Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cisco EPC3925 - rozłączanie internetu na jednym komputerze

03 Mar 2012 12:29 4000 6
  • Level 9  
    Witam was, mam problem z ruterem Cisco EPC3925. A mianowicie:

Jakiś czas temu mój dostawca internetu (kablówka - firma Telpol) zmienił mi ruter na Cisco EPC3925. W domu są 3 komputery, stacjonarny i 2 laptopy. Stacjonarny po kablu skrętkowym działa bez problemu, starszy laptop Toshiba: po wifi - również bez problemu.

Natomiast mój laptop (Asus F5Sr) ma następujący problem: również działa po wifi, lecz co jakiś czas (różnie - czasem 3 razy w ciągu godziny, czasem 2 razy na dzień tylko) przestaje działać internet - tzn. cały czas połączenie w ruterem jest, ale mój Windows 7 pokazuje "Ograniczony Dostęp" i internet nie działa, muszę wtedy rozłączyć się i połączyć ponownie.

Z tego co już próbowałem:
    - przeinstalowałem sterowniki do karty sieciowej w komputerze
    - przeinstalowałem Windows 7 (oryginalny, 32bit, cały czas aktualizowany) - bez zmian.
    - próbowałem Ubuntu - objawy podobne jak na Windows, tylko rozłącza się po prostu z routerem

Dodam jeszcze, że mój laptop w mieszkaniu studenckim (wifi na ruterze D-Link) i na uczelni (też wifi) działa bez żadnego problemu.

Jeśli chodzi o konfiguracje rutera - jest zablokowana, nie znam hasła do panelu administracyjnego.

Powiedzcie koleżanki i koledzy, czy ktoś się spotkał z takim problemem i czy możecie podrzucić jakieś rozwiązanie? Bo mi już nie przychodzi nic do głowy.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator of Networks, Internet
    dyziu3 wrote:
    nie znam hasła do panelu administracyjnego.

Administratorem jest dostawca internetu. Jaki masz poziom sygnału na tym Asusie, zainstaluj inSSIDer-a i sprawdź czy nie masz zakłóceń od innych sieci.
  • Level 9  
    Oto screen z programu:

Cisco EPC3925 - rozłączanie internetu na jednym komputerze

Wygląda na to, że moja sieć - Domeczek-3E ma znacznie mocniejszy sygnał niż obecny na tym paśmie Domeczek-D2.
  • Level 1  
  • Level 9  
    Próbowałem, ale nie da się wejść, przy pustych polach pojawia się tylko "Invalid username or password."
  • Level 1  
  • Level 9  
    poprawiłem post, chodzi o firmę Telpol.