Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WISE107 blokada drzwi, cykanie - komunikat DOOR

croco1 02 Mar 2012 23:20 9754 13
 • #1
  croco1
  Level 9  
  Witam,
  Zaczęło się od komunikatu DOOR, potem nie kończyła cyklu prania, na wyświetlaczu pozostawały 2 minuty i trzeba było wyciągać wtyczkę, żeby odblokować drzwi. Po tym po włączeniu pralki i zamknięciu drzwi, automatycznie się blokowały, bez załączenia ikony blokady.

  Aktualnie po resecie, można włączyć program, zaczyna się cykl prania, co chwilę się zatrzymuje ( przy zatrzymaniu słychać charakterystyczne cykanie ). Po 30 sekundach w ogóle się poddaje. Po jakimś czasie pokazuje się komunikat DOOR i od nowa...

  Dodatkowo, jeśli włączam pralkę do kontaktu przy zamkniętych drzwiach, te automatycznie się blokują (bez wyświetlania się ikony blokady). Można użyć resetu, ustawić program, ale i tak nic to nie daje, program nie rusza.

  Program można ustawić tylko po otwarciu drzwi (przed włączeniem wtyczki do kontaktu), a kończy się jak wspomniałem wyżej - zatrzymywaniem się pracy bębna z cykaniem, po maks. 30 sekundach koniec pracy pralki... Pralka ma 5 lat.
 • #2
  stankas
  Level 12  
  Spróbuj docisnąć drzwi, pralka rygluje drzwi, ale może coś jest już wytarte (ile ma lat ?) i "myśli", że są otwarte i nie kontynuuje programu. Obstawiałbym wyłącznik blokady drzwi, może dostawała się woda i styki zaśniedziały, może jakieś WD-40 lub inny preparat poprawiający kontakt styków...
 • #3
  TomekCarlos
  Level 26  
  Pewnie przyszedł czas na wymianę szczotek w silniku :)
 • #4
  croco1
  Level 9  
  Czy jest to trudne do zrobienia? Mógłbym prosić jakiś link do szczotek do tego modelu pralki?
 • #6
  croco1
  Level 9  
  Dziękuje za odpowiedź, a dzisiaj wymieniam szczotki, i powiadomię o efektach.
  Edit: 06 Mar 2012 23:22
  Szczotki wymienione, pralka działa bez zarzutów. :)
  TomekCarlos - dzięki wielkie!
 • #7
  pzachary
  Level 9  
  Witajcie,

  Mam problem bardzo podobny, ale z modelem WISE107PL V. Silnik albo wcale nie rusza albo robi parę obrotów, "zaiskrzy" i staje - na wyświetlaczu informacja DOOR ... i nic, a pralka stoi. Czy w tym modelu może też pomóc wymiana szczotek?
 • #8
  croco1
  Level 9  
  Zdecydowanie wymiana szczotek.
 • #9
  pzachary
  Level 9  
  Szczotki wyjmowałem i sprawiają wrażenie dosyć długich jeszcze, ale... to może tylko moje wrażenie. Podpowie ktoś jakie szczotki do silnika w Wise 107PL V?
 • #10
  pzachary
  Level 9  
  Szczotki silnika wymieniłem. Pralka ruszyła. Bardzo ciężko jej szło. Silnik kręcił się z wielkim oporem/ intensywnie iskrzył przy okazji/ do momentu wirowania, kiedy to ruszył z całą mocą. Po zakończeniu programu wirowania nastawiłem krótki program/30 minut/ z dwoma ręcznikami w bębnie i pralka rozpoczęła program. Odnoszę wrażenie, że "kręciła" z oporami, ale pranie przebiegało właściwie normalnie. Aż do momentu, kiedy do końca została około 1 minuta i podczas wirowania wydała dziwny odgłos, wywaliła bezpiecznik i zgasła za amen. Nie reaguje na włącznik, wyświetlacz ciemny i nie chce oddać prania.
  A ten zapach w pralni....

  Co mogło pójść nie tak?
 • #11
  TomekCarlos
  Level 26  
  Silnik miał zwarcie no i przy okazji mogło dojść do uszkodzenia modułu.
 • #12
  pzachary
  Level 9  
  Pralka ożyła po tym jak włączyłem również próżniówkę. Włączyła się i zaczęła kończyć ostatni cykl prania tzn. wirowanie i tu pojawia się znów ów dziwny odgłos (po około pół minuty wirowania). Wyłączyłem ją, bo bałem się, że znów wywali bezpiecznik i coś się rozleci.

  Nic nie rozumiem! Czy gdyby były to jakieś uszkodzenia silnika to w ogóle by pracował? Czy zastosowanie nieodpowiednich szczotek może być przyczyną? Może uszkodzony komutator (czy to się naprawia jakoś)?

  Może coś źle poskładałem? Czy np. naciąga się jakoś pasek? Czy komuś, kto już nie jedno widział w temacie pralek pomogłoby jak bym nakręcił „krótki filmik poglądowy” i wrzucił go na YouTube – w odniesieniu do dziwnych odgłosów wydawanych przez silnik?

  Poniżej dwa filmiki do oceny poprawności (lub nie) działania i pracy silnika.

  Zaiskrzyło podczas wirowania >  Płukanie… ciężko pracuje? >


 • #13
  DRAZEK87
  Level 13  
  witam :) w modelu Inside WISE 107 PLV bo takową też posiadam są stosowane 2 rodzaje silników, a tym samym różne szczotki węglowe; przy zamówieniu należy zwrócić uwagę na ich kształt i wymiary gdyż przy niewłaściwym wyborze nie będą pasować w otwory mocujące; w mojej były o wymiarach 13,5 szerokości na 5mm grubości zaś według noty katalogowej mają 31mm wysokości i są odnajdywane pod numerem C00194594 np: w sklepie north.pl . Pozdrawiam
 • #14
  herakles!
  Level 9  
  Potwierdzam, koniec szczotek objawia się tak, że pralka nie zapala czerwonej kłódeczki i nie załącza programu, (a drzwi blokuje). Wymiana szczotek rozwiązuje problem.