Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F5RL (X50RL) usterka zasilania

tb1 03 Mar 2012 15:11 2100 4
  • #1 03 Mar 2012 15:11
    tb1
    Poziom 9  

Witam!

Mam problem z notebookiem Asus F5RL (X50RL).
    Komputer działa normalnie na naładowanej baterii i działał dopóki bateria nie rozładowała się.
    Po podłączeniu zasilacza nie zaświeca się dioda ładowania, napięcie na zasilaczu jest mierzone 19,6 V. Gniazdo zasilania nie jest luźne lub ułamane.

Rozebrałem komputer i spróbowałem obejrzeć, jednak na nic nie natrafiłem, a może nie wiedziałem gdzie i na co patrzeć.

Jakieś sugestie na co zwrócić uwagę? Zawsze mogę jeszcze raz go rozmontować, tylko czego szukać?

Dysponuję tylko multimetrem i lutownicą oporową.

Pozdrawiam
    Łukasz

0 4
  • #2 03 Mar 2012 15:16
    _1KOKO
    Poziom 32  

Więc sprawdź multimetrm na płycie pierwszy na wejsciu w okolicach gniazda zasilania bezpiecznik za zwyczaj oznaczony f pf i najczęsciej biały

0
  • #3 10 Mar 2012 22:02
    tb1
    Poziom 9  

Dopiero zabrałem się za temat i rozebrałem komputer ponownie. Obejrzałem okolice gniazdka i bezpośrednio przy nim są dwa "klocki" - jeden mały, drugi większy.
    Mały oznaczony P83, zmierzony na przewodzenie - nie przewodzi (miernik nie piszczy).
    Duży z kolei przewodzi według miernika.
    Ich "odpowiedniki" z drugiej strony tak samo (chyba, że to te same elementy).

Czego szukać dalej? Czy to może być ten element?
    Przesyłam zdjęcia płyty.

0
  • #4 11 Mar 2012 20:47
    boro1234567
    Spec od komputerów

Z taką wiedzą oddaj komuś kto ma pojęcie o naprawach laptopów.

0
  • #5 16 Mar 2012 15:30
    tb1
    Poziom 9  

No właśnie tego się obawiałem, ale cóż, nie na wszystkim człowiek musi się znać.
    Komputer poszedł do serwisu.
    Okazało się, że z komputerem wszystko w porządku. Winna wszystkiem była zepsuta ładowarka. Nie oddawała mocy pod obciążeniem, a ja nie miałem jak tego zmierzyć.

Pozdrawiam

0