Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eagleUp - Twoje projekty Eagle w 3D

01 Mar 2012 20:26 3280 7
 • Poziom 10  
  EagleUp jest wtyczką ULP do programu Eagle. Umożliwia konwersję dwuwymiarowej płytki zaprojektowanej w tym programie, do formatu 3D obsługiwanego przez bardzo popularny i intuicyjny program Sketchup. EagleUp nie jest może bezpośrednią konkurencją wtyczki Eagle3D ale wydaje się projektem o wielkim potencjale, choć w tej chwili jest jeszcze w powijakach. Daje bowiem możliwość łatwego operowania modelem 3D, szybkiego projektowania nowych elementów jak i części mechanicznych i obudów powiązanych z PCB. Mam nadzieje że projekt ten, będzie rozwijał się szybko.

  eagleUp - Twoje projekty Eagle w 3D

  Linki:
  http://eagleup.wordpress.com/ - strona domowa
  http://mirekk36.blogspot.com/2011/08/program-3d-dla-kazdego-google-sketchup.html - tutorial użytkownika elektrody pokazujący jak łatwo tworzyć elementy w Sketchupie.
 • PCBwayPCBway
 • Poziom 32  
  Fajne alee.. dopóki nie będzie dawało to formatu odpowiedniego do wczytania do mechanicznego CAD-a nie za bardzo to się nadaję ewentualnie do marketingu :)
 • PCBwayPCBway
 • Poziom 10  
  Do sketchup'a są jakieś dodatki eksportujące do STL. Na stl można już coś podziałać, a solidworks ma (chyba) nawet opcję odczytania pełnej geometrii z STL i zapis w np. parasolid czy cokolwiek innego popularnego.
  http://www.cerebralmeltdown.com/cncstuff/stl/index.htm
  Sam jeszcze nie testowałem, jak będę miał trochę wolnego to ściągnę sketchup i zobaczę z czym to się je.
 • Poziom 32  
  Solid z bryły przy eksporcie może sobie sam odtworzyć jak według niego była zrobiona bryła i odtworzyć drzewo operacji, po tym już można robić z tym co się chce
 • Poziom 11  
  Ciekawy projekt, też mnie ostatnio zainteresował. Proste elementy można łatwo samemu stworzyć. Wydaje mi się, że prościej niż za pomocą POV-Ray'a. Brakujących elementów można szukać w google. Jeśli uda się nam je znaleźć trzeba je zazwyczaj tylko przeskalować. Poniżej przykład wykonanego ostatnio przeze mnie sterownika..

  eagleUp - Twoje projekty Eagle w 3D
 • Poziom 10  
  Hej. A dałbyś radę wrzucić, samą klawiaturę ze swojego projektu, jako eksport w formacie STL?
  Chciałbym zobaczyć jak wygląda to w różnych cad'ach, a sam jeszcze nie miałem czasu na dłuższą zabawę.