Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włączanie i wyłączanie oświetlenia przez internet

03 Mar 2012 08:46 8459 7
  • Poziom 13  
    Witam

Chciałby zrobić w domu oświetlenie sterowane przez urządzanie podpięte do sieci lan (tablet, laptop itp).
    Myślałem o użyciu sterownika MH-IO12E6-2 do załączania oświetlenia ale i także rolet.
    Czy może ktoś z szanownych kolegów ma doświadczenia w tej dziedzinie i może podpowiedzieć czy ten sterownik sie do tego nada lub może zaproponować inne rozwiązanie.
  • OptexOptex
  • Poziom 37  
    To jest moduł instalacji inteligentnego domu firmy F&F a dokładniej F&Home 12 wejść sterujących załącz wyłącz, 6 wejść do rolet i 4 wejścia do sterowania modułem ściemniacza. Musiał byś mieć panel dotykowy ( komputer całego systemu ) i przez niego podpiąć się poprzez WiFi sam moduł nie jest do wykorzystania. Można jak pamiętam wykorzystać go jako przekaźnik bistabilny ( czyi klikasz załączasz klikasz gasisz ) wedle oznaczenia wnioskuję moduł poziomu 2 ( Level 2 powinno na nim pisać ). Oczywiście by wykorzystać jego wyjścia musiał będziesz stosować moduł przekaźników.
  • OptexOptex
  • Poziom 23  
    Zaproponuję inne rozwiązanie.

Integra + ETHM-1.

Dla małej ilości we można zobaczyć samo ETHM-2.

Pozdrowienia
  • Poziom 13  
    Zastanawiał sie na zakupem Sterbox coraz PLC2011A0.
    Ciekawe rozwiązanie proponuje domito ale mają własne panele do sterowanie i chyba jest brak sterowania przez tablet oraz komórkę :(.

Czy w przypadku powyższych programatorów chcąc sterować oświetleniem prowadza bezpośrednio zasilanie z rozdzielni do danej żarówki a do włącznika kabel UPT?
  • Poziom 13  
    Do sterowania oświetleniem, roletami, bramami wjazdowymi oraz gniazdami do podlewania ogródka zastosowałem sterowniki Sterbox. Sterowanie z tabletu sprawdza się świetnie czy to lokalnie czy też zdalnie, wszytko przez www.
    W przypadku ogrzewania jak na razie te sterowniki się do tego nie nadają, chyba ze ktoś cze tylko załączać lub włączać np. piec to nie mam problemu, można go stosować.