Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia X3-00- Po długim ładowaniu bateria nadal wyczerpana

adi9635 03 Mar 2012 10:36 4670 12
  • #1 03 Mar 2012 10:36
    adi9635
    Poziom 10  

Mam problem z telefonem nokia x3-00 a mianowicie mam dwie baterie i miałem jedną z nich, rozładowała mi sie wiec podłączyłem pod ładowarke ładowała sie około 3 godziny ogłączyłem i pokazuje nadal bateria rozładowana.. mysle ze pewnie poszła bateria więc włozyłem drugą ale to samo ładuje sie nawet całą noc i sie nie naładuje cały czas telefon ładuje a jak odłącze to pokazuje niski stan bateri i dodam ze jak sie nim bawie to nawet przy podłączoną ładowarką pokaze bateria wyczerpana i sie nie włączy.. poszłą oprogramowanie ? czy obydwie baterie szlak trafił? a moze z płytą główną cos nie tak?

0 12
  • MagBoss
  • #2 03 Mar 2012 11:01
    Pocieszny
    Poziom 38  

Prawdopodobnie jest uszkodzony układ zasilania. Jeżeli masz gwarancję to z niej skorzystaj bo domowych warunkach pewnie tego nie naprawisz.

0
  • #3 03 Mar 2012 11:28
    adi9635
    Poziom 10  

Niestety nie mam gwarancji..
    Czytałem na innym forum ze gniazdo może być uszkodzone wymieniłem właśnie na inne zobaczymy a jak nie pomorze to zobaczę jeszcze ładować przez usb ..

0
  • #4 03 Mar 2012 20:26
    pawulon1111
    Poziom 15  

Jesli masz miernik to sprawdź czy prad z ładowarki dochodzi do styków baterii.To wykluczy czy baterie sa uszkodzone.

0
  • #5 04 Mar 2012 10:57
    adi9635
    Poziom 10  

Nie wierzę! To wszystko to wina gniazda od ładowania. Jak to możliwe Gniazdo jak gniazdo podłączone pod ładowarke normalnie pokazuje ładowanie telefonu a tak naprawde nie ładuje. Zmieniłem gniazdo na inne i teraz ładuje normalnie. Nie rozumiem tego moze jedna styka od gniazda tylko łączyła i dlatego?

0
  • #6 04 Mar 2012 18:20
    nemo333
    Poziom 28  

Dziwne ale prawdziwe. Te gniazda padają często, już w 3 fonach tak naprawiałem ładowanie :P Zawsze pierwszą rzeczą przy braku ładowania powinno się sprawdzić gniazdo

0
  • #7 23 Wrz 2012 07:39
    crazydamiano93
    Poziom 8  

Witam a ja mam taki problem z moją nokią X3-00
    Wczoraj rano bateria mi padła i podłączyłem do ładowarki ale że mi się spieszyło to odłączyłem po więcej ja pół godzinie. Telefon znowu mi się rozładował więc go podłączyłem kiedy przyszedłem do domu. Telefon się ładował cały czas od godziny 15 do 23 i wraz się nie naładował ciągle było na ekranie ładowanie baterii (telefon wyłączony przy ładowaniu). Telefon ładował się ciągle aż go dziś odłączyłem po godzinie 7 rano. Wyjąłem baterie i spr. miernikiem a tam 3.97V a dopuszczalne na bateri jest 3.7V. Bateria była ciepła. Co się stało że mój telefon nie chce przestać się ładować? Soft? Czy coś innego. Bo soft też mi siada od paru miesięcy tzn. mam pod zieloną słuchawką jeden kontakt którego nie mogę usunąć bo jak chcę usunąć to tel biały ekran i restarta robi. Więc to soft?

Dodano po 1 [minuty]:

z góry dzięki za pomoc! :)

0
  • #8 23 Wrz 2012 08:47
    grubas
    Poziom 40  

Soft to wariant optymistyczny :-)
    Uszkodzony raczej będzie układ zasilania GAZOO, płyta główna lub bateria ( podstaw inną ).

0
  • #9 23 Wrz 2012 10:41
    jayu0
    Poziom 37  

100% lezy gazzo.Typowy przyklad Fake Charging. Radze oddac telefon w rece konkretnej osoby bo mb jest bardzo delikatna w tym modelu :D

0
  • #10 24 Wrz 2012 12:34
    crazydamiano93
    Poziom 8  

witam telefon zaczął się ładować normalnie. Ale bateria trzyma tylko dzień, o co chodzi? No i ile by kosztowała wymiana tego układu w Noki X3-00?

0
  • #11 11 Lis 2012 22:12
    dortzia
    Poziom 9  

Również dołączam się do pytania, u mnie bateria już trzyma tylko godzin, wcześniej już był problemy, była nowa bateria i trzymała max.2 dni przy minimalnym uzytkowaniu. Nie wiem czy opłaca się naprawiać...

0
  • #12 01 Sty 2013 12:59
    mixer12
    Poziom 7  

To będzie wina softu najprawdopodobniej. Jeśli jakiś znajomy ma nokie x3 to daj mu baterie żeby ją naładował i jeśli on naładuje i będzie u niego ok to znaczy że u cb padł soft, a jeśli jemu tez tak będzie robic jak tobie to kup nową baterie.

0
  • #13 01 Sty 2013 13:33
    Pocieszny
    Poziom 38  

Kolego mixer12, zajmowałeś się kiedykolwiek naprawą telefonów? Bo wydaje mi się, że nie ;)

Soft nie będzie winny jeżeli bateria trzyma tylko kilka godzin. Przyczyną może być padnięta bateria, albo (bardziej prawdopodobne) uszkodzony układ zasilania, zalanie telefonu, nieoryginalna/uszkodzona taśma lub wyświetlacz.

0