Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kurs SIEMENS S7 300 - Simatic

EdwardAlp 01 Mar 2012 16:19 20212 8
    EdwardAlp
    Level 2  
    Na stronie mepi.pl pojawił się właśnie nowy kurs SIEMENS S7-300. Zainteresowani tym sterownikiem na pewno znajdą dużo przydatnych informacji na temat programowania w step 7 oraz fizycznego montażu sterownika S7-300

Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Piooner
    Level 9  
    No przyda się napewno:] U nas w szkole ćwiczymy na S7-200 ale pewnie nie różnią się dużo :D
    315-2DP
    Level 17  
    Piooner wrote:
    No przyda się napewno:] U nas w szkole ćwiczymy na S7-200 ale pewnie nie różnią się dużo :D

Jako autor cieszę się, że podoba Ci się idea powstania takiego kursu. :)

Co do Twojej wypowiedzi na temat podobieństw między S7-300, a S7-200 to dwa całkiem inne sterowniki. Mają też zupełnie inny soft, który mimo podobnej nazwy (Step7 do S7-300, a Step7 Micro/win do S7-200) wygląda zupełnie inaczej. S7-200 nie ma bloków DB, tylko obszar pamięci "V". S7-300 ma więcej timerów, lepsze możliwości komunikacyjne i tak wymieniać można by długo, długo...

Ja też zaczynałem od S7-200. Do nauki to fajny sterownik. Prosty i szybki do opanowania, ale z czasem warto sięgnąć po coś mocniejszego jak np. S7-300. ;-)
    mietador
    Level 2  
    Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, ale po wątkach poruszanych wydaje mi się, że jestem w sanie pomóc w wielu technicznych kwestiach związanych ze sterownikami S7 oraz szeroko rozumianą komunikacją. Byłem uczestnikiem wielu kursów między innymi w firmach: INTEX Gliwice, ATEMPOL Piekary Śląskie, ASTOR Warszawa, Phoenix Contact Wrocław, SEW Łódź. Posiadam obszerną dokumentację szkoleniową ze szkoleń jakie odbyłem – poniżej przedstawię szkolenia w jakich uczestniczyłem. Jeżeli potrzebujecie materiałów szkoleniowych lub porad technicznych to proszę o kontakt MIETADOR(malpa)wp.pl
    Szkolenia jakie przebyłem oraz dokumentacja jaką dysponuję:
    1. Kurs Komunikacja S7 MPI, PROFIBUS, PROFIBUS DP szkolenie w firmie INTEX Gliwice
    2. Kurs Komunikacji PROFINET szkolenie w firmie INTEX Gliwice
    3. SIMATIC S7 PRO1 oraz PRO2 w firmie INTEX Gliwice
    4. SIMATIC S7 PRO1 oraz PRO2 w firmie ATEMPOL
    5. KURS ST – BWINCCS Projektowanie i obsługa systemu wizualizacji WinCC w firmie SIEMENS Warszawa
    6. Tworzenie i serwisowanie aplikacji Wonderware In Touch 10.1 w firmie ASTOR Warszawa
    7. Kurs Uruchomienie i diagnostyka falowników SEW szkolenie w firmie SEW Łódź
    8. Kurs programowanie falowników IPOS – pozycjonowanie absolutne SEW Łódź
    9. Kurs programowania falowników firmy Phoenix Contact
    10. Kurs 1 Systemy interbus dla S7 w firmie Phoenix Contact w Długołęce
    11. Kurs 2 Diagnostyka i sterowanie interbus – Bevmode obsługa kanału PCP
    12. Posiadam również podręczniki użytkownika programu EPLAN 5.60 cz.1 oraz cz.2

.
    peterrrm
    Level 14  
    Gratulacje kursu! Na pewno dużo osób czeka na coś jeszcze bardziej zaawansowanego!
    piotrek2005
    Level 1  
    Witam . Prosiłbym o podesłanie materiałów , które pomogą zapoznać się z programowanie sterowników s7-300. piotrek2005(malpa)tlen.pl
    grabek_radek
    Level 21  
    Witam.
    Czy ktoś z was otrzymał jakieś materiały od mietador?