Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo A1000 - wirówka wyzwala RCD

and61 03 Mar 2012 12:31 1502 6
  • #1 03 Mar 2012 12:31
    and61
    Poziom 26  

Witam, mam dziwny problem z wymieniona w tytule pralką , wszystko jest w porządku do momentu załączenia wirowania , ta funkcja wyzwala wyłącznik różnicowo-prądowy . Wyłączenie tej funkcji pozwala na kontynuacje prania. Awarie modułu elektronicznego można wykluczyć , założyłem stary ( wcześniej na nim wirówka nie chciała wchodzić na obroty ) i jest to samo . Sprawdziłem multimetrem przejście miedzy obudowa a szarymi przewodami idącymi do silnika , niestety nic nie wykazało , induktora w domu nie mam , wiec ten pomiar wykonam w poniedziałek, Ma ktoś pomysł co jeszcze innego moge sprawdzić ? z góry dzięki za pomoc

Aha , zaznaczę od razu brak przecieków na fartuchu czy rurce miedzy dozownikiem a zbiornikiem .

0 6
  • Pomocny post
    #2 03 Mar 2012 12:46
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Grzałkę na upływność do masy też sprawdzałeś ? Podłącz pralkę do gniazda ze zwykłym zabezpieczeniem i poobserwuj co się dzieje na wirówce , czy jednak gdzieś nie sączy się woda , czy silnik się nie grzeje itp. Jeśli coś jest uszkodzone to musi się ujawnić .

0
  • #3 03 Mar 2012 12:59
    and61
    Poziom 26  

Też na początku podejrzewałem grzałkę , odłączyłem ją ( tak zasilanie jak PE do niej podpięty ) , i tez wyrzuca , choć gdyby to ona była przyczyną to by wyrzucał wcześniej ,RCD mam na całe mieszkanie ,tzn na kuchnie i łazienkę , ze wstydem przyznam sie że w pokojach mam gniazdka bez bolca . Ciekawe co sie stanie , czy pojawi sie coś na obudowie , dzięki za podpowiedź

0
  • #4 06 Mar 2012 19:04
    and61
    Poziom 26  

Koledzy zgłupiałem , sprawdziłem induktorem czy jest przebicie na obudowę i wszystko jest w porządku , położyłem na silniku papierowy ręcznik by zlokalizować przeciek wody w trakcie pracy pralki , zero wycieków , co ciekawe włączyłem program pralki ale bez obciążenia ( tzn bez jakiejkolwiek odzieży) i pralka zakończyła program z wirowaniem bez wyłączenia RCD. Czy jest w tym typie pralki jakiś układ regulacji wagi wsadu ?

Jutro pranie z odzieżą , ale nie wierze by samo sie naprawiło

0
  • Pomocny post
    #5 06 Mar 2012 21:15
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Spróbuj zamienić na filtrze wejściowym pz. miejscami kabelki N i F . Czasami pomaga .

0
  • #6 06 Mar 2012 21:18
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 10 Mar 2012 21:12
    and61
    Poziom 26  

machefi napisał:
    Spróbuj zamienić na filtrze wejściowym pz. miejscami kabelki N i F .

Wykonane ,
    nie wyłączyło , ale co ciekawe wróciłem do poprzedniego podłączenia i też zakończone z sukcesem.

Nie rozumiem tego , bo to nie jest logiczne , ale ważne że "naprawa " zakończona bez inwestycji i z sukcesem .

Dziękuje

0