Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezpieczna temperatura. Odpalanie samochodu na gazie bez uszkodzenia reduktora.

indoman 30 Dec 2004 00:20 1203 3
    indoman
    Level 14  
    jaka jest bezpieczna temp. zew. abym mógł odpalac samochód na gazie aby nie uszkodzic reduktora i innych czesci samochodu. mam mondeo 95
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    Teoretycznie parownik powinien posiadać temperaturę około 20 stopni celsjusza aby nie zamarzł. POZDRAWIAM
    lewy_lowicz
    Level 12  
    Generalnie w każdej instrukcji instalacji lpg, jest opis odpalania silnika po dłuższym postoju (parę godzin) na benzynie.
    W praktyce wygląda, to tak, że zazwyczaj instalacje z rozbudowaną elektroniką i czujnikiem temperatury same decydują o przełączeniu na lpg przy odpowiedniej temperaturze (tj. około 30-35'c); te które czujnika temperatury nie mają robią odpał na benzynie (na pozycji auto) i po przekroczeniu odpowiednich obrotów 2,5-3tys przerzucają na lpg, to w zasadzie w niczym nie pomaga instalacji i silnikowi, bo ogromna większość ludzi po odpale na benie gazuje zimny silnik do wysokich obrotów, aby zaoszczedzić każdą kroplę benzyny.
    Ja napiszę krótko, miałem 2 autka na lpg, każde z nich miało pozycję na przełączniku odpału na lpg i w zasadzie nawet w siarczyste mrozy odpalałem.
    Co do zurzycia, to na pewno membrany krócej wytrzymają (u mnie 80tys. zamiast ilu? 120tys ;)), silniki w obu autkch przebiegi ponad 200tys.
    Należy pamiętać, że gdy jest temperatura poniżej 0'C to ruszamy powoli, nie gazując mocno, bo faktycznie może nam reduktor przymarznąć, autko zakrztusi się i może zgasnąć.
    wueska
    Level 16  
    teoretyczne temperatury to:
    96.4°C
    i parowniki zależnie od regulacji i od typu instalacji od 20° do 35°