Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio III Włącznik świateł,przetwornica

01 Mar 2012 17:09 3227 7
  • Poziom 12  
    Witam.
    Proszę o pomoc,jeżeli to możliwe.
    Zakupiłem samochód z zamontowanymi światłami jazdy dziennej prawdopodobnie NSSC DRL 507HP.Piszę prawdopodobnie bo kształtem wyglądem i ilością diód , a także napisem na szkle lampy do nich pasują.Swiatła sa cały czas zamontowane.Montaż i zakup był w Nor auto(informacja od byłego właściciela).Problem polega na tym,iż światła świecą(wszystkie diody) z przerwami tzn. zauważyłem,że przygasają wyrażnie na wolnych obrotach w momencie skrętu kierownicą(elek. wspomaganie). i podczas ratownego dodawania i ujmowania gazu tzw,przygazówka. to to co zauważyłem.Najgorsze jest to że podczas jazdy kierowcy mi mrugają światłami,czyli też coś się z nimi dzieje złego.
    Moje pytanie dotyczy(nie wiem czy dobrze rozumuje)czy jest możliwość zakupu samego wyłącznika(ja myślę że jest to jakaś przetwornica) to czarne pudełeczko.Może ono się psuje.Nie wiem kiedy były zakładane te światła.Skoro diody świecą to co innego może się popsuć?Dodam,że światła zamontowane w Clio III,jeżdziłem do elektryka w celu weryfikacji ładowania i instalacji i powiedziano mi że jest ok,tylko światła mają chyba dość.
    Bardzo proszę o pomoc ,szkoda mi ich usuwać.
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak się zachowują te lampy przy zasilaniu TYLKO z akumulatora przy niepracującym silniku?
    Do pomiaru jeszcze raz raz poziom napięcia w instalacji i jego "czystość", czy nie ma tam jakiś dziwnych śmieci.
    Jeśli to pudełko jest rozbieralne, to można próbować naprawić.
  • Poziom 12  
    Dawałem prąd i masę z akum.(przecięte kable z instalaci) tyle,że przy włączonym silniku ten sam efekt
    Co zanaczy czystość instalacji,co sprawdzać ?
    Ta czarna puszka już była rozkręcona ,i nic tam nie zrobisz jest całkowicie (układ elektroniczy) zalana takim czarnym ustrojstwem prawdopodobnie na ciepło nie do usunięcia
    waldik41 napisał:
    Co zanaczy czystość instalacji,co sprawdzać ?

Czy nie sieje jakimś syfem z alternatora lub układu zapłonowego
  • Poziom 12  
    Błażej napisał:
    Czy nie sieje jakimś syfem z alternatora lub układu zapłonowego

Jak i czym to sprawdzić?
  • Poziom 12  
    Clio III Włącznik świateł,przetwornica
    To moja obecna instalacja.
    Jak podłączyć przekażnik(zdublować moduł),aby wyeliminować moduł?
    Proszę o pomoc
    Sprawdzić porządnym miernikiem i oscyloskopem.
    Sprawdzić moduł na stole zasilany z regulowanego zasilacza i sprawdzić jak działa.
    A jeżeli w tym module jest jakaś przetwornica?
    Jeśli nie, to wystarczy dać tam przekaźnik. Jest opisane w wątkach o lampach jazdy dziennej.
  • Poziom 12  
    No sprawdzać można i oscyloskopem,tylko trochę się mija z celem.Wymontować moduł znależć kogoś kto będzie chciał,umiał i miał czym to sprawdzić.Za usługę skasuje powiedzmy 50zł i okaże się,że moduł zły lampy dobre albo odwrotnie.Jak moduł zły to drugi trzeba i błędne koło.Cały zestaw tych ledów 150zł.Więc jeżeli przekażnik pomoże to ok.Jak nie to ich skasuje i finito. :cry: