Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 1.9TDI 90KM 1999r słaby przy starcie

02 Mar 2012 22:12 3522 4
  • Poziom 16  
    Proszę o poradę. Passat jak w temacie, odpala poprawnie za każdym razem, na wolnych obrotach również pracuje dobrze i równo, problem w momencie ruszania. Muszę dużo gazu dodawać i ruszać dłużej na pół sprzęgle bo inaczej zgaśnie, po prostu nie ma mocy, dopiero tak po uzyskaniu ponad 2000 obrotów zauważam mocne zakopcenie z wydechu i zaczyna ciągnąć, sytuacja powtarza się za każdym razem, kiedy zwolnię lub zmieniam bieg.
    Wymieniłem filtr paliwa, przewody paliwowe, sprawdziłem pod kontem szczelności cały układ paliwowy, wymienione wszystkie wężyki na doładowaniu turbiny, łącznie z zaworkiem N75.
    Niestety brak efektów.
    Jeśli ktoś miał podobną sytuacje lub może podpowiedzieć co może być przyczyną będę wdzięczny?
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

• Poziom 27  
    A błędy w sterowniku ma jakieś.
  • Poziom 16  
    Dziękuję za zainteresowanie.
    Był podpinany VAG i nie wykrył żadnych błędów, jutro rano będę dalej sprawdzał i oczywiście czekam na dalsze porady i podpowiedzi.
  • Poziom 16  
    Autko na chodzie. Regeneracja turbiny nie do końca rozwiązała mój problem choć nadawała się do remontu(luzy na wałku i puszczała olej ,dodatkowo zmienna geometria łopatek nie działała). Po zamontowaniu turbiny i niewielkiej poprawie jeszcze raz analiza na komputerze. I jak się okazało przepływomierz powietrza nie poprawnie pracował, po wymianie autko ożyło.
    Zamykam temat.