Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W202 C180 - Kompresja ? ? ?

02 Mar 2012 21:25 4248 5
  • Poziom 13  
    Witam szanownych forumowiczów
    Zakupiłem Mercedesa w202 c180 1997 rok . Wymieniam obecnie uszczelkę pod głowicą ponieważ poleciała na 4 tłoku. Z czystej ciekawości zmierzyłem ciśnienia w cylindrach auto z naprawdę małym przebiegiem 95 tys km.
    Wyniki testu : 1 tłok = 13 / 2 tłok = 11,5 / 3 tłok = 13 / 4 tłok = 12,5
    Chcę zapytać co sądzicie o pomiarze na 2 tłoku ? ? ? trochę nierówno .
    Nie chcę rozbierać w ciemno całego silnika ponieważ nie ma żadnych wycieków i szkoda tez inwestować bez gwarancji.
    Mam głupie przeczucie ,że może pierścień się przytarł . Ale nie mam pewności.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    eumox napisał:
    Mam głupie przeczucie ,że może pierścień się przytarł

Może być też zawór ssący/wydech.
  • Spec od Mercedesów
    To wymieniasz tą uszczelkę - czy dopiero zamierzasz? Jak masz podejrzenia o pierścienie - to po prostu zrób tzw. "próbę olejową" i wtedy się dowiesz. Jednak wg mnie podana rozbieżność mieści się całkowicie w granicach nieprzejmowania się tym faktem.
  • Poziom 28  
    Profilaktycznie napiszę, żebyś poczytał uważnie o napinaczu łańcucha i jego poprawnym złożeniu. Bo jak się nie wie o nim, to po kilkunastu km ukręca się wałek rozrządu
  • Poziom 13  
    Różnica mieści się w granicach błędu :) nie masz się czym przejmować:)
  • Poziom 13  
    Odświeżam temat .
    Silnik już poskładany . Głowica splanowana, zawory dotarte i wymienione uszczelniacze. Silnik chodzi jak zegarek jedynie dymi na szaro. Możliwe ,że wypala to co się dostało do wydechu podczas czyszczenia.
    Pomiar ciśnienia od pierwszego tłoka 14,5 ; 14,0 ; 14,0 ; 15,0
    Martwi mnie tylko ,że jak wykręciłem świece to te zewnętrzne były lekko okopcone i wydaje mi się, że wilgotne a te wewnętrzne czyściutkie . Płukałem silnik olej + środek czyszczący co sporo rozrzedziło olej. Kolor oleju jak bardzo cieniutka kawa z mlekiem. Czy jednokrotne płukanie wystarczy ? .

Pozdrawiam