Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kurs SIEMENS S7 300 - Simatic

EdwardAlp 01 Mar 2012 16:19 20482 8
SterControl
    EdwardAlp
    Level 2  
    Na stronie mepi.pl pojawił się właśnie nowy kurs SIEMENS S7-300. Zainteresowani tym sterownikiem na pewno znajdą dużo przydatnych informacji na temat programowania w step 7 oraz fizycznego montażu sterownika S7-300

• SterControl
    Piooner
    Level 10  
    No przyda się napewno:] U nas w szkole ćwiczymy na S7-200 ale pewnie nie różnią się dużo :D
  • SterControl
    315-2DP
    Level 17  
    Piooner wrote:
    No przyda się napewno:] U nas w szkole ćwiczymy na S7-200 ale pewnie nie różnią się dużo :D

Jako autor cieszę się, że podoba Ci się idea powstania takiego kursu. :)

Co do Twojej wypowiedzi na temat podobieństw między S7-300, a S7-200 to dwa całkiem inne sterowniki. Mają też zupełnie inny soft, który mimo podobnej nazwy (Step7 do S7-300, a Step7 Micro/win do S7-200) wygląda zupełnie inaczej. S7-200 nie ma bloków DB, tylko obszar pamięci "V". S7-300 ma więcej timerów, lepsze możliwości komunikacyjne i tak wymieniać można by długo, długo...

Ja też zaczynałem od S7-200. Do nauki to fajny sterownik. Prosty i szybki do opanowania, ale z czasem warto sięgnąć po coś mocniejszego jak np. S7-300. ;-)
    mietador
    Level 2  
    Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, ale po wątkach poruszanych wydaje mi się, że jestem w sanie pomóc w wielu technicznych kwestiach związanych ze sterownikami S7 oraz szeroko rozumianą komunikacją. Byłem uczestnikiem wielu kursów między innymi w firmach: INTEX Gliwice, ATEMPOL Piekary Śląskie, ASTOR Warszawa, Phoenix Contact Wrocław, SEW Łódź. Posiadam obszerną dokumentację szkoleniową ze szkoleń jakie odbyłem – poniżej przedstawię szkolenia w jakich uczestniczyłem. Jeżeli potrzebujecie materiałów szkoleniowych lub porad technicznych to proszę o kontakt MIETADOR(malpa)wp.pl
    Szkolenia jakie przebyłem oraz dokumentacja jaką dysponuję:
    1. Kurs Komunikacja S7 MPI, PROFIBUS, PROFIBUS DP szkolenie w firmie INTEX Gliwice
    2. Kurs Komunikacji PROFINET szkolenie w firmie INTEX Gliwice
    3. SIMATIC S7 PRO1 oraz PRO2 w firmie INTEX Gliwice
    4. SIMATIC S7 PRO1 oraz PRO2 w firmie ATEMPOL
    5. KURS ST – BWINCCS Projektowanie i obsługa systemu wizualizacji WinCC w firmie SIEMENS Warszawa
    6. Tworzenie i serwisowanie aplikacji Wonderware In Touch 10.1 w firmie ASTOR Warszawa
    7. Kurs Uruchomienie i diagnostyka falowników SEW szkolenie w firmie SEW Łódź
    8. Kurs programowanie falowników IPOS – pozycjonowanie absolutne SEW Łódź
    9. Kurs programowania falowników firmy Phoenix Contact
    10. Kurs 1 Systemy interbus dla S7 w firmie Phoenix Contact w Długołęce
    11. Kurs 2 Diagnostyka i sterowanie interbus – Bevmode obsługa kanału PCP
    12. Posiadam również podręczniki użytkownika programu EPLAN 5.60 cz.1 oraz cz.2

.
    peterrrm
    Level 14  
    Gratulacje kursu! Na pewno dużo osób czeka na coś jeszcze bardziej zaawansowanego!
    piotrek2005
    Level 1  
    Witam . Prosiłbym o podesłanie materiałów , które pomogą zapoznać się z programowanie sterowników s7-300. piotrek2005(malpa)tlen.pl
    grabek_radek
    Level 21  
    Witam.
    Czy ktoś z was otrzymał jakieś materiały od mietador?