Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Angielski zasilacz - przejściówka

tantal1 02 Mar 2012 11:13 3152 14
    tantal1
    Level 11  
    Witam.
    Kupiłem niedawno urządzenie, do którego dołączony jest zasilacz z angielską wtyczką (2 bolce). Podłączyłem go do przejściówki anglia-->polska z 3 bolcami. Jednak zasilacz nie ładuje. Czy istnieje taka możliwość, że taka przejściówka działa tylko z urządzeniami na angielską wtyczkę z trzema bolcami? Dziękuje za odpowiedzi.
    Gregory_bg
    Level 26  
    Trzeci bolec to PE powinno działać upewnij się, że napięcie dochodzi do zasilacza.
  • Helpful post
    jannaszek
    Level 39  
    Angielska wtyczka (3 bolce) posiada wymienny bezpiecznik- sprawdż go, jeśli oczywiście jest w Twojej wtyczce..
    tantal1
    Level 11  
    Sama wtyczka zasilacza ma 2 bolce, tylko ich rozstaw jest jak w angielskiej. Podłączyłem go do takiej przejściówki: Link
    Jak nie działało to pomyślałem, że ta przejściówka nie zadziała bez tego 3 bolca. Dzisiaj spróbuję na innej przejściówce, dam znać czy pomogło.
    jannaszek
    Level 39  
    Nie masz miernika, aby sprawdzić przejście pomiędzy bolcami oryginalnej wtyczki?
    Kupowanie i podmiany przejściówek dla diagnozy, są bez sensu. Obejrzałeś tą wtyczkę pod kątem obecności bezpiecznika?
    tantal1
    Level 11  
    W mierniku siadła mi bateria, a elektryk ze mnie marny.
    Zasilacz wygląda na nierozbieralny, więc trudno stwierdzić jak wygląda sprawa bezpiecznika.
    Przejściówka pożyczona.
    12pawel
    Level 33  
    Bateria do miernika kosztuje 3 zł więc lepiej kupić i posprawdzać niż kupować kolejne przejściówki
    Cowboy zagrabie
    Level 31  
    Jeżeli zasilacza będziesz używał wyłącznie w polsce, to kup polską wtyczkę i zapraw na kablu zamiast angielskiej.Niebieski i brązowy do bolców głównych, żółto-zielony (PE) do styku uziemienia.
    jannaszek
    Level 39  
    Chodzi mi o bezpiecznik wymienialny, który jest dostępny z zewnątrz obudowy wtyczki, jeśli takiego nie ma (wystarczy oglądnąć) to wewnątrz prawdopodobnie go nie ma.
    tantal1
    Level 11  
    Zasilacz jest zintegrowany z wtyczką, wygląda jak taki do telefonu. Przeróbki odpadają.
    Jak wrócę do domu dokładnie go obejrzę, ale na 90% nie ma żadnego bezpiecznika.
  • Helpful post
    kamil18_05
    Level 13  
    Może nie wszyscy wiedzą ale istnieją jeszcze takie rzeczy jak gniazdka stosowane w łazienkach z transformatorem separacyjnym, które mają zastosowanie do golarek, szczoteczek do zębów. Wtyczka jest taka jak opisuje autor a mianowicie ma dwa bolce i nie pasuje do europejskiego gniazdka.
    Angielski zasilacz - przejściówka
    tantal1
    Level 11  
    Problem rozwiązany. Przejściówka okazała się wadliwa. Nie potrzebnie zawracałem wam głowę, ale nie sądziłem że coś tak prostego może się zepsuć. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas.

I jest dokładnie tak jak pisze kamil18_05, to jest takie urządzenie łazienkowe.