Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Samsung HT-X810-Trzaski z napędu zaslony kieszeni dysku

Stach-S12 02 Mar 2012 12:58 1301 0
  • #1 02 Mar 2012 12:58
    Stach-S12
    Poziom 10  

Powrócił do mnie zestaw DVD Samsung HT-X810, w którym kiedyś wymieniłem koło zębate napędu zasłony kieszeni dysku. Po wymianie wszystko działało i działa poprawnie, lecz od niedawna pojawił się problem podczas włączania i wyłączania zestawu z pozycji czuwania i odwrotnie - do stanu czuwania. Objawia się to włączaniem silnika zasłony na dwie sekundy, gdy jest ona zamknięta, a wyłączniki krańcowe są we właściwym położeniu i mają prawidłowy kontakt. Każdorazowe włączanie i wyłączanie zestawu powoduje przeskoki zazębienia napędu zasłony, kiedy jest ona na właściwym miejscu. Dalsze działanie doprowadzi do kolejnego uszkodzenia koła zębatego. Silnik napędu sterowany jest układemUIC2- I8082BL (FAN8082DTF). Na pin 4 tego układu przychodzi sygnał do zamknięcia z pin 82 procesora UIC1- LC87F5CC8A. Na pin 80 (DOOR-CLOSE) procesora UIC1 przychodzi potwierdzenie zwartej krańcówki DOOR-SWITCH gdy zasłona jest zamknięta. Mimo to podczas włączania i wyłączania zestawu z pin.82 (CLOSE-MOTOR) procesora UIC1 wychodzi chwilowy sygnał do zamykania zasłony. Wszystkie elementy smd. układu związanego z otwieraniem i zamykaniem zaslony są sprawne. Podejrzewam błąd w programie procesora. Nie wiem skąd go pobrać i jak najprościej go wgrać. Proszę o pomoc .

0 0