Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pzetwornica z STR451. Wartość rezystorów łączących STRa z C510.

29 Gru 2004 22:35 2109 8
  • Poziom 21  
    Witam
    TV Uniwersum (FK29411). Potrzebuję znać wartość dwóch rezystorów równoległych, łączących STRa z C510 - 10uF. Nie podam oznaczeń, gdyż płyta jest spalona w tymże miejscu.
    Bardzo mi na tym zależy. Jeśli ktoś będzie mógł pomóc, pozostanę wdzięczny ...

pzdr
    Andie
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    2x470R/0,5W
  • Poziom 21  
    Dzięki Oldboy. Miałem jakiś schemat ale nie dokładnie taki sam (bez elki) i był tam właśnie wartości , o jakich piszesz - nie miałem jednak pewności, ale zamontowałem (0,25W) i zaczęły sie po włączeniu przgrzewać . Dodam , że nawalony był STR i elka 10uF. Spróbuje zamontować jeszcze półwatowe, ale coś czuje, że bedzie źle. Myślałem, że może za duże wartości i dlatego się grzeją, ale skoro takie, to bedziemy szukać dalej. Jakby miał kto jeszcze jakieś sugestie, to zapraszam.
    Czy można czymś zamienic diodę D506 - RH1, jeśli tak, to czym?

andie
  • Poziom 22  
    Witam
    Proponuję uruchomić przetwornicę przy sztucznym obciążeniu.Po upewnieniu się,że przetwornica pracuje stabilnie,w zasilaniu stopnia linii wstaw żarówkę 60W.Jeżeli stopień końcowy linii będzie ok. to TV musi pracować przy lekko zwężonym rastrze.
    Pozdrawiam
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Jeżeli w tej przetwornicy występują dwa rezystory połączone w szerg po 100KΩ każdy, to sprawdź czy któryś z nich nie zmienił wartości.
    Co do diody RM1 to mam pewne wątpliwości, na schemacie oznaczona jest jako zener, a w katalogu zenerem nie jest.
    Jeżeli schemat jest Ci potrzebny(tej przetwonicy) to podaj e-mail, myślę, że będzie bardzo podobny do Twojej przetw.
  • Poziom 21  
    Witam
    Ponownie zapytam o diodę RM1, ponieważ wg mnie to musi jednak zenerka a nie mam żadnych danych na jej temat. Po założeniu w jej miejsce diody prostowniczej 1N4007 napięcie na C510 jest rzędu 250V, co skutkuje oczywiście jego uszkodzeniem (w oryginale był 10uF/100V). Załączam fragment schematu do podglądu. Jeśli ktoś wie jaką diodę zamontować w miejsce D507, będę wdzięczny za info.
    Pzdr
    Andie
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Skąd wzięła się dioda RM1 skoro D506 i D507 to RH-1?
    Zamontowanie diody 1N4007 jest nieporozumieniem, przecież to jest przetwornica, która pracuje na częstotliwości linii więc należy zastosować diodę np.BA159.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    I stała się jasność - ktoś rysując ten schemat nieżle namieszał (schemat jest fabryczny), trzeba zrobić tak jak mówi oldboy i będzie OK.
  • Poziom 21  
    Ja to wszystko bardzo dobrze rozumię, ale skąd w takim razie w moim (chyba nie tylko) katalogu, jako zamiennik RH1 (zresztą RM1 też), figuruje 1N400... ?

Pozdrawiam

Andie