Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL model: PS-5361-1D układ pinów oraz napięcia na zasilaczu ?

02 Mar 2012 09:30 2810 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Czy ktoś dysponuje "tajemną wiedzą" na temat wyprowadzonych, w zasilaczu DELL model: PS-5361-1D, napięć na końcówkach 20 i 24 piny?

Na stronach DELL takich informacji nie ma.
    Rozkład pinów podany na "http://pinouts.ru/pin_Power.shtml" nie pasuje, nie pokrywają się masy nie mówiąc o reszcie, a to co znalazłem w googlach bazuje na pinouts.ru :(
  • Moderator
    Zatem skoro Ty masz rację to bądź tak uprzejmy i podaj faktyczny stan zasilacza w postaci dokumentacji jako zdjęcia super jakości. Czyli innymi słowy tylko tyle: (wtyki, naklejka oraz wnętrze z opisem co pisze na PCB zasilacza w stosunku do poszczególnych kolorów kabli plus nr pinu na wtyku), a zapewniam Cię iż znajdziemy rozwiązanie... :D
  • Poziom 2  
    Może źle się wyraziłem, nie mam tego zasilacza, a tylko płytę główną (09N167-Precision 450), do której ten zasilacz jest dedykowany, w związku z tym potrzebuję dostosować zwykły zasilacz ATX do tej płyty.
    To, że piny są rozmieszczone inaczej niż na wspomnianej wcześniej stronie, sprawdziłem poprzez porównanie pinów masy (tych opisanych na stronie) i pinów masy na płycie głównej i tu mam rozbieżność.

Czy ktoś dysponuje takim zasilaczem, a jeżeli tak, to czy byłby na tyle uprzejmy, aby podać wartości napięć na wtyczkach?
  • Poziom 22  
    Były płyty serwerowe dell zasilane tylko napięciem +12V i +3,3V. Nieraz serwerowe płyty dell-a miały 2 gniazda zasilania. Bez dokumentacji tej płyty nie dojdziesz. Zamieść zdjęcie tej płyty lub złącz zasilania na tej płycie.
  • Moderator
    DELL model: PS-5361-1D układ pinów oraz napięcia na zasilaczu ?
    Zatem to całkowicie zmienia sytuację, a zatem nawet ja Ci nie dam jednoznacznej odpowiedzi ponieważ dokładnie z tym modelem (bodaj nie miałem)jeszcze do czynienia...

Niestety, ale firma Dell i inne firmowe są jednak mistrzami w komplikowaniu życia użytkownikom (nie można liczyć na jakieś standardy), a raczej należy się spodziewać całkiem nietuzinkowych rozwiązań i bez dogłębnej znajomości tematu zasilacza nie podejmuj jakichkolwiek desperackich pomysłów...

Na dodatek jeśli Masz do tej płyty obudowę to innego modelu zasilacza do niej nie podłączysz (gabaryty inne wyprowadzenia, a i tak Masz dobrze, że nie Masz innych napięć jak widzę z poziomu naklejki).
    Coś się więcej można dowiedzieć na tych linkach:
    :arrow: Power Supply Dell Precision 450 Computer
    :arrow: Elementy płyty systemowej
    :arrow: Manuals
    PS.
    Zwróć uwagę na układ i rozmieszczenie gniazd jakie jesteś zobowiązany do podłączenia na tych moich linkach gdzieś to tam było! :D
  • Poziom 2  
    Dzięki za linki, niestety niewiele pomogły :(

W między czasie trochę poszukałem, poniżej wyniki, niestety nie potwierdzone, więc jeżeli ktoś posiada taki zasilacz to
    czy mógłby mi potwierdzić ten układ z uzupełnieniem napięć i funkcji :

Układ kabli we wtyczce 24 PIN

1 czerwony
    2 czarny
    3 czerwony
    4 czarny
    5 bialy
    6 fioletowy
    7 zolty
    8 niebieski
    9 czarny
    10 czarny
    11 NIEBIESKI Z BIALYM PASKIEM
    12 NIEBIESKI Z BIALYM PASKIEM
    13 szary
    14 czarny
    15 czarny
    16 czarny
    17 pusto
    18 czerwony
    19 czerwony
    20 czerwony
    21 brazowy
    22 czerwony
    23 NIEBIESKI Z BIALYM PASKIEM
    24 czarny

Układ we wtyczce 20 PIN

1 - 4 NIEBIESKI Z BIALYM PASKIEM
    5 - czarny
    6 - czarny
    7 - nic
    8 - czarny
    9 - zolty
    10 - czarny
    11
    12 - 14 pomaranczowy
    15 - Czarny
    16 - nic
    17 - 18 czarny
    19 - rozowy
    20 - czerony

Gdzie :
    Czarny = Masa
    Żółty = 12V
    Cały niebieski = -12V

Pomarańczowy = ?
    Różowy = ?
    Czerwony = ? ( prawdopodobnie 5V )
    Brązowy = ?
    Biały = ?
    Fioletowy = ?
    Niebieski z białym paskiem = ? (prawdopodobnie 3.3V)
    Szary = ? ( prawdopodobnie PS_ON )