Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon nie nagrywa mnie

02 Mar 2012 22:09 1882 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z mikrofonem. Miesiąc temu mikrofon zaczął nagrywać komputer zamiast mnie, ale pogrzebałem w ustawieniach sterowników od dźwieku, w panelu sterowania i udało mi się jakoś naprawić mikrofon. Po pewnym czasie problem powrócił, ale nie udało mi się już tego naprawić, więc sformatowałem dysk. Po wgraniu nowego systemu (Windows 7 Ultimate 64-bit ,w razie wątpliwości dodam, że oryginalny) wszystko działo, ale problem jakiś tydzień temu znów powrócił, więc postanowiłem znów sformatować dysk, wgrałem tego samego windows'a, wszystko tak samo powgrywałem, ale to jednak nie pomogło. Mikrofon dalej nagrywa komputer zamiast mnie. Znajomi mi powiedzieli, że możliwe że karta dźwiękowa mi padła, więc dziś postanowiłem kupić taka kartę dźwiękową zewnętrzną (pod USB), lecz, gdy podłączyłem do niej słuchawki z mikrofonem, to mikrofon nie nagrywał już komputera tylko jakieś szumy, trzeszczenia itp. Gdy przełaczyłem mikrofon tak jak był wcześniej, to przestało trzeszczeć i znów zaczął nagrywać komputer zamiast mnie. Dodam, że mikrofon jest sprawny, gdyż działa na innym laptopie.

Już nie mam siły i nie wiem co robić proszę was o pomoc. Poniżej zamieszczam specyfikacje mojego komputer'a. Proszę o pomoc naprawde.

System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64-bit (Oryginalny)
    Procesor: AMD Phenom II X4 955 BE 3.2 GHz
    Karta graficzna: GeForce GTS 450
    Karta dźwiękowa: VIA 1708S HD (6 kanałów)
    Płyta główna: Asus M4N68T V2
  • Poziom 40  
    Ustaw mikrofon jako urządzenie źródłowe.
  • Poziom 8  
    Jeśli chodzi ci o panel sterowania> Dźwięk i sprzęt> Dźwięk > Nagrywanie > I tam z tej listy wybrać mikrofon. To ustawiałem to już na domyślny. Nawet wszystkie po kolei ustawiałem i żaden mnie nie nagrywa.
  • Poziom 17  
    Jeśli nagrywasz w jakimś programie używającym innego sterownika niż domyślny, powinieneś w tymże programie wybrać swój mikrofon i ustawić go jako domyślny, bo w takich przypadkach ustawienia systemowe nie mają na niego wpływu.
  • Poziom 8  
    Nagrywalem w tym domyslnym programie "rejestrator dzwieku" ale dalej bylo to samo, wiecsciagnalem audacity i dalej nie nagrywa mnie tylko komputer.

Dodano po 4 [godziny] 13 [minuty]:

To jak pomoże ktoś mi z tym problemem?
  • Poziom 8  
    Mogę liczyc na jakąś pomoc?