Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko - suszarka Amica WDS 1063 M/B

krystian2 31 Sty 2005 21:57 8692 41
    krystian2
    Poziom 14  
    Witam
    Hurtowni z czujnikami na razie nie otwieram :)
    Mam taka fakture wiec moze mechanik sie walnal to dobra moja. Ja w swojej (pralce) jestem na etapie wymiany lozysk i simeringa dwa duze lozyska do bebna i simering kosztuja razem 18 zl tylko nie w sklepie z czesciami AGD tylko w sklepie z lozyskami :) Moze po wymianie przestanie nia tak trzasc w czasie wirowania. Przy okazji czy slyszal ktos moze czy mozna gdzies kupic zestawy naprawcze do amortyzatorow sadze ze u mnie poszla "gumka" ktora jest na okolo sruby mocujacej amortyzator do bebna.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    krystian2
    Poziom 14  
    Witam
    Piszac zeby nie kupowac lozysk w sklepie mialem na mysli sklep - serwis amica poniewaz teoretycznie tyko on jest dystrybutorem czesci do tych pralek (do ceny czesci doliczaja czesc kosztow robocizny mimo ze wymieniam sam). U mnie roznica w cenie miedzy sklepem agd a sklepem z lozyskami wynosila 2 zl ale w sklepie byly nieco inne wiec moze od innego dostawcy. Do slepu specjalistycznego z lozyskami mam duze zaufanie co do jakosci wiec wybralem ich.
    Jesli masz sklep z czesciami AGD to napisz prosze ile u Ciebie kosztowalyby amortyzatory do modelu WDS i czy bylaby jakas mozliwosc przeslania ich do Czestochowy (oczywiscie pokrywam koszty). Pisze poniewaz w sklepie gdzie je zamawialem sa problemy z dostawa
  • Pomocny post
    skryn
    Specjalista AGD
    krystian2 napisał:
    Witam
    Piszac zeby nie kupowac lozysk w sklepie mialem na mysli sklep - serwis amica poniewaz teoretycznie tyko on jest dystrybutorem czesci do tych pralek (do ceny czesci doliczaja czesc kosztow robocizny mimo ze wymieniam sam). U mnie roznica w cenie miedzy sklepem agd a sklepem z lozyskami wynosila 2 zl ale w sklepie byly nieco inne wiec moze od innego dostawcy. Do slepu specjalistycznego z lozyskami mam duze zaufanie co do jakosci wiec wybralem ich.
    Jesli masz sklep z czesciami AGD to napisz prosze ile u Ciebie kosztowalyby amortyzatory do modelu WDS i czy bylaby jakas mozliwosc przeslania ich do Czestochowy (oczywiscie pokrywam koszty). Pisze poniewaz w sklepie gdzie je zamawialem sa problemy z dostawa

Najlepiej kupić najlepsze polskie łożyska typu RS firmy FŁT (w najbliższej hurtowni), a simmering oryginalny w najbliższym serwisie. Wyjdzie najtaniej i najlepiej dla sprzętu, pod warunkiem dobrej, czyli niewyjechanej osi bębna.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    wiertacz
    Poziom 34  
    elektryk2000 napisał:
    Elektronika nie przerywa pradu grzalki tylko styki programatora. Elektronika zasila w odpowiednich momentach silnik programatora ktory przechodzi wtedy do nastepnego polozenia.
    Aby sprawdzic programator (to czym krecisz) podlacz zarowke rownolegle do grzalki. Nie sprawdzaj neonówką. Wlacz pranie tak jak włączasz zwykle. Jezeli na kilkadziesiat sekund/kilka minut wlaczy się zarowka to programator masz dobry. Zobacz jeszcze czy przestaje się swiecic zarowka dopiero po przeskoczeniu programatora o kolejny ząbek czy w chwili gdy pokretlo stoi. Jezeli to drugie to masz wypalone styki programatora. Zakladajac ze sprawdziles termostat ktory jest wlaczony w szereg z grzalka (zamocowany w gumie z tylu do zbiornika). Styki grzalki to 9-11 w segmencie B.
    Powodzenia :)

Mam pytanie : czy styki 9-11 w segmencie B zamykają się od razu po ustawieniu programatora na 2, czy póżniej. U mnie jest tak- styki te zamykają się dopiero po przeskoczeniu programatora o dwa skoki od pzycji 2 , i wtedy dopiero zaczyna grzać grzałka
    krystian2
    Poziom 14  
    A wiec jest dokladnie tak:
    program 2 pralka pobiera wode do korytka A - pranie wstepne,
    pierwszy skok pralka pobiera wode do korytka B - pranie zasadnicze,
    drugi skok zalacza grzalke,
    czyli na drugim zabku po programie 2 nastepuje zalaczenie stykow grzalki
  • Pomocny post
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Bleble napisał:
    W sklepie ż łożyskami nie kupisz uszczelki (...)

Byc moze sa miejsca gdzie nie mozna kupic uszczelniaczy razem z lozyskami, byc moze w Poznaniu taka jest zasada? ;)
    Zapewniam ze w mojej okolicy jest inaczej i mozna :)
    Pozdrawiam

Dodano po 7 [minuty]:

krystian2 napisał:
    A wiec jest dokladnie tak:
    program 2 pralka pobiera wode do korytka A - pranie wstepne,
    pierwszy skok pralka pobiera wode do korytka B - pranie zasadnicze,
    drugi skok zalacza grzalke,

Moze za duzo piwa wypilem ale nie rozumiem tego opisu, sorry, jakos sobie tego nie umiem wyobrazic ;) Brakuje co najmniej wylewania wody po wstepnym

Dodano po 1 [minuty]:

wiertacz napisał:
    Mam pytanie : czy styki 9-11 w segmencie B zamykają się od razu po ustawieniu programatora na 2, czy póżniej. U mnie jest tak- styki te zamykają się dopiero po przeskoczeniu programatora o dwa skoki od pzycji 2 , i wtedy dopiero zaczyna grzać grzałka

Nie grzeje od razu, u Ciebie jest wiec wszystko OK jesli nagrzewa tyle ile powinna.
    krystian2
    Poziom 14  
    Pytanie brzmialo:
    "Mam pytanie : czy styki 9-11 w segmencie B zamykają się od razu po ustawieniu programatora na 2, czy póżniej. U mnie jest tak- styki te zamykają się dopiero po przeskoczeniu programatora o dwa skoki od pzycji 2 , i wtedy dopiero zaczyna grzać grzałka"
    Co do lozysk i simeringa to kupilem go w Czestochowie w sklepie o nazwie "Lozyska i simeringi". Na terenie miasta jest takich kilka jeden z nich na ul. Berka. :D
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    skryn
    Specjalista AGD
    Pralko - suszarka Amica WDS 1063 M/B

Nigdy w tym sprzęcie nie było potrzeby wymiany programatora w związku z "niegrzaniem" wody.
    Pozdrawiam.
    krystian2
    Poziom 14  
    Jezeli pralka wyprala dobrze po rozebraniu i ponownym zlozeniu okablowania proramatora to na pewno wina NIE jest programator (to tylko kupa stykow i jak nawali to na dobre a nie raz dziala a raz nie :D )
    Sadze, ze problem z grzaniem polega na braku styku na wiazce przewodow pomiedzy programatorem - plytka elektroniki - czujnikami temperatury - i grzalka. Byc moze uszkodzony jest jeden z przewodow lub ktores zlacze konektorowe.
    Powodem moze tez byc brak stykow na podlaczeniu modulu. Mozna go odlaczyc i wyczyscic styki preparatem na bazie spirytusu. Moze powodem jest "zimny lut" na plytce w moim przypadku zimny lut objawial sie tym ze w trakcie prania nagle pralka zaczynala wylewac wode lub innym razem wyprala do konca normalnie.
    Po rozebraniu modulu mozna go dokladnie wyczyscic z kurzu i innych zanieczyszczen.
    Osobiscie polecalbym dokladnie sprawdzic pokretlo do nastawienia temperatury najlepiej wyjac rozebrac i przeczyscic styki i plytke po ktorej poruszaja sie slizgacze moze jeden z nich sie ulamal lub skrzywil
    Powodzenia :D
    krystian2
    Poziom 14  
    Uterka związana z "chodzeniem" pralki w czasie wirowania ustąpiła po wymianie łożysk, nóżek gumowych i wzmocnieniu tylnej odkręcanej ściany pralki dodatkowymi wkrętami. Na amortyzatory wciąż czekam. Dziękuje wszystkim forumowiczom za udzielenie informacji dotyczących naprawy. Pozdrawiam i życze mniej awarii sprzętu AGD