Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk WD320BEVT system plików RAW dmde odzyskać dane

02 Mar 2012 10:30 3908 15
  • Poziom 12  
    Witam
    mam laptopa z Acer z dyskiem WD3200BEVT - 22ZCT0 laptop z systemem Vista, normalnie pracował. Po ponownym uruchomieniu pojawił się migający kursor i system już się nie uruchamiał. Podłączyłem dysk przez przejściówkę SATA -> USB do innego laptopa widzi dysk ale prosi o sformatowanie, oczywiście nic nie było formatowane.
    Podłączyłem do komputera stacjonarnego, wykryło dysk przy uruchomieniu, NOD32 zakrzyczał, że jest jakiś wirus w MBR, potem komunikat o formatowaniu - nic nie formatowałem. W zarządzaniu dyskami widać system plików RAW.
    Wykonałem kopie dysku programem Norton Ghost, następnie na kopii dokonałem sprawdzenia programem Partition Find, pokazał tylko jedną partycje recorvery z instalką systemu.
    Wykonałem na kopii programem DMDE czynności opisane w faq, poniżej załączam screen + sektory od 0 - 100 oraz 0 - 2049 w opisie było podane że w przypadku Visty i Win7 te też należy załączyć. Proszę o pomoc w przywróceniu partycji, odzyskaniu danych. Jeżeli chodzi o partycje to były na tym dysku chyba tylko ta partycja PQSERVICE (do przywracania systemu) oraz ACER ( z systemem) .

Dysk WD320BEVT system plików RAW dmde odzyskać dane Dysk WD320BEVT system plików RAW dmde odzyskać dane

--
    Pozdrawiam
    Jekobb
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Zobacz przez program Paragon Rescue Pack 10.0 Program wypala płytkę bootowalną i bez ingerencji w dane możesz naprawić MBR. Co do DMDE... Wybierz partycję ACER i kliknij apply. W ten sposób wpiszesz ją jako partycję podstawową. Laptop powinien się uruchomić
  • Poziom 12  
    Użyłem programu Paragon Rescue Kit 11 wersja Free:
    Wybrałem Boot Corrector -> Correcter the Master Boot Record (MBR) -> Next -> Update the MBR executable code -> Next
    Niby wykonało, wyłączyłem komputer, uruchomiłem z HBC Mini Windows XP, partycji dalej nie było widać zarządzaniu dyskami dysk widać jako jedna całość bez partycji i bez systemu plików.
    Przez przypadek po ponownym uruchomieniu poszedł boot z HDD i już nie było migającego kursora, a pokazał się monit o hasło dokładnie coś takiego:
    03166547746E0800FBFF
    Password:

Skontaktowałem się z wcześniejszym użytkownikiem czy było jakieś hasło kiedykolwiek, stwierdził że mogło ale on nie zna się na tyle żeby powiedzieć czy było to hasło na dysk. Podał mi jedno jedyne jakie mogło być jednak ono nie pasuje, po wpisaniu i Enter ponowne uruchomienie komputera.

Chciałem "Co do DMDE... Wybierz partycję ACER i kliknij apply. " tego spróbować ale po zaznaczeniu partycji ACER przycisk Apply jest nie aktywny.

Co dalej mogę wykonać?

Dodano po 5 [godziny] 24 [minuty]:

Ustaliłem na 100% że nie było żadnego hasła na dysku oryginalnym.
    Może to ten dysk na którym ma kopie i na nim oczywiście cały czas pracuje posiadał jakieś hasło? Chociaż zanim na niego wykonałem kopię to sformatowałem go i nie było żadnych haseł miałem swobodny dostęp.
    Może program Paragon Rescue Kit przywrócił jakiś inny MBR w którym było jakieś hasło? O ile oczywiście to możliwe aby w MBR zapisywać hasło.
    Może jakimiś innymi programami, sposobami powinienem próbować odzyskiwać dane, lub całą partycję ? Nakierujcie na coś bo utknąłem w martwym punkcie.

--
    Pozdrawiam
    Jekobb
  • Poziom 17  
    A próbowałeś znaleźć partycję przez Paragon'a ?
  • Poziom 12  
    Niestety Paragon i opcja undelete partrtition nic nie wykrywa.
    A jakieś pomysły skąd to hasło? Może jak by to się obeszło to wtedy uaktywniły by się partycje? (tak sobie tylko gdybam)
  • Poziom 17  
    A miałeś hasło administratora w Windowsie ? Może nie chce Cie dopuścić do partycji...
  • Poziom 12  
    nie nie było żadnego hasła administratora, jedyne hasło jakie było to na użytkowniku z prawami administratora, potem zostało ono zdjęte i system ładował się bez hasła.
    To hasło konta z prawami administratora nie działa zresztą.
    Chyba że system sam sobie ustalił jakieś hasło przy instalacji.

--
    Pozdrawiam
    Jekobb
  • Poziom 17  
    Wątpię w to aby system "sam" ustalał sobie jakiekolwiek hasła. Spróbuj programem " Partition Find and Mount ". Jest to program z Hiren's Boot CD...
  • Poziom 12  
    Partition Find and Mount niestety nic nie wykrywa :-(.
    Jutro chyba pokombinuje z formatem tego dysku z kopią oczywiście, tzn. na pytanie czy chcesz teraz sformatować kliknę tak i potem popracuje nad nim programami do odzyskiwania, może tak coś pójdzie.
    Może ktoś zajrzał by jeszcze w te binarki z pierwszego postu, może da rady jakoś inaczej naprawić ten MBR aby partycje zadziałały?
    Czy w ogóle możliwe jest zapisanie hasła w MBR?

--
    Pozdrawiam
    Jekobb
  • Pomocny post
    Specjalista HDD Recovery
    1) Coś mam wrażenie że brakuje temu dyskowi bo partycja wychodzi poza zakres sektorów dysku.
    Użyj programu : http://hddguru.com/content/en/software/2007.07.20-HDD-Capacity-Restore-Tool/

Poczytaj : https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7582680#7582680

Plik do wgrania w sektor 0 przywraca dwie partycje poprzednie. Startowa to ta z FAT32.
  • Poziom 12  
    Dzięki za pomoc, w końcu mam dostęp do danych a to było najważniejsze, właśnie je zabezpieczam na osobny nośnik.
    Czyli odnośnie tego:
    migol21 napisał:
    1) Coś mam wrażenie że brakuje temu dyskowi bo partycja wychodzi poza zakres sektorów dysku.
    Użyj programu : http://hddguru.com/content/en/software/2007.07.20-HDD-Capacity-Restore-Tool/

to możliwe że mam zabrane część pojemności dysku tak, bo jak doczytałem program służy do przywracania pierwotnego rozmiaru.
    Postanowiłem że ten oryginalny dysk z laptopa sformatuje, ale przed wgraniem na niego systemu to będę musiał go sprawdzić czy jest ok.
    Czy wykonać najlepiej smart i jakie jeszcze dodatkowe czynności aby mieć pewność.
    Można jeszcze podpiąć do tego temu sprawdzenie dysku?

--
    Pozdrawiam
    Jekobb
  • Poziom 12  
    Dzięki za pomoc wgranie sektora pomogło dane były dostępne można było je odzyskać.
    Dysk niby w dobrej był kondycji po teście S.M.A.R.T., zrobiłem zerowanie wykorzystuję jako podręczny zewnętrzny, a do laptopa kupiłem nowy.

--
    Pozdrawiam
    Jekobb