Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bell 801 w instalacji 4 żyłowej

03 Mar 2012 14:39 1963 6
  • Poziom 2  
    Witam, w jaki sposób podłączyć domofon Bell 801 (IROTZ) do instalacji 4-żyłowej (2 białe, pomarańczowy, niebieski)?
    Pozdrawiam i dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny dla użytkowników
    Twoja instalacja ma cztery żyły. Konkretnie są to dwie pary. Jedna para to biały i niebieski, a druga para to biały i pomarańczowy. Trudno wywnioskować, jaka żyła do czego służy. Najlepiej jest przejść się do sąsiada i podejrzeć jak jest u niego., Dopiero na tej podstawie można coś będzie konkretniej doradzić.
  • Poziom 2  
    zybex napisał:
    Twoja instalacja ma cztery żyły. Konkretnie są to dwie pary. Jedna para to biały i niebieski, a druga para to biały i pomarańczowy. Trudno wywnioskować, jaka żyła do czego służy. Najlepiej jest przejść się do sąsiada i podejrzeć jak jest u niego., Dopiero na tej podstawie można coś będzie konkretniej doradzić.

Z sąsiadami jest problem niestety :( Mogę poeksperymentować z kabelkami, to aż 16 kombinacji ;) Mogę też posprawdzać napięcia, jeżeli to potrzebne. Pytanie tylko do których zacisków podłączać i gdzie (jeżeli) i jaki kondensator (bo gdzieś o tym czytałem)?
    Kondensator stosuje się tylko w konkretnym przypadku. W swojej praktyce nie spotkałem się jeszcze z potrzebą jego montowania. Wszystko zależy od sposobu otwierania zamka, ale to wyjdzie potem. Najpierw musisz wiedzieć, czy masz mieć unifon analogowy czy cyfrowy. Być może twoja instalacja jest dwużyłowa a pozostałe dwie żyły to rezerwa.
  • Poziom 2  
    zybex napisał:
    Kondensator stosuje się tylko w konkretnym przypadku. W swojej praktyce nie spotkałem się jeszcze z potrzebą jego montowania. Wszystko zależy od sposobu otwierania zamka, ale to wyjdzie potem. Najpierw musisz wiedzieć, czy masz mieć unifon analogowy czy cyfrowy. Być może twoja instalacja jest dwużyłowa a pozostałe dwie żyły to rezerwa.

Stary domofon został zdemontowany przez poprzedniego właściciela mieszkania a nowy zostawił niezamontowany.Instalacja jest 8-żyłowa, ale 4 były zaizolowane a 4 zawinięte wokół reszty przewodów. Zakładam więc, że jest-4 przewodowa. Skąd mogę wiedzieć jaki unifon? Na zewnątrz wszystko jest osłonięte metalową osłoną bez kompletnie żadnych oznaczeń a na jednoliniowym wyświetlaczu napis System ready...
    Znajomy z sąsiedniej ulicy, który ma tak samo wyglądający na zewnątrz domofon ma unifon noname, podłączone do niego 4 żyły (2 białe, niebieska, pomarańczowa) a na zaciskach oznaczenia 1,2,3,4 :) Żadnych oznaczeń ani na samym unifonie ani na płytce. Też spadek po poprzednim właścicielu...
    FASTLINK napisał:
    na jednoliniowym wyświetlaczu napis System ready...

To może oznaczać, że masz system cyfrowy.

Ten nowy twój unifon został zakupiony w Polsce? Tak czy owak ten unifon ma odpowiednio:

I - wywołanie
    R - mikrofon
    O - masa
    T - słuchawka
    Z - zamek
  • Poziom 2  
    zybex napisał:

I - wywołanie
    R - mikrofon
    O - masa
    T - słuchawka
    Z - zamek

To jak to próbować podłączyć metodą prób i błędów?