Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciek ze wspomagania układu kierowniczego w Oplu Omega B

29 Gru 2004 22:46 6875 4
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam problem z niewielkimi wyciekami z ukladu kierowniczego ze wspomaganiem w Oplu Omaga B 95'. Prawdopodobnie niewielki wyciek wystepuje w kolumnie kierowniczej ale do konca nie jestem pewny, bo w tym modelu (2,5 TD) gora jest do tego stopnia zabudowana, ze nic nie widac poza mokra czescia kolumny w dolnej czesci, jak i z od dolu (nawet po sciagnieciu oslony silnika). Zorientowalem sie u mechanika, ze w tym modelu kolumny kierownicze nie sa "naprawialne", a kosz wymiany na nowa to pare tys. zlotych(?!!!)... Poniewaz najpierw musze postarac sie o sprawna czesc uzywana chcialbym sie zorientowac, czy sa produkty (dodatki do olei przekladniowych) ktore moga zapobiec ubytkom oleju tego rodzaju?.. Dodaje, ze do ukladu wspomagania uzywam oleju przekladniowego typu Dexron 2 (czerwony)... Oczywiscie rowniez cenne beda dla mnie wszelkie porady zwiazane z naprawa (rysunki, schematy, itp.)...
    Dodaje, ze wspomaganie pracuje prawidlowo, nie slychac typowych dla uszkodzonych ukladow odglosow, chyba ze poziom oleju spadnie zdecydowanie ponizej minimum.
    Pozdrawiam zainteresowanych.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Są takie środki, sam stosowałem firmy winn's, chyba tak to się pisze, ale znalazłem po długich poszukiwaniach w hurtowni motoryzacyjnej, kosztowało około 35zł. Jak na razie uszczelniło, wcześniej musiałem dolać jakąś 100-200ml na około 2tys. Wyciekało mi na jednej końcówce przekładni.
    Znalazłem jeszcze jeden środek firmy gunk, poczytaj sobie http://www.gunk.pl/produkty/p29.htm
    Zadzwoniłem tam i też podali mi dystrybutorów, zadzwoń do nich, albo mejla napisz. To też dobra firma.

W ostateczności są firmy, które regenerują przekładnie. Wymontowują, wymieniają wszystkie elementy uszczelniające i pierścienie chyba teflonowe. Jak się kręciłłem koło tego to regeneracja 400-800zł w zależności od autka + 150-200 za montaż/demontaż przekłądni. Ja znalazłem firmę w Łodzi, daje gwarancję na 2 lata. Poszukaj w necie, na pewno coś znajdziesz.

Ale osobiście zaczęłem od regeneratorów w płynie i jak na razie problem opanowany.
  • Poziom 13  
    Na pewno wyprobuje ten "specyfik" :-) moze i w moim przypadku bedzie skuteczny... Jezeli ktos naprawial - regenerowal (we wlasnym zakresie) kolumne kierownicza prosilbym o dalsze wypowiedzi. Moze znajdzie sie ktos, kto posiada rysunki kolmny kierowniczej do mojego modelu wraz z rozpisaniem na czesci skladowe (moze i z numerami katalogowymi)...
  • Poziom 25  
    witam
    kup uzywana koszt ok 300 zł
    pozdro

Dodano po 1 [minuty]:

witam
    kup uzywaną koszt ok 300 zł
    nie warto sie bawic w jakies preparaty sa mało skuteczne
    pozdro
    T
  • Poziom 16  
    Mam ten sam problem, ale preparaty pomagaja na naprawde niewielkie wycieki, można tez gęstrzy olej zalac ale uwaga na pompę. regeneracja to troche kiepski temet lepiej poszukac na szrocie