Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp 3300 jak odłączyć skaner

Stef.krak1 29 Gru 2004 23:09 15217 45
  • #1 29 Gru 2004 23:09
    Stef.krak1
    Poziom 14  

Mam chyba uszkodzoną lampę skanera( nie świeci przy po włączeniu podczas testowania) ale nie zależy mi na skanerze chciałbym korzystać
    tylko z drukarki.Ale nie mogę bo jest komunikat "rozgrzewanie lampy "
    a po minucie error i blokada . Po każdej próbie odłączenia modułu skanera jest wyświetlany błąd.Co robić żeby działała tylko drukarka?
    Czy jest to możliwe?

• #2 30 Gru 2004 09:09
    kopier
    Poziom 13  

Czesc!! Dlaczego podchodzisz do tego tak pesymistycznie?? Nie masz uszkodzonego skanera tylko jest on zakurzony wystarczy zrobic konserwacje wyczyscic lustra i problem usuniety!! Po tym zabiegu bedzie dzialac jak nowa. Powodzenia.

• #3 30 Gru 2004 11:10
    pgrom
    Poziom 19  

Zgadzam się z przedmówcą, a skanera z tego co wiem nie da się odłączyć niestety, odnośnie czyszczenie luster, powinno się to robić tylko na sucho (ja to robię pałeczkami kosmetycznymi, ew. miękką szmatką), nigdy na mokro bo zamtowieją.

Pozdrawiam,

• #4 30 Gru 2004 16:30
    mgladki
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Mam takie urządzenie czasem do czyszczenia, faktycznie czyszczenie pomaga ale na krótko :(, macie jakiś sposób na przedłużenie tego czasu? Ja również to robię na "sucho" nie wyciągam luster tylko powoli czyszczę każde z osobna.

• #6 30 Gru 2004 21:31
    a_pawel
    Poziom 27  

Faktycznie HP nie popisało się z tym modelem. Naprawiłem ich już chyba ze 20 z tym samym objawem - ROZGRZEWANIE LAMPY SKANERA. Przedmócy dobrze mówili, że należy wyczyścić znajdujące się w nim lustra ( jest ich pięć - cztery długie i jedno krótkie), ale nie zgadzam się z tym, że jest to naprawa krótkotrwała. Nie miałem do tej pory żadnej reklamacji. A co do odpięcia skanera; cztery duże śruby - dwie z boku i dwie z tyłu.
    Pozdrawiam

• #7 30 Gru 2004 22:39
    Stef.krak1
    Poziom 14  

Dzięki za próby pomocy, ale to nie chodzi o brudne lustra.Nie świeci lampa
    skanera, lub jest uszkodzona jego elektronika.Dlatego chciałbym korzystać tylko z drukarki.Ale ona działa tylko do momentu czasu przewidzianego na rozgrzewanie lampy ok.2 min potem wyświetla error i blokuje się. Nie chodzi też o mechaniczne odłączenie tylko elektroniczne.
    Odpięcie elektroniki skanera od drukarki powoduje błąd i blokadę drukarki.
    Może ktoś ma na to lekarstwo. Po Odłączenie wtyczki silnika skanera, efekt taki sam.
    Pozdrawiam
    Stefan

• #8 31 Gru 2004 13:55
    Volkir
    Poziom 17  

Proponuję spróbować resetu pamięci (może lampa ożyje?). Jeśli pomoże to wyczyść dobrze lustra i... czekaj do następnego razu :)

Reset :
    1. Wyłącz maszynę.
    2. Trzymając klawisze * i menu/enter włącz maszynę i trzymaj je dalej do momentu aż na wyświetlaczu pojawi się Permanent Storage Init.
    3. Czekaj do momentu aż pojawi się Ready

Następstwem resetu pamięci jest całkowity powrót maszyny do ustawień fabrycznych czyli trzeba ustawić język, ustawienia faxu itd. ale może lampa zaświeci (mnie sie raz udało).

Życzę poodzenia

• #9 31 Gru 2004 15:42
    a_pawel
    Poziom 27  

Nie wydaje mi się aby HP 3300 mógł funkcjonować po odłączeniu fizycznym skanera (chodzi mi o taśmę między ADF-skanerem a formaterem drukarki). W końcu to na skanerze jest między innymi cały panel sterowania.
    Pozdrawiam

• #11 01 Sty 2005 22:41
    Stef.krak1
    Poziom 14  

Dzięki za próby pomocy.Z tym resetem pamięci nie próbowałem.Sprawdzę w poniedziałek. Przyznam się ze lampa skanera przestała działać właśnie po czyszczeniu luster.Samą lampę też przecierałem wacikiem i może wtedy ją uszkodziłem.A może niepotrzebnie odkręcałem płytkę lasera( chciałem wyczyścić od środka).
    Nie znam zasady działania tej lampy, ale ona na wyjściu nie ma żadnego oporu.Nie wiem czy tak powinno być?
    Jeszcze jeżeli chodzi o odłączenie skanera. Jasne jest że głowna tasiemka
    jest niezbędna bo sterowanie jest z panelu skanera, ale są jeszcze połączenia osobne modułu lampy, silnika , ale nawet panel sterowania mi niepotrzebny bo drukarką mogę sterować z komputera.
    pozdrawiam
    Stefan

• #13 04 Sty 2005 17:47
    Artur2003
    Poziom 18  

Witam zainteresowaŁ mnie ten temat czy moglibyście napisać jak dobrać się do tych luster gdzie one są jak je czyścić itp bym był bardzo wdzięczny

• #14 04 Sty 2005 20:04
    a_pawel
    Poziom 27  

Artur2003 napisał:
    Witam zainteresowaŁ mnie ten temat czy moglibyście napisać jak dobrać się do tych luster gdzie one są jak je czyścić itp bym był bardzo wdzięczny

Jeśli wpadnie ci w ręce takie urządzenie jak np. HP 3300 lub HP 3330 z komunikatem "rozgrzewanie lampy skanera", który nie chce zniknąć a przy okazji sama lampa wydaje dziwne dźwięki (choć niekoniecznie), to musisz wyczyścić lustra w skanerze. Oddzielasz skaner od samej drukarki (cztery śruby - dwie z boku i dwie z tyłu), następnie musisz zdjąć szybę (odkręcasz wszystkie śruby które widzisz, zdejmujesz panel sterowania, pod którym też są śruby), a następnie rozbrajasz samą lampę (zdejmujesz plastikową czarną osłonę, która jest na dwóch zaczepach) i np. patyczkami kosmetycznymi czyścisz wszystkie lustra (z tego co pamiętam jest ich pięć). Potem odwrotna kolejność i wszystko powinno chodzić jak w zegarku.
    Pozdrawiam

• #15 04 Sty 2005 23:13
    Stef.krak1
    Poziom 14  

Wykonałem reset z godnie z sugestią, ale niestety nic nie pomogło.
    Dalej lampa nie świeci, a drukarka działa tylko przez 1 min jak trwa rozgrzewanie lampy skanera, a potem blokada i kod 79.
    Ręce opadają.

• #17 05 Sty 2005 17:15
    a_pawel
    Poziom 27  

Zgadza się, problem częsty, zwłaszcza w HP LJ 3200.

• #18 16 Lut 2005 08:49
    Rafi_st
    Poziom 10  

Cześć! Ja mam urządzenie wielofunkcyjne HP 3330 i miałem podobny problem, terkotał silnczek, skaner nie mógł się skalibrować, zatrzymywał się przy komunikacie: "Rozgrzewanie lampy" a po minucie pojawiał się error i blokada.
    Wystarczyło wyczyscic lustra i problem usuniety!! Działa jak nowy. Lustra wyciągnąłem, czyścilem wacikiem, na sucho!
    Dzięki za pomoc. :)

• #19 16 Lut 2005 10:59
    radarek
    Poziom 16  

czy piosząc ze wyczyściłeś laser w skanerze chodziło ci o ten scalaczek z okienkiem bo jak tak to masz problem ze zkalibrowaniem skanera przesunołeś poprostu matryce i teraz niewidzi pozycji zerowej a co do lampy to jak ją ztłukłeś to mkicha a jak nie to sprawdz elektronike sterującą i połączenia z lampą ogulna zasada jest taka ze śrubek zabezpieczonych takim cerwonym lakiem sie nierusza bo mozna coś przestawić i potem jest problem

• #20 16 Lut 2005 23:52
    Stef.krak1
    Poziom 14  

No właśnie, chyba przedobrzyłem z tym czyszczeniem.Lampy nie rozbiłem, obchodziłem się z nią bardzo delikatnie, tylko przetarłem wacikiem.Przed czyszczeniem lampa przy starcie i testowaniu się świeciła, ale nie mogła sie ustawić, a teraz się nawet na moment nie zaświeci.
    I teraz pytanie: czy po ew.przestawieniu np.matrycy lampa może się wogóle nie świecić?
    Wydaje mi się że aby wykryć jakieś błędne ustawienia to pierw powinna się zaświecić.

• #21 17 Lut 2005 00:14
    radarek
    Poziom 16  

no raczej najpierw powinna zaświecić sprawdź morze coś niełączy lampą steruje taki prosty układzik dwa tranzystorki pare elemętów jeden transformatorek czasami zamiast tranzystorków jest jakiś scalak płytka połączona jest z lampą i zasilaniem sprawdz czy jest zasilana z płyty moze w tym jest problem jak cesz zprawdzić układzik to podłącz zamiast tej lampy zwykłą małą świetlówke np z uszkodzonej energooszczędnej moze być spalona jeden kabelek do jednego końca oba wyprowadzenia zewrzeć a drugi do drugiego końca ja zrobiłem sobie ze starego skaner i zwykłej świetlówki tej najmniejszej lampe kempingową pod namiot zasilaną z aku 12 V działa spoko a w środku ma właśnie taki układzik ze skanera

• #22 02 Kwi 2005 11:00
    remik80
    Poziom 14  

mam podobny problem z tym ze wyślwietla sie komunikat 52 błąd skanera co z tym zrobić??

• #23 02 Kwi 2005 12:21
    a_pawel
    Poziom 27  

Uszkodzony motor skaner - wymienić, choć raczej jest dostępny jako cały laser skaner.
    Pozdrawiam

• #24 02 Kwi 2005 18:43
    tufi
    Poziom 10  

A może ktoś podpowie jak zdjąć panel sterowania w HP 3300 nie łamiąc go? Robię to pierwszy raz i nie mogę dobrać się do śrub pod panelem.

• #25 03 Kwi 2005 21:26
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

mam taki sprzętw serwisie od trzech lat, do tej pory wystarczyło raz na rok wyczyścić optykę skanera i problem z rozgrzewaniem zniknął, w procesie kalibracji po włączeniu skaner robi tzw shadowing, czyli reguluje sobie matrycę na podstawie odczytu białego paska wzorcowego pod szybą oraz pozycjonuje się, niestety w zeszłym tygodniu operacja się nie powiodła, ponieważ lampę "szlag trafia" z jednej strony nie świeci około 5mm i jak to jarzeniówka robi się czarna, co za tym idzie nie jestw stanie się skalibrować i wyrzuca błąd, jedyną możliwością jest wymiana całego zespołu skanera za 715 zł netto (tyle kosztuje u dystrybutora części do HP), gra nie warta świeczki. Generalnie uważam że ta maszyna to jedna pomyłka, serwisuje różne urządzenia multifunkcjonalne np Samsunga i z nimi nie ma kłopotu, a ten jeden HP raz na rok czyszczenie i teraz jeszcze wział się i padł

• #26 04 Kwi 2005 22:00
    a_pawel
    Poziom 27  

Zgadzam się z Tobą w 100% lecz tylko jeśli chodzi o HP LJ 3300 i 3330. Nowsze urządzenia jak 3380, 3015, 3020 i 3030 takich problemów narazie nie mają, choć czas pokaże.
    Pozdrawiam

• #27 15 Maj 2005 21:43
    76470
    Usunięty  
  • #28 23 Maj 2005 14:30
    amigopl
    Poziom 10  

Na wejściu przetwornicy (małej płytki) do świetlówki skanera powinno być ok 12V. Żeby sprwdzić, czy świetlówka jest sprawna można na wejście przetwornicy podłączyć 12V z akumulatora. Powinna świecić. Uwaga: nie pomylić biegunowości przy podłączaniu. Na wyjściu przetwornicy nie radzę mierzyć napięcia zwykłym miernikiem (bez sondy).

• #29 08 Sty 2006 01:19
    drumah
    Poziom 15  

Witajcie.
    Miałem taki sam problem z 3300- czyszczenie pomogło na całe 2 doby ;/ A nie ma jakiegoś sposobu, żeby "oszukać" czujnik skanera? Bo to choba działa na zasadzie fotokomórki, więc nie da się jakoś zwiększyć jej czułości na światło? Żeby wystarczyło poświecić latarką i już drukarka dostaje sygnał że skaner gotowy :D Pozdrawiam.

• #30 08 Sty 2006 12:25
    Artful
    Poziom 13  

Na stronie hp.pl masz do ściągnięcia update firmware'a do tego urządzenia. Zainstaluj go a zobaczysz różnice. Zmniejsza on czułoś lampy a co za tym idzie o wielew rzadziej zgłasza się błąd skanera. Inna sprawa jeśli wystarczyło czyszczenie na 2 doby to albo źle wyczyściłeś albo coś nie łącz. Moje czyszczenie zawsze wystarcza conajmniej na rok.
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME