Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DELL model: PS-5361-1D układ pinów oraz napięcia na zasilaczu ?

02 Mar 2012 09:30 2870 5
  • Level 2  
    Witam,
    Czy ktoś dysponuje "tajemną wiedzą" na temat wyprowadzonych, w zasilaczu DELL model: PS-5361-1D, napięć na końcówkach 20 i 24 piny?

Na stronach DELL takich informacji nie ma.
    Rozkład pinów podany na "http://pinouts.ru/pin_Power.shtml" nie pasuje, nie pokrywają się masy nie mówiąc o reszcie, a to co znalazłem w googlach bazuje na pinouts.ru :(
  • Moderator
    Zatem skoro Ty masz rację to bądź tak uprzejmy i podaj faktyczny stan zasilacza w postaci dokumentacji jako zdjęcia super jakości. Czyli innymi słowy tylko tyle: (wtyki, naklejka oraz wnętrze z opisem co pisze na PCB zasilacza w stosunku do poszczególnych kolorów kabli plus nr pinu na wtyku), a zapewniam Cię iż znajdziemy rozwiązanie... :D
  • Level 2  
    Może źle się wyraziłem, nie mam tego zasilacza, a tylko płytę główną (09N167-Precision 450), do której ten zasilacz jest dedykowany, w związku z tym potrzebuję dostosować zwykły zasilacz ATX do tej płyty.
    To, że piny są rozmieszczone inaczej niż na wspomnianej wcześniej stronie, sprawdziłem poprzez porównanie pinów masy (tych opisanych na stronie) i pinów masy na płycie głównej i tu mam rozbieżność.

Czy ktoś dysponuje takim zasilaczem, a jeżeli tak, to czy byłby na tyle uprzejmy, aby podać wartości napięć na wtyczkach?
  • Level 22  
    Były płyty serwerowe dell zasilane tylko napięciem +12V i +3,3V. Nieraz serwerowe płyty dell-a miały 2 gniazda zasilania. Bez dokumentacji tej płyty nie dojdziesz. Zamieść zdjęcie tej płyty lub złącz zasilania na tej płycie.
  • Moderator
    DELL model: PS-5361-1D układ pinów oraz napięcia na zasilaczu ?
    Zatem to całkowicie zmienia sytuację, a zatem nawet ja Ci nie dam jednoznacznej odpowiedzi ponieważ dokładnie z tym modelem (bodaj nie miałem)jeszcze do czynienia...

Niestety, ale firma Dell i inne firmowe są jednak mistrzami w komplikowaniu życia użytkownikom (nie można liczyć na jakieś standardy), a raczej należy się spodziewać całkiem nietuzinkowych rozwiązań i bez dogłębnej znajomości tematu zasilacza nie podejmuj jakichkolwiek desperackich pomysłów...

Na dodatek jeśli Masz do tej płyty obudowę to innego modelu zasilacza do niej nie podłączysz (gabaryty inne wyprowadzenia, a i tak Masz dobrze, że nie Masz innych napięć jak widzę z poziomu naklejki).
    Coś się więcej można dowiedzieć na tych linkach:
    :arrow: Power Supply Dell Precision 450 Computer
    :arrow: Elementy płyty systemowej
    :arrow: Manuals
    PS.
    Zwróć uwagę na układ i rozmieszczenie gniazd jakie jesteś zobowiązany do podłączenia na tych moich linkach gdzieś to tam było! :D
  • Level 2  
    Dzięki za linki, niestety niewiele pomogły :(

W między czasie trochę poszukałem, poniżej wyniki, niestety nie potwierdzone, więc jeżeli ktoś posiada taki zasilacz to
    czy mógłby mi potwierdzić ten układ z uzupełnieniem napięć i funkcji :

Układ kabli we wtyczce 24 PIN

1 czerwony
    2 czarny
    3 czerwony
    4 czarny
    5 bialy
    6 fioletowy
    7 zolty
    8 niebieski
    9 czarny
    10 czarny
    11 NIEBIESKI Z BIALYM PASKIEM
    12 NIEBIESKI Z BIALYM PASKIEM
    13 szary
    14 czarny
    15 czarny
    16 czarny
    17 pusto
    18 czerwony
    19 czerwony
    20 czerwony
    21 brazowy
    22 czerwony
    23 NIEBIESKI Z BIALYM PASKIEM
    24 czarny

Układ we wtyczce 20 PIN

1 - 4 NIEBIESKI Z BIALYM PASKIEM
    5 - czarny
    6 - czarny
    7 - nic
    8 - czarny
    9 - zolty
    10 - czarny
    11
    12 - 14 pomaranczowy
    15 - Czarny
    16 - nic
    17 - 18 czarny
    19 - rozowy
    20 - czerony

Gdzie :
    Czarny = Masa
    Żółty = 12V
    Cały niebieski = -12V

Pomarańczowy = ?
    Różowy = ?
    Czerwony = ? ( prawdopodobnie 5V )
    Brązowy = ?
    Biały = ?
    Fioletowy = ?
    Niebieski z białym paskiem = ? (prawdopodobnie 3.3V)
    Szary = ? ( prawdopodobnie PS_ON )