Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nowej pompy myjącej w zmywarce whirpool ADG 7557

mareckyyy5 02 Mar 2012 12:06 6428 13
  • #1 02 Mar 2012 12:06
    mareckyyy5
    Poziom 7  

Witam! Szanowni forumowicze zwracam się z prośbą o pomoc, kilka dni temu zepsuła się mi pompa myjąca w zmywarce whirpool ADG 7557, nie jest juz na gwarancji i dlatego podjąłem się naprawy na własną rękę gdyż najbliższy serwis whirpoola znajduje się okolo 100km od mojej miescowości. Zamówiłem pompę z allegro, upewniłem się oczywiście czy ta pompa będzie pasować do mojego typu zmywarki. Co okazuje jedno z kostek (biała) pasuje do podłączenia pompy, natomiast druga kostka (czarna) w tej pompie jest bezużyteczna chyba że należałoby ją jakoś przerobić i podpiąć do nowej pompy oraz dwa uziemienia, które były podpięte również w starej pompie. Poniżej przedstawiam zdjęcia w środku zmywarki kabli oraz starej pompy i nowej pompy. Jak można byłoby to podłączyć by sprawnie wszystko działało? Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam marekcyyy5

Stara pompa
    Podłączenie nowej pompy myjącej w zmywarce whirpool ADG 7557 Podłączenie nowej pompy myjącej w zmywarce whirpool ADG 7557

Podłączenie w zmywarce:

Nowa pompa
    Podłączenie nowej pompy myjącej w zmywarce whirpool ADG 7557 Podłączenie nowej pompy myjącej w zmywarce whirpool ADG 7557 Podłączenie nowej pompy myjącej w zmywarce whirpool ADG 7557

0 13
  • Pomocny post
    #2 02 Mar 2012 15:54
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

A która to jest stara , a która nowa pompa ?

0
  • #3 02 Mar 2012 16:00
    mareckyyy5
    Poziom 7  

Już poprawiłem w poście, stara pompa to te pierwsze 3 zdjęcia górne, z białym plastikiem i dwiema gumami uszczelniającymi.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Mar 2012 16:06
    machefi

Czyli kupiłeś nie tę pompę , Twoja stara posiada grzałkę , nowa jest bezgrzałkowa . Wymień ją szybko na właściwą .

0
  • #5 02 Mar 2012 16:08
    mareckyyy5
    Poziom 7  

a załóżmy żeby spróbować otworzyć górną część starej pompy i wkręcić ją do nowej to by coś dało? Czy lepiej nic nie grzebać w nowej i odesłać ją po prostu?

0
  • Pomocny post
    #6 02 Mar 2012 16:23
    machefi

Inna budowa turbinki . Nie podejdzie . Oddaj .

0
  • #7 02 Mar 2012 17:21
    mareckyyy5
    Poziom 7  

a mam takie pytanie czy ta pompa będzie dobra, która jest wystawiona na aukcji allegro i sprzedający twierdzi że będzie pasować:

Podłączenie nowej pompy myjącej w zmywarce whirpool ADG 7557 Podłączenie nowej pompy myjącej w zmywarce whirpool ADG 7557 Podłączenie nowej pompy myjącej w zmywarce whirpool ADG 7557

i tu pewnie górną część z grzałką ze starej pompy będę musiał wkręcić tak?

z tym, że pompa oferowana na allegro ma 60W a nigdzie więcej nie można takiej dostać która ma 80W tak jak stara, sprzedający powiedział, że wszystkie pompy posiadają teraz do tego typu zmywarki mają 60W.

0
  • Pomocny post
    #8 02 Mar 2012 18:03
    peter falk
    Specjalista AGD

mareckyyy5 napisał:
    tu pewnie górną część z grzałką ze starej pompy będę musiał wkręcić

Nie inaczej.
    mareckyyy5 napisał:
    a mam takie pytanie czy ta pompa będzie dobra, która jest wystawiona na aukcji

Będzie.
    Swoją drogą: zrobiłeś epokowy interes :)

0
  • #9 02 Mar 2012 18:34
    mareckyyy5
    Poziom 7  

hehe pompa nie pasująca do zwrotu także poniesione koszta zerowe hehe, ale stracony cenny czas. według zapewnien sprzedawcy powinna pasować ale jak widać sprzedający nie mają pojęcia co sprzedają. A przeciętny człowiek który nie zajmuje się tym na codzień łyka jak młody pelikan;)

0
  • #10 02 Mar 2012 23:37
    movzx
    Poziom 39  

mareckyyy5 napisał:
    według zapewnien sprzedawcy powinna pasować
    Bo pasuje, jeśli dokupisz do niej grzałkę. Przynajmniej ja bym tak zrobił :)

0
  • #11 03 Mar 2012 00:29
    tonk07
    Poziom 16  

Witaj mareckyyy5

Napisz co się ze starą pompą porobiło że wymieniasz. Pompę którą dostałeś jest lepszej jakości zamiennikiem lecz jej łączny koszt z grzałką może przewyższyć koszt zmywarki jak ma już kilka lat.

pzdr

0
  • #12 03 Mar 2012 01:30
    movzx
    Poziom 39  

tonk07 napisał:
    Napisz co się ze starą pompą porobiło że wymieniasz
    No a cóż miało się porobić? Jak zwykle diabli wzięli panewki/wirnik niepotrzebne skreślić ;)
    tonk07 napisał:
    jej łączny koszt z grzałką może przewyższyć koszt zmywarki
    Grzałka to sto-kilkadziesiąt złotych, bez przesady.

0
  • #13 03 Mar 2012 02:27
    tonk07
    Poziom 16  

1. Pytanie było do autora tematu
    2. Dodaj sto-kilkadziesiąt złotych do kosztów pompy i dopłać do zmywarki która była przez kilka lat mocno eksploatowana a kosztowała 1000zł?(pytanie czysto teoretyczne mało związane z tematem)

Ostateczne zdanie należy do mareckyyy5 i mam nadzieje że jakoś go naprowadziliśmy

0
  • #14 04 Mar 2012 16:46
    mareckyyy5
    Poziom 7  

Objawami jakimi zasugerowały wymianę pompy było głośne kręcenie wirnika tak jakby w środku zmywarki coś się ocierało i po włączeniu zmywarki niezależnie od programu nabierała wody i po około 3 min spuszczała wodę. Oczywiście poczytałem po forach co może być przyczyną i oczywiście wskazywało wszystko na to ze to pompa myjąca. Zmywarka ma 3 lata.

Po wykonaniu kilkudziesięciu telefonów odnośnie nowej pompy poprzez serwisy i naprawy AGD stwierdziłem ze lepiej samemu tym się zając. Koszt nowej pompy w serwisie to ok. 500zł + robocizna. To wolałbym nową zmywarkę zakupić. Ale kiedy zamówiłem nową pompę i okazało się ze nie jest odpowiednia to zabrałem się do rozkręcenia starej pompy.

Okazuje się, że w środku znajdowało się sporo piasku, który jest zawarty w tabletkach myjących. Pompa jest do rozebrania i oczyszczenia i teraz działa jak nowa:). W środku znajdują się elektromagnesy które wprawiają w ruch wirnik. Nie jestem tu jakimś specjalistą, ale głównym powodem był piasek. Używałem tylko Calgonitu.

Teraz zamiast tabletek będę używał proszku. Zakupiona pompa do zwrotu. Poniesione koszta jedynie na nowe opaski zaciskowe no i oczywiście czas.
    Dzięki za pomoc, jeśli będziecie mieli jakieś pytania chętnie pomogę.

2