Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System alarmowy- jaką centralę zastosować?

03 Mar 2012 00:53 2311 14
  • Poziom 9  
    Witam, jestem na poziomie projektowania systemu alarmowego w domu jednorodzinnym (parter + 1 piętro).
    Parter- 6 czujników ruchu + 1 garaż
    Piętro- 3 czujniki ruchu

Alarm można będzie włączyć/ wyłączyć na parterze przy głównym wejściu i na pierwszym piętrze przy schodach. Chciałbym jednak mieć możliwość użycia pilota do włączenia / wyłączenia systemu alarmowego. Jaką centralkę powinienem kupić i co jeszcze muszę dokupić aby była taka możliwość?

Edit: Dodam jeszcze że chciałbym aby pilot byłdwu kanałowy, jeden przycisk wyłączy/włączy alarm w domu, a drugi w garażu.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Praktycznie każdy występujący na rynku się nada.

Jeżeli to domek założyłbym Integrę jako najbardziej rozwojowy system, który później da się wykożystać także do innych celów.

Pozdrowienia
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź.
    Proszę mi jeszcze powiedzieć, jeżeli w danych centrali pisze:
    Cytat:
    obsługa od 8 do 32 wejść

Znaczy to że nie mogę zastosować 7 czujników, muszę co najmniej 8? Dzienwe to trochę...

Co muszę kupić abym mógł wyłączyć za pomocą pilota, zakładając że mam centralkę z klawiarurą, sygnalizator (świetlny, akustyczny), czujniki ruchu. pilot dwukanałowy. Czego mi brakuje abym ten pilot mógł "połączyć" z centralką?

Edit: Centralka powinna mieć fukcję pracy bezprzewodowej? Czyli koszt wzrośnie o ponad 600 złotych takiej centralki?

Mogę do jednego wejścia w centralce podłączyć kilka czujników ruchu?
  • Pomocny post

Poziom 25  
    Heh .... Masz możliwość do 8 czujników lub do 32.
    standardowo na płycie większości systemów jest 8 linii do wykorzystania wszystko ponad 8 linii wiąże się z zainstalowanie dodatkowych modułów linii oczywiście warunek że centrala to obsłuży. Co do wyłączania z pilota to deklarujesz jedną z linii w centrali jako wyłączającą system i przy pomocy sterowania z radiolinii sterujesz systemem. nie wiem o co ci chodzi z tą funkcją bezprzewodową ???
  • Poziom 9  
    Wyżej napisałem sprzęt jaki posiadam i teraz się zastanawiam jak zrobić aby pilot mógł wyłączyć alarm, co muszę dokupić?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    TygrysekPL napisał:
    .....Wyżej napisałem sprzęt jaki posiadam....
    A możesz wskazać gdzie to napisałeś ? Tak pytam, bo jakoś nie widzę.
    TygrysekPL napisał:
    .....zastanawiam jak zrobić aby pilot mógł wyłączyć alarm...
    Zastanów się lepiej czy to ma sens. Takie chodzenie na skróty to najlepsza droga do problemów. A pomyślałeś co się stanie jak ten pilot "zmieni właściciela" ? No to Ci podpowiem, "nowy właściciel" pilota wejdzie jak do siebie. W takim układzie szkoda wydawać pieniążków na alarm. W alarmach siedzę od ohooo a może i dłużej, i dlatego twierdzę że to zły pomysł.
  • Poziom 12  
    Ja ze swojego doświadczenia polecił bym ci jeśli to ma być tylko alarm bez żadnej automatyki centrale firmy DSC z serii Power (w twoim przypadku wystarczył by model 1616). DSC pracuje bardzo stabilnie, zakładając tą centrale mam praktycznie pewność że tam sie nic nie stanie ze sprzętem niedobrego (prędzej w osławionej Integrze coś poleci ;).
    Pilota raczej nie kupuje sie bez odbiornika (no chyba ze mówimy o Abaxie albo innym Jablotronie gdzie odbiornik jest zintegrowany z centrala) i to właśnie ten odbiornik podpinasz pod jedno z wejść centrali.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    TygrysekPL napisał:
    Proszę mi jeszcze powiedzieć, jeżeli w danych centrali pisze: Cytat:
    obsługa od 8 do 32 wejść
    Znaczy to że nie mogę zastosować 7 czujników, muszę co najmniej 8? Dzienwe to trochę...

Drobne niedopowiedzenie w in strukcji gdziie opisana jast cała rodzina produktów.
    Zawsze wejście można zostawić niepodłączone.
    W pierwszym poście widzę 10 czujników plus radiolinia, a jak dojdzią sabotaże to z 15 się zrobi.
    Proponuję użyć wyszukiwarki. Tu jest kopalnia informacji na ten temat.

Pozdrowienia
  • Poziom 11  
    Jeśli mogę coś dodać to zgadzam się z Misiekfu - DSC jest stabilne i mało awaryjne.
    Przy takiej ilości czujników będziesz jeszcze potrzebował do tej centrali (PC1616) moduł 8 dodatkowych wejść(PC5108- wpięty na magistralę) .Centralka ta ma 2 podsystemy więc DOM i GARAŻ bez problemu.
    Jeśli koniecznie chcesz już używac pilota do zazbrojenia i rozbrojenia systemu wystarczy radiolinia - wpinasz ją jako linie dozorową i ustawiasz w opcjach centrali jako tzw. klucz stały ( w DSC -23) - pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Jak dla mnie integra 32 plus rozszerzenie. Do tego możesz założyć jeszcze jeden strefowy manipulator na piętrze jeżeli chcesz. Do tego radiolinia np elmes'a jednokanałowa, jeżeli chcesz tylko załączać/wyłączać alarm. Może nie najtańsze rozwiązanie ale za to dobre.
  • Poziom 32  
    Warto się zastanowić czy integra 32 czy już 64 ,bo z rozszerzeniami integra 32 wychodzi kilka złotych taniej jak integra 64 ale w tej 64 masz więcej wyjść i to z ograniczeniem 3A a nie 1,2A i dużo wyjść niskoprądowych.Ja osobiście odradzam rozbrajanie za pomocą pilota .
  • Poziom 19  
    humek dobrze prawi. Musisz podać więcej szczegółów. Chcesz czymś sterować?
  • Poziom 23  
    Wcześniej czy później wystąpi chęć/potrzeba sterowania i zamykanie się w ciasnych ramach nie bardzo ma sens.

A w przyszłości na pewno przydadzą się dodatkowe we choćby wirtualne do zoprogramowania logiki.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Pozdrowienia.
  • Poziom 19  
    No to już Twój wybór. Do 32 też można dołożyć moduł wyjść. Ale jak chcesz rozbudowywać kiedyś system to weź 64.
  • Poziom 32  
    Apetyt rośnie w miare jedzenia wiec radzę INTEGRĘ 64 tam masz na wyrost wszystko a wiem ze po roku ,dwóch "dasz na tacę" w kosciele by HUMKA choroba nie dopadła i był zdrów jak ryba bo dobrze podpowiedział.