Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner TV + dekoder cyfrowy

wiosna44 02 Mar 2012 18:31 2351 4
  • #1 02 Mar 2012 18:31
    wiosna44
    Poziom 1  

Mam następujący problem-niepewność. Zakupiłem tuner telewizyjny Gigabyte u7300. Jest to tuner odbierający jedynie sygnał cyfrowy (analogowego nie widzi, testowałem na kablu TOYI). Moje pytanie brzmi: Gdy będę posiadał już cyfrowy sygnał telewizyjny TOYI wraz z ich dekoderem to czy podłączając kablem antenowym owy dekoder z moim tunerem będzie on wykrywał kanały?

Moja wątpliwość bierze się stąd iż nie wiem czy dekoder wypuszcza sygnał analogowy ale zdekodowany i przetworzony tak, że widzą go stare urządzenia czy jest to cyfrowy sygnał, ale odpowiednio przerobiony, aby był "łatwo" zrozumiany przez stare odbiorniki, ale jednocześnie widoczny dla tunera DVB-T.

Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi osób bardziej obytych w temacie.

Pozdrawiam.

• #2 02 Mar 2012 18:58
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Na stronie toya jest informacja, że dekoder może jednocześnie dekodować tylko jeden kanał cyfrowy i wysyła go na k36, natomiast kanały analogowe dostępne są niezależnie. Wynika z tego, że sygnał jest konwertowany do analogu.

• #3 02 Mar 2012 19:46
    wpat
    Poziom 22  

Zacząć należy od tego czy Toya retransmituje DVBT, raczej wątpię w to.
    Standard telewizji kablowej to DVBC i potrzebny do odbioru dekoder musi pracować w tym systemie i dodatkowo posiadać kartę dostępową.

orzelpiotr napisał:
    Na stronie toya jest informacja, że dekoder może jednocześnie dekodować tylko jeden kanał cyfrowy i wysyła go na k36, natomiast kanały analogowe dostępne są niezależnie. Wynika z tego, że sygnał jest konwertowany do analogu

Chyba że jest to PVR wtedy można niezależnie oglądać i nagrywać. Raczej modulatora żaden z tunerów kablowych nie posiada. Jest to jedynie przelotka do telewizora w celu odbioru w nim programów emitowanych analogowo.

• #4 02 Mar 2012 19:56
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Skoro wysyła kanał dekodowany po koncentryku to musi mieć modulator - przelotka też oczywiście jest, nawet z tego co pamiętam oba wyjścia trzeba połączyć by mieć analog i ten jeden aktualnie oglądany kanał.

• #5 02 Mar 2012 20:21
    wpat
    Poziom 22  

orzelpiotr napisał:
    Skoro wysyła kanał dekodowany po koncentryku to musi mieć modulator - przelotka też oczywiście jest, nawet z tego co pamiętam oba wyjścia trzeba połączyć by mieć analog i ten jeden aktualnie oglądany kanał.

Masz kolego rację, ale to bardzo nietypowe rozwiązanie, bardzo rzadko spotykane, więc go nie uwzględniłem.
    Co do tunera to opis z instrukcji:
    Cytat:
    TV OUT
    Wyjście mogące zawierać wszystkie programy nadawane w wykupionym pakiecie analogowym plus aktualnie oglądany kanał telewizji cyfrowej na K 36 (domyślnie) Wymagane połączenie mostkowe –> patrz str. 12-15.

wpat napisał:
    Zacząć należy od tego czy Toya retransmituje DVBT, raczej wątpię w to.

Specyfikacja tunera Toya: Demodulacja QAM, czyli z dekodera po zastosowaniu przy połączeniu mostkowym nawet gdyby przesyłali DVBT QAM64 nie pójdzie. Tylko podłączenie przez rozgałęźnik lub w przelocie może dostarczyć sygnał do Gigabyte o ile takowy jest retransmitowany.
    Instrukcja do pobrania na stronie operatora.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo