Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Vienna de luxe nie działa

kris44_2004 02 Mar 2012 13:11 3241 5
  • #1 02 Mar 2012 13:11
    kris44_2004
    Poziom 2  

Saeco Vienna de luxe - po załączeniu świeci pierwszy LED i nic się nie dzieje, nie reaguje na pozostałe przyciski.
    Ekspres działał (kilka lat) do czasu odkamienienia. Po tej operacji nie było przepływu wody więc zdemontowałem bojler (oznaczając wszystkie przewody i styki) oraz wężyk za bojlerem (był całkowicie zatkany). Po wyczyszczeniu przewodu i bojlera, podłączyłem wszystkie przewody, wymieniłem pastę przewodzącą pod czujnikiem temperatury, sprawdziłem drożność obiegu wody, sprawdziłem omomierzem działanie krańcówek od bloku zaparzacza i pojemnika na zużytą kawę. Założyłem obudowę i "zonk". Świeci pierwszy LED od zasilania, a poza tym ekspres jest głuchy, nie obraca blokiem zaparzacza, nie grzeje wody, nie załącza pompy. Jakieś pomysły? Może jeszcze jakiś switch nie załączony albo uszkodzona płyta elektroniki?

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 02 Mar 2012 22:34
    axdm56
    Poziom 11  

Witam,
    zaczął bym od sprawdzenia wszystkich funkcji w programie serwisowym, wówczas będziesz miał pewność które układy działają a, które nie.
    Z tego co pamiętam po włączeniu powinna migać druga dioda, oznaczająca grzanie się ekspresu, polecam również sprawdzić czy aby poprawnie wszystko połączyłeś tak jak to powinno być.

Pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 05 Mar 2012 11:55
    kris44_2004
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. Programu serwisowego nie można uruchomić(jeśli chodzi o załączenie z wciśniętymi przyciskami drugim i trzecim). Błędne podłączenie przewodów było tym co mi się nasunęło jako pierwsze. Dlatego sprawdziłem ponownie i wydaje się, że nie popełniłem błędu ponieważ przed demontażem dokładnie oznaczyłem przewody i styki, a teraz wszystko się zgadza. Znalazłem niemiecką serwisówkę i spróbuję jeszcze wg niej sprawdzić prawidłowość podłączenia "peryferii" do płytki elektroniki.

0
    Załączniki:
  • #4 15 Mar 2012 11:16
    kris44_2004
    Poziom 2  

Zagadka rozwiązana. Do płyty elektroniki nie dochodził sygnał z czujnika temperatury - zapewne na skutek moich energicznych działań podczas demontażu bojlera. Pomiary i zastosowanie metody "szarpanej" pozwoliły ustalić, że z czujnika temperatury KTY10 wysunęła się końcówka przewodu. Po włożeniu uzyskałem na wtyczce JP5 stabilną rezystancję 1,9KOhm. I teraz maszyna działa, aż miło. Mam nadzieję, że komuś przyda się ta wiedza.

0
  • #5 19 Mar 2012 21:15
    hakowy74
    Poziom 10  

super forum mój ekspres też już działa czujnik temperatury wymieniłem pasta i działa jak nowy.

0
  • #6 10 Wrz 2013 16:09
    jaro7112
    Poziom 10  

Dziękuję wszystkim, to forum jest wielkie, oczywiście problem w moim Saeco był identyczny.

0