Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E52 Nokia. głośnik rozmów wariuje!

kubikczar 01 Mar 2012 17:33 2174 3
  • #1 01 Mar 2012 17:33
    kubikczar
    Poziom 7  

Witam
    Jestem nowy i nie wiem czy umieściłem temat w odpowiednim dziale.
    Otóż mam parę problemów z Nokią e52. szukałem w google ale nie znalazłem podobnego problemu.
    1.
    Gdy dzwonie do kogoś lub ktoś do mnie to głośnik wariuje raz się przycisza raz podgłaśnia nawet ten pasek co jest od głośności tez lata w lewo i w prawo.
    Zauważyłem, że jeżeli trzymam delikatnie za dół telefonu to nic się nie dzieje ale jak dotknę palcem leciutko tyłu komórki to zaczyna wariować. Czy to może być wina buzzera?
    2.
    Podczas takich samych rozmów wyłącza się mikrofon czytałem że trzeba usunąć jeden z mikrofonów i teraz chce się dowiedzieć który? Jak by mógł ktoś dać zdjęcie z zaznaczonym mikrofonem. Czy on jest wlutowany w płytę czy po prostu na styki?
    3.
    Nie ładuje oryginalnym kablem usb przez przejściówkę z 220v na usb.
    Na komputerze lub tv ładuje normalnie przez usb.
    i 4.
    To taki że jest słaba sieć da się coś z tym zrobić?
    Mieszkam na wsi i w domu nie mam prawie wcale sieci jak wyjdę na dwór to mam ze 2 kreski , w mieście mam zawsze full.
    Wiem że w telefonach z symbianem jest słaba sieć ale aż tak?
    Wcześniej miałem 6630 i było lepiej.
    Pozdrawiam

• #2 01 Mar 2012 18:04
    .:aspire:.
    Poziom 22  

kubikczar napisał:
    Witam

1.
    Gdy dzwonie do kogoś lub ktoś do mnie to głośnik wariuje raz się przycisza raz podgłaśnia nawet ten pasek co jest od głośności tez lata w lewo i w prawo.
    Zauważyłem, że jeżeli trzymam delikatnie za dół telefonu to nic się nie dzieje ale jak dotknę palcem leciutko tyłu komórki to zaczyna wariować. Czy to może być wina buzzera?

Jeżeli sam ci się z cisza to masz zwarcie na UI lub złączu.
    Cytat:

2.
    Podczas takich samych rozmów wyłącza się mikrofon czytałem że trzeba usunąć jeden z mikrofonów i teraz chce się dowiedzieć który? Jak by mógł ktoś dać zdjęcie z zaznaczonym mikrofonem. Czy on jest wlutowany w płytę czy po prostu na styki?

Mikrofon kiedyś się wyjmowało ale nowy soft naprawił ten błąd.
    [/quote]
    Cytat:

3.
    Nie ładuje oryginalnym kablem usb przez przejściówkę z 220v na usb.
    Na komputerze lub tv ładuje normalnie przez usb.
    i

Tzn że ładuje tylko przez komputer? Ładowarką nie?
    [/quote]
    Cytat:

4.
    To taki że jest słaba sieć da się coś z tym zrobić?
    Mieszkam na wsi i w domu nie mam prawie wcale sieci jak wyjdę na dwór to mam ze 2 kreski , w mieście mam zawsze full.
    Wiem że w telefonach z symbianem jest słaba sieć ale aż tak?
    Wcześniej miałem 6630 i było lepiej.
    Pozdrawiam

One tak mają. Wyłącz 3 G.

Ogólnie masz wszystkie klasyczne objawy e52. W zasadzie To dość często na to wymienia się po prostu płyte. Najciekawsze jest to że na niektóre usterki opisane przez ciebie wymiana płyty i wszystkich innych elementów nie pomaga.

• #3 01 Mar 2012 18:12
    kubikczar
    Poziom 7  

Mógł byś jaśniej z tym UI da się to samemu zrobic? czyli buzzer nic do t ego nie ma?
    nie wiem czy ładowarką ładuje czy nie bo nie mam noramalnej sieciowej ładowarki przez przejsciówke z 220 na usb nie łąduje. Ale co do 1 problemu jak by było zwarcie to moim zdaniem calyc zas by sie przyciszało ale jak delikatnie złapie na dole telfon to nic sie nie dzieje

• #4 01 Mar 2012 20:14
    grubas
    Poziom 40  

Z tego co piszesz uszkodzona płyta główna.
    Standardowa usterka tego modelu.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo