Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite P200D-10P - nie dziala matryca

02 Mar 2012 19:58 2201 9
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie i prosze o pomoc, bo jestem w desperacji. Moj laptop ma juz swoje lata, ale jestem do niego ogromnie przywiazana. Po uruchomieniu matryca jest calkiem martwa i nawet dioda oznaczajaca prace dysku nie dziala. Myslalam, ze moze twardy dysk padl przy okazji tej awarii, ale dziala po wyjeciu i podlaczeniu przez mostek USB u kolegi. Byc moze to tylko moje wrazenie, ale wentylator jakby dziwnie cicho pracowal. Wydawalo mi sie, ze nawet przestal pracowac. Ten drugi (od strony napedu DVD nawet na pewno sie nie kreci. Czy wentylator ma jakis czujnik, ktory odlaczy matryce i dysk, gdy cos sie z nim dzieje? Sama juz nie wiem co robic. Pomozcie.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Spec od komputerów
    Najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku wizyta w serwisie.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Gdybym mogla to bym sie do serwisu wybrala. Problem w tym, ze laptop ma 3 lata, a ja mieszkam w Anglii, gdzie pseudofachowcy kasuja po 50 funtow na wejsciu i jeszcze niszcza sprzet. Nie wiem czy ten sprzet jest tego warty. Raczej watpliwe. Dodam jeszcze, ze wyglada to tak, ze po uruchomieniu slychac, ze naped DVD dziala, wentylator na procesorze uruchamia sie na moment, a po paru sekundach sie wylacza, po jakims czasie znowu sie wlacza itd. Nie dziala caps lock ani num lock (podswietlenie). Jakies sugestie odnosnie awarii?
  • Poziom 22  
    Symptomy wskazywały by na coś z płytą główną (układ zasilania bądź uszkodzenie któregoś układu bga).
    Bez serwisu niestety się nie obędzie.
  • Poziom 2  
    A ile moze kosztowac taka naprawa plyty glownej? Tutaj w Anglii plyt glownych sie nie naprawia. W gre wchodzi wymiana, a to juz powazne kwoty przekraczajace wartosc laptopa. Pytam orientacyjnie, bo byc moze przesylka kurierem i naprawa w Polsce bedzie tansza, bo co do tego ze pewniejsza to nie ma watpliwosci.
  • Poziom 22  
    Tak naprawdę dużo zależy od uszkodzeń.
    Jeśli to np wadliwy układ to koszt waha się w granicach 300-700zł wraz z nowym układem, zależnie od serwisu i ceny uszkodzonego układu.
  • Poziom 2  
    Sytuacja wyglada tak, ze po odpaleniu laptopa nie dzialaja obydwa wentylatory. Wczesniej uruchamialy sie na moment, ale teraz juz odmowily posluszenstwa calkowicie. Czy mozliwe jest, ze z twego powodu odciete zostaly inne podzespoly takie jak ekran lcd itd.? Wyglada to tak jakby laptop byl martwy (nie wydaje zadnych dziwekow, nie dziala podswietlenie caps lock), ale wciaz zyl (dioda power sie swieci, naped DVD dziala).
  • Poziom 22  
    Bez diagnozy nikt ci nie poda dokładniejszych cen.
    W każdym razie w domu tego raczej nie naprawisz.
  • Poziom 17  
    Z racji że mieszkasz w po zagranicami naszego pięknego kraju, pomyśl nad wysłaniem laptopa do polskiego serwisu, lecz patrząc na cenę tego laptopa naprawa może wynieść więcej niż laptop jest warty, więc w tym przypadku naprawa wraz z wysyłką mija się z celem.
    Chyba tańszym rozwiązaniem będzie kupno nowego/używanego sprzętu niż jego naprawa.

Taka jest moja opinia nie wiem jakie koszty naprawy są w Anglii więc starałem się wypowiedzieć moje zdanie na temat.
  • Poziom 7  
    Ja mam ten sam problem. W tym laptopie często pada matryca.
    Po 4 latach użytkowania padało mi jedno po jednym ; Matryca , dysk twardy , ładowarka.
    Najlepszym rozwiązaniem jest dać laptopa do serwisu specjalizującego się komputerach.