Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WS 105 tx, nie grzeje grzałka

piter1960 02 Mar 2012 20:13 5540 8
    piter1960
    Level 2  
    Witam,mam problem z pralką Indesit WS105TX,przy ustawieniu programu 7 pobiera wodę,następnie ją wylewa a pokrętło regulatora obraca się cały czas.Silnik nie pracuje,grzałka nie grzeje.Na innych programach po pobraniu wody zaczyna pracować silnik ale grzałka nie grzeje i pralka nie przechodzi do następnego kroku programu.Jeśli wleję ciepłej wody to program będzie działał prawidłowo.Gdy ustawię wirowanie też działa.Sprawdziłem grzałkę i z pomiaru wynika że jest sprawna.Proszę o pomoc,z góry dziękuję.
    przemoo1801993
    Level 9  
    Ja bym na twoim miejscu sprawdził programator (sterownik,moduł,triaki itp.) bo wariować w taki sposób to raczej już podchodzi pod oprogramowanie. Być może się mogę mylić ale ja bym od tego rozpoczoł po sprawdzeniu grzałki.
    piter1960
    Level 2  
    Jeszcze co zauważyłem to gdy regulator temperatury jest nastawiony na zero stopni,to wszystkie programy działają prawidłowo.
    przemoo1801993
    Level 9  
    No ok. Hyyyy to jeszcze sprawdziłbym czujnik temperatury bo jeżeli nie to,to w 90 procentach będzie w programatorze coś zrobione. Posprawdzaj i daj znać jak postępy:)
    Trull
    Level 28  
    Sprawdziłeś aby czy grzałka nie ma przebicia do masy (sprawdź miernikiem pomiar 1MΩ lub wyższy), Jeśli ma to grzałka do wymiany.
    adaMus 100
    Level 14  
    Już dawno dawno temu pisałem o kręceniu się wybieraka, a więc przypomnę, obracanie się wybieraka świadczy o usterce pralki.Podczas obrotu miga kontrolka z przerwami,trzeba policzyć ile razy mignie od przerwy do przerwy. Np miga trzy razy przerwa i znowu trzy razy,i tak w kółko to oznacza błąd f-3(uszkodzenie NTC).
    piter1960
    Level 2  
    Dioda miga siedem razy,przerwa i znów siedem razy itd.Sprawdziłem grzałkę jest dobra.

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Sprawdziłem też presostat,działa prawidłowo.Zostało już tylko wymontowanie płyty sterownika i sprawdzenie jej.
    1wieczorek
    Level 10  
    witam
    mam takie same objawy z indesit 84txex(ilość mrugnięć, przy temp. 0 stopni wszystko ok). Grzałki nie sprawdzałem,pewnie jest dobra jak u Kolegi, ale czekam na info co było uszkodzone, jak to naprawić.
    pozdr
    piter1960
    Level 2  
    Witam,udało mi się rozwiązać problem dotyczący w/w pralki.Powodem wariowania programu było wygrzanie w miejscu lutowania,chodzi o jedną z nóżek przekaźnika RL1,zaznaczyłem to na dołączonych zdjęciach.bardzo dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.Trwało to długo,ponieważ dopiero dzisiaj miałem czas aby zabrać się za naprawę.Pozdrawiam.Pralka Indesit WS 105 tx, nie grzeje grzałka Pralka Indesit WS 105 tx, nie grzeje grzałka Pralka Indesit WS 105 tx, nie grzeje grzałka Pralka Indesit WS 105 tx, nie grzeje grzałka