Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y560 - S/PDIF jak wyłączyć ?

02 Mar 2012 17:34 4548 9
  • Poziom 10  
    Lenovo y560 - jak wyłączyć gniazdo S/PDIF.
    Nie mam dźwięku w głośnikach a w gnieździe słuchawek pali się cały czas czerwona dioda, zmiana ustawień karty dźwiękowej nie przynosi rezultatu.
    Przeinstalowanie systemu również, w menadżerze urządzeń wszystko OK.

Czy postał tylko serwis?
  • Poziom 43  
    Jaki system?
    Barnim napisał:
    Nie mam dźwięku w głośnikach a w gnieździe słuchawek pali się cały czas czerwona dioda

Nie rozumie?
  • Poziom 10  
    system Windows 7 HE 64bit - oryginalny lenovo
    słuchawki podłączone do tego gniazda nie działają,
    dzisiaj przywróciłem fabryczny system z ustawieniami lenovo ( z ukrytej partycji ) i nadal brak dźwięku, w ustawieniach karty dźwiękowej wszystko ok

już głupieje, może on ma jakiś fizyczny dodatkowy przełącznik?
  • Poziom 43  
    Spróbuj zainstalować sterowniki chipset jako pierwszy a potem sterowniki karty dźwiękowej.
    Po instalacji poprawna konfiguracja audio.Sterowniki możesz poszukać na stronie producenta.
  • Poziom 10  
    niestety bez zmian, po odinstalowaniu sterowników karty dźwiękowej, lampka gaśnie

po zainstalowaniu sterowników chipset'u i ponownie karty dźwiękowej, lampka zapala się ponownie, w ustawienia karty są głośniki jak przyłącze na S/PDIF lampka dalej się pali, gdy z powrotem na głośniki , pali się dalej

Nawet jak odinstaluję sterowniki realtek'a i zainstaluje standardowe Microsoftu, lampka od razu się zapala

To wszystko się zaczęło gdy podczas wyłączanie komputera windows 7 instalował aktualizacje i w pewnym momencie się zawiesił, komp nie odpalał się z dysku, uszkodzony był boot sector po naprawie boot sectora wszystko śmiga , niestety brak dźwięku i świeci się ta lampka

Podejrzewam ,że padła płyta ( oprogramowanie ) przy tym zwieszeniu

Może bios zaktualizować?

to dokładnie ten model
    http://www.komputronik.pl/product/106800/Lapt...booki_/Lenovo_IdeaPad_Y560_59_047517_LED.html
  • Poziom 43  
    Gniazdo słuchawek może być uszkodzone.
    Po podłączeniu słuchawek jack nie ma luzów kiedy jest włożony do wejścia?
    Możliwe że będzie wymiana gniazda słuchawkowego.
  • Admin grupy komputery
    Barnim napisał:
    wszystko się zaczęło gdy podczas wyłączanie komputera windows 7 instalował aktualizacje

W sieci czytałem kilka tematów z identycznym przypadkiem właśnie po jakiejś aktualizacji - sprawdź jaka łatka została zainstalowana tego dnia - orientacyjną datę chyba pamiętasz?
  • Poziom 10  
    Laptop trafił do serwisu Lenovo ( jest na gwarancji )
    Minęły ponad 4 tygodnie i serwis w dalszym ciągu go nie naprawił.
    Od 15 marca jestem ciągle zwodzony, co do terminu zakończenia naprawy, raz będzie za 2 dni, raz za 3, a jeden konsultant stwierdził ,że Lenovo ma nieograniczony czas na naprawę!.
    Ostatni komunikat "Z informacji jakie uzyskałem od naszego partnera serwisowego wynika że części zamówione do naprawy komputera nie rozwiązały problemu i była konieczność zamówienia dodatkowych podzespołów. Planowany termin dostawy części to bieżący tydzień. Sprzęt powinien być odesłany na przełomie obecnego i przyszłego tygodnia po naprawie. "
    ręce opadają , nie wiem w jakim stanie on wróci po naprawie, jest w serwisie Lenovo w Bydgoszczy
  • Poziom 10  
    Po 2 miesiącach przepychanek z firmą lenovo, wymienili laptop na nowy model.

podsumowanie: Jeśli już chcecie kupić laptop firmy lenovo, wybieracie serie THINK PAD, mają o niebo lepszą obsługę serwisową i naprawy ( z mojego doświadczenia ) trwają maks 7 dni - Ida pad to taka masówka z masakrycznym serwisem i obsługą klienta, która nie ma nawet możliwości bieżącego sprawdzenia etapu naprawy
    ( wcześniej nie wiedziałem ,że te 2 linie produktów odsługiwane są przez zupełnie inne firmy )

Temat do zamknięcia