Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VSX-421 PIONEER dzałanie kanału zwrotnego

03 Mar 2012 09:53 6249 24
  • Poziom 9  
    Czy amplituner powinien rozpoznać rodzaj ścieżki dźwiękowej ze złącza
    zwrotnego HDMI ?
    Wzmaczniacz na wejściach HDMI rozpoznaje i odtwarza dźwięk odpowiednio, ale na wyjściowym (zwrotnym) jest połączony kablem HDMI ze zwrotnym sony KDL-32EX500 i nie rozpoznaje rodzaju dźwięku, ani nie świeci się kontrolka HDMI. Jak oglądam film z usb TV, lub przepuszczam przez telewizor dźwięk z turo dekodera N (dźwięk dolby np. BBC HD) to na wzmacniaczu muszę ręcznie włączyć dźwięk przestrzenny.
    Kupiłem go tydzień temu i mam jeszcze chwilę na ewentualny zwrot
    sprzętu, ale muszę się upewnić zanim to zrobię. Pytam, bo nie jestem
    pewien a wydaje mi się, że ta opcja powinna również być na tym złączu. Sprzedawca tłumaczy mi, że jest wszystko w porządku, ale mnie nie przekonuje i potrzebuję opinii kogoś, kto ma z
    tym na co dzień do czynienia, lub testował ten model.
    Proszę o odpowiedź szanownych forumowiczów a stuff o nie usuwanie tematu, tylko ewentualne zwrócenie mi uwagi, jeśli coś źle zrobiłem wstawiając ten temat.
  • Poziom 19  
    Tak było z nbox'ami że jak włączysz w opcjach dolby to inne urządzenia same mogą tego nie wykryć i może w ogóle nie być dźwięku na kanale do czasu kiedy przełączysz je na dolby.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    Czy amplituner powinien rozpoznać rodzaj ścieżki dźwiękowej ze złącza
    zwrotnego HDMI ?
    Wzmaczniacz na wejściach HDMI rozpoznaje i odtwarza dźwięk odpowiednio, ale na wyjściowym (zwrotnym) jest połączony kablem HDMI ze zwrotnym sony KDL-32EX500 i nie rozpoznaje rodzaju dźwięku, ani nie świeci się kontrolka HDMI.

Niema czegoś takiego jak zwrotny na HDMI. Sygnał jest przesyłany w kierunku od wyjścia do wejścia. Musisz podłączyć tv z amplitunerem innym odpowiednim do tego celu kablem.
  • Poziom 9  
    Co do tego czy jest kanał zwrotny, to nie mam wątpliwości, bo sygnał przechodzi przez TV i ampli gra ze zwrotnego. Pytanie "Czy amplituner powinien rozpoznać rodzaj ścieżki dźwiękowej ze złącza
    zwrotnego HDMI ? "
    Jeśli ktoś ma taki ampli i odtwarza dźwięk ze zwrotnego, to proszę o opinię.
  • Poziom 19  
    Zajrzyj do instrukcji od nbox'a i przeczytaj fragment o tym gdzie się ustawia dobly. Powinno Ci to wszystko wyjaśnić.
  • Poziom 9  
    W dekoderze mam ustawione dolby digital.
  • Poziom 19  
    Tak, masz ustawione dolby digital, ale przeczytaj instrukcje. Jest tam napisane, że urządzenia zewnętrzne mogą nie rozpoznawać jaki to rodzaj dźwięku i nie będzie dźwięku. Napisali, że w takim przypadku należy ręcznie ustawiać urządzenia zewnętrzne na dolby. Ja w domu miałem ten sam problem.
  • Poziom 9  
    OK dzięki za sugestię, al jak podłączę dekoder do wejścia ampli, to dźwięk zostaje ładnie rozpoznany i ampli sam się przełącza na stereo, lub wielokanałowy. Miałbym to tak podłączone, ale dekoder nie ma CEC i ampli nie przepuszcza dźwięku jak jest wyłączony. Dlatego chcę dźwięk puścić "na około".
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się że to wina tv. W moim przypadku coprawda przez coaxial z tv też ampek nie rozpoznaje dolby, a kiedy bez jakichkolwiek zmian w ustawieniach nki podłączę ją bezpośrednio przez hdmi jest dd.
  • Poziom 9  
    Póki co olałem to,bo już 10 dni minęło. Jednak jeśli ktoś będzie miał podobną sytuację,to proszę,by ją opisał w tym wątku - będę obserwował.
  • Poziom 10  
    Kolego unknow2
    Mam do Ciebie pytanie. Tez kupiłem ten amplituner i mam problem.
    Czy może ty wiesz jak go rozwiązać.
    Do amplitunera mam podłączony Blu-ray (Sharp BD-HP21) oraz TV (LG 50PV350)
    Podłączyłem HDMI Blu-ray (HDMI OUT) do Amlitunera Pioneer (BD IN) oraz Plazmę TV (HDMI IN) tez kablem HDMI do Amplitunera (HDMI OUT) Schemat połączenia str.25 Instrukcja obsługi DSV sp. z.o.o
    Chce oglądać filmy DVD na TV bez potrzeby włączania amplitunera.
    Wiem że ten amplituner posiada taka funkcję i żeby to zadziałało trzeba włączyć HDMI Control. Niestety u mnie to nie chce działać, a wiem że działa bo raz mi sie udało uruchomić blu-ray i TV bez potrzeby włączania amplitunera. Po prostu amplituner przepuszczał sygnał HDMI bez potrzeby jego włączania.
    bardzo proszę o pomoc, jeżeli wiesz jak to zrobić.
    Napisałem już tysiąc maili w tej sprawie do serwisów pioneer i nikt mi nie odpowiedział, oni nie maja nawet pomocy technicznej żeby w razie problemów zadzwonić do nich.
    Prosze o info
  • Poziom 9  
    Tiaaa :-) Jest taka opcja,ktorej wartość ma być ustawiona na "thrue". Nie pamiętam jak do niej wejść,a instrukcji teraz pod ręką nie mam,ale na pewno przepuszczanie sygnału jest opisane w instrukcji. Kabel i BD muszą obsługiwać CEC, ale to pewnie wiesz :-)
  • Poziom 10  
    No to mi pomogłeś. :-)
    Nie wiedziałem o żadnym CEC, ale teraz czytam i zaczynam rozumieć.
    Łaskawie 1 gość z serwisu mi odpisał, że TV i Blu-ray też muszą mieć CEC.
    Zatem plazma ma (LG Simple Link) i Blu-ray też ma (Sharp Aquos Link).
    A czy kabel ma? Powiem tak, to zadziałało mi na innym kablu HDMI, potem zmieniłem na inny i po tej zmianie sobie przypomniałem, że przestało działać...
    No nic, muszę sprawdzić kabel...

P.S. A te thru to chyba dotyczy tylko audio... Jeżeli chcemy, żeby dźwięk odbierany był przez TV, a nie amplituner.

Gość z serwisu mi napisał:

Odtwarzacz i telewizor również muszą mieć włączone funkcje HDMI Control (HDMI-CEC).
    Jeśli którekolwiek z urządzeń nie jest kompatybilne ze standardem HDMI-CEC, funkcja nie będzie działać, ponieważ urządzenia nie będą mogły się komunikować.
    Należy zwrócić uwagę na ustawienia tych funkcji w TV i odtwarzaczu.
    Jeśli to nie pomoże, można spróbować przywrócić fabryczne ustawienia w TV i odtwarzaczu.
    Z poważaniem,
    Zespół DSV
  • Poziom 10  
    W końcu po miesiącu walki poradziłem sobie z moim problemem :-)
    Już można odlądać DVD na TV bez potrzeby włączania amplitunera. Amplituner przepuszcza sygnał i włącza się tylko czerwona dioda na urządzeniu.
    Przyczyna było to że w BLU-ray funkcje aquos-link miałem wyłączoną.
    Mam jednak jeszcze pytanie odnoście HDMI zwrotnego.
    Ja aby słuchać dzwięku z TV na amplitunerze mam podłczone to kablem optycznym z TV do amplitunera.
    Ale z tego co wyczytałem mozna to zrobic bez potrzeby podłaczania tego kabla tylko za pomocą HDMI... Niestety u mnie to nie działa, a mam właczona funkcje ARC.
    Podobno TV musi obsługiwać tą funkcję, w to nie mam chyba watpliwości.
    TV kupiłem 2 tyg temu (LG 50PV350) wiec nie powinno byc problemu
    Mam pytanie... co mam zrobic żeby sygnał z TV poszedł do amplitunera prze HDMI a nie kabel optyczny
    bardzo prosze i informację
  • Poziom 9  
    W ampli włącz arc w ustawieniach hdmi. W telewizorze też musisz włączyć zwrotny. Jak Ci to zadziała,to napisz czy Ci kontrolka ta czerwona świeci przy zwrotnym i ewentualnie czy działa rozpoznawanie dźwięku.
  • Poziom 10  
    No ok, a w amplitunerze na jaki tryb source mam przestawić?

Bo po kablu optycznym ustawiam TV/SAT i w na pilocie przyciskiem signal sel wybieram C1 o ile pamiętam?

jakie głosniki grają u was z tym amplitunerem, bo u mnie Jamo S426 i SUB M-Audio HRS-SUB 750 i efekty sa spoko a muzaka gra jak dla mnie wystarczająco

Dodano po 9 [minuty]:

Ok, nie będe juz z tym walczył :-( wyczytałem że:

50PV350 niestety nie ma dekodera DTS oraz kanału zwrotnego audio.
    Z USB telewizora nie odtworzy DTSu na głośnikach TV oraz nie puści Toslinkiem (optyczny) lub HDMI do amplitunera.

Więc muszę się zadowolić dzwiękiem przez kabel optyczny lub ewentualnie przez Coaxal mogę podłaczyć... ale chyba optyczny lepszy... fakt że tani kupiłem za 15zł

Pytam? bo dzwiek jakis cichy jest z TV musze na 50 rozkręcić żeby to jakoś słychać było
  • Poziom 9  
    Musisz odłączyć optyka z wejścia tv,żeby przez zwrotny grało-przetestowane :-)
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź, ale jak juz wcześniej napisałem jednak Mój TV nie ma kanału zwrotnego... dziwne trochę, najnowszy model a taka kicha :-(
  • Poziom 10  
    Kolego unknown2 ma do Ciebie jeszcze pytanie.?

Dostałem odpowiedz od LG
    50PV350 ma zwrotną fonię na łączu HDMI nr. 1 czyli na gnieździe podłączeniowym z tyłu telewizora. Żeby uzyskać przy tym podłączeniu "zwrotny" dźwięk z telewizora, amplituner musi mieć odpowiednią funkcję. Ważne też aby zastosować przewód HDMI ver.1.4, bo ma on specyfikację dopuszczającą przesyłanie zwrotnego sygnału dźwięku.

Zrobiłem wszystko jak należy ale kicha, dźwięku nie ma :-(
    Na amplitunerze wybieram tv/sat pokazuje hdmi ale czerwona dioda hdmi sie nie świeci, w TV przyciskiem smplink wybieram żeby głos puścił przez Amplituner i cisza.
    Może ten kabel hdmi wcale nie jest ver.1.4 tylko 1.3b Kupiłem go na allegro wiec sprzedawca może mnie oszukał

proszę o info, co wybrałeś na amplitunerze żeby to grało

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Są dwie funkcje w ustawieniach hdmi amplitunera arc i ctrl obie muszą być włączone. Odłącz też ten światłowód,wtedy bedziesz mógł wybrać źródło dźwięku hdmi. U mnie to działa na kablu 1.4 kupionym na allegro za grosze. Innego kabla nie próbowałem. Szukaj w ustawieniach telewizora,bo wydaje mi sie,że musisz przełączyć wyjście dźwięku z optyka na hdmi.
  • Poziom 10  
    funkcje CTRL i ARC mam włączone, kabel toslink światłowodowy odłączony, TV wykrywa mi urządzenie na HDMI i dźwiek przezucony na hdmi w TV. W amplitunerze wybrane źródło SAT/TV i nie działa...
    Gość w aukcji miał napisane jak wół że to wersja 1.4 i kabel jest porządnie wykonany wiec sam nie wiem...
    Jak by co wrócę do toslinka...
    mam jeszcze pytanie bo nie wiem czy jest to wszystko warte zachodu?
    Che puścić przez HDMI bo jakość dzwięku z tv jest taka sobie, i dość cichy sygnał jest. żeby tak w miarę słuchać to muszę ampli rozkręcić na 50 ale w tedy już słyszy się szumy... czy u Ciebie tez tak jest? bo jeżeli tak to nie będę sobie głowy zawracał a na pewno kupował nowych kabli hdmi
  • Poziom 9  
    Też idzie dość cicho. Tyle, że ja mam przez światło puszczony dźwięk z DVD, a telewizor normalnie ze zwrotnego i dźwięk jest głośniejszy ze zwrotnego. W ampli masz wszystko dobrze. U mnie czerwona dioda świeci się tylko przy wejściach HDMI, a przy korzystaniu ze zwrotnego też się nie świeci. Szukaj dalej jakiejś funkcji w TV, ale patrzyłem na instrukcję Twojego TV i nie znalazłem informacji o kanale zwrotnym - może nie być...
  • Poziom 10  
    No nic, wielkie dzięki za pomoc i poświęcony czas. Jeszcze z tym powalczę, a jak nie pójdzie, to sobie to odpuszczę i podłączę jak wcześniej, czyli światłem.
    Może przy okazji pożyczę pewniejszy kabel HDMI i na nim spróbuję.
    W każdym razie jeszcze raz wielkie dzięki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam ja posiadam ampli vsx 521k , tv samsung c6000 i nbox i takze walcze z tymi kanalami.Gdy podlaczylem blu rey to przepuszczal dzwiek i obraz gdy byl wylączony a n box juz nie
    co o tym sadzicie
  • Poziom 2  
    Witam poszukuję instrukcji obsługi Pioneer VSX-421 po polsku. Córka usiadła mi na pilota naszukałem się w ustawieniach ale nie rozumiem dlaczego wartoœć dŸwięku zmniejszyła się kolosalnie. Zresetowałem amplituner klikając klawisz Band +Power i zrobiło się całkiem cicho.Ratunku…:)

Dodano po 51 [sekundy]:

Witam poszukuję instrukcji obsługi Pioneer VSX-421 po polsku. Córka usiadła mi na pilota naszukałem się w ustawieniach ale nie rozumiem dlaczego wartoœć dŸwięku zmniejszyła się kolosalnie. Zresetowałem amplituner klikajšc klawisz Band +Power i zrobiło się całkiem cicho.Ratunku…:)