniec kropka nie pytajcie dla czego bo i tak nie zrozumiecie .

Skoro sam wiesz najlepiej to czemu ma służyć ten temat?
    nightrunner
    Level 21  
    Stawiając takie warunki (tylko Tonsile) odbierasz sobie prawie wszystkie możliwości.
    Poza tym wygłuszanie drzwi nie ma żadnego sensu jeśli nie chcesz przerabiać fabrycznych miejsc montażowych.
    Polonez ma bardzo dobre drzwi pod względem akustycznym i przy fabrycznym montażu ich wygłuszanie nie ma sensu, bo nie usłyszysz żadnej różnicy.
    Radzę zmienić podejście do sprawy ;)
    Też mam sentyment do Tonsila, mój pierwszy zestaw 16cm z przodu w Polonezie miałem zrobiony właśnie na Tonsilach z niebieskiej serii, grało to super jak na "tamte czasy" i możliwości finansowe, ale porównując do tego co mam teraz w samochodzie to ogromna przepaść ;)
    hans127
    Level 17  
    Temat nie ma sensu....to tak samo jakbym zapytal was jaki samochod kupic zakladajac ze chce tylko np toyote corolle :)
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Możesz poszukać systemu speed 1300/1700.

Polecam ale tylko pod wzmacniaczem i to trzymającym poziom.
    Maclfy
    Level 9  
    Okej zobaczę ;) . A warunek taki stawiam ponieważ co polskie to polskie i jakoś dziwnie mi się komponuje pakować jakieś dziwactwa . Dzięki panowie zobaczę ten system 1700 ;)
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Na Twoim miejscu sprawdziłbym najpierw jakie masz te miejsca montażowe, bo o ile kojarzę , to tam masz takie kieszonki na 10 lub max 13cm głośniki . Dodam że to marne miejsce montażowe i trzeba by było to konkretnie przerobić aby zapięcie Speedów miało sens.