Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite a200 Recovery Windows Vista Home Premium, a Basic

02 Mar 2012 14:29 3871 7
  • Poziom 2  
    Witam. Mam Toshibe Satellite a200 z systemem Windows Vista Home Premium i mam też do niej płytę Recovery. Chciałbym przywrócić system na drugim komputerze, też Toshiba Satellite a200, ale z zainstalowanym Windows Vista Basic. Pytanie brzmi: Czy mogę płyta recovery od Vista HP przywrócić system na komputerze z Vista Basic(płytę od tego niestety zgubiłem)?
    Jeżeli jest to nie możliwe to czy ktoś posiada płytę Recovery do Toshiby z Vista Basic?
  • Poziom 37  
    Wszystko się da i nawet po zapodaniu odpowiednich sterowników a podczas instalacji kluczy rejestracyjnych (na toshibie wpiszesz klucz z hp) będzie działać. A legalność takiego zagrania to inna sprawa...
    A może tą płytkę recovery z pierwszej wspomnianej Toshiby użyć do tej drugiej?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Windows z płyt recovery nie będzie się pytał o klucz, czyli jeśli chcesz żyć w zgodzie z licencją to takie coś odpada.
  • Poziom 2  
    Czyli konkretnie. Jak użyje płytę recovery od Vista Home Premium, na kompie z zainstalowanym Vista Basic to format się zrobi? Ale jaki system się zainstaluję HP czy Basic?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Jest taka możliwość, abyś drogi użytkowniku pawelsb przesłał mi pocztą za opłata kopię tej płyty? Mam Toshibę satellite A200-1s6 Home premium i mam nadzieję, że u mnie zadziała.
  • Poziom 17  
    Popieram autora karlm. Mnie też wydaje się, że kombinowanie w tym temacie się nie opłaca, bo zyski mogą być niewspółmierne do konsekwencji.
  • Poziom 13  
    pawelsb napisał:
    Czyli konkretnie. Jak użyje płytę recovery od Vista Home Premium, na kompie z zainstalowanym Vista Basic to format się zrobi? Ale jaki system się zainstaluję HP czy Basic?
    wszystko będzie ładnie chodzić, inna rzecz kwestia legalności systemu, jak pisali koledzy wyżej, system bedzie oczywiście taki jak na płytce recovery