Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją światel drogowych w audi A4 B5.

przybylons 03 Mar 2012 16:14 3996 4
  • #1 03 Mar 2012 16:14
    przybylons
    Poziom 9  

Witam Mam problem bo nie działa mi jedno światło drogowe. a drugim nie dość ze działa to jeszcze nie chce przestać, znaczy się poszukując przekaźnika, aby zdiagnozować usterkę zajrzałem to schematów, a tam było napisane ze przekaźnik świateł znajduje się na miejscu ,,8" po lewej stronie pod nadkolanikiem, otwieram patrze puste miejsce. no to wziąłem się za odpinanie odpiąłem WSZYSTKIE przekaźniki co są podpięte do gniazda, nawet te co są przy ECU a światła jak świeciły tak świecą. Dodam ze kable dochodzące do reflektora są innego koloru niż ze stacyjki ale widać ze są obklejanie taśmą wiec może ktoś nieumyślnie zamienił.
    czy w tym modelu światła są podpiete bezpośrednio ze stacyjki czy przez przekaźnik, i gdzie go w takim razie szukać?
    A4 B5 1997 TDI

0 4
  • #2 03 Mar 2012 16:57
    Ireneo
    Poziom 40  

Tam chyba światła idą bezpośrednio z włącznika,bez przekaźników.

0
  • #3 03 Mar 2012 18:59
    przybylons
    Poziom 9  

popatrzyłem dokładnie, i w obydwu gniazdach są inne kable, czyli muszą gdzieś się krzyżować. może to kabel gdzieś przerwany albo przekaźnik ale nie wiem gdzie on jest. W poniedziałek spróbuje jeszcze zmierzyć omomierzem w działających do stacyjki, jak zapipczy to będę wiedział na 100 ze są bezpośrednio. Który przewód będzie od kostki do świateł drogowych? Jak sie okaże ze sa te światła bezpośrednio, to raczej nie będę wymieniać tylko zrobię przekaźnik i podepnę prosto pod akumulator, i czy jeszcze prąd nie będzie zbyt duży na przekaźnik żeby go nie uszkodzić?

0
  • #4 03 Mar 2012 19:02
    kidu22
    Poziom 35  

Pewnie że bezpośrednio z przełacznika przy kierownicy.

Dodano po 1 [minuty]:

przybylons napisał:
    a drugim nie dość ze działa to jeszcze nie chce przestać

Tego nawet Tusk by nie pojął. To w końcu działa czy nie?

0
  • #5 03 Mar 2012 19:09
    przybylons
    Poziom 9  

Działa, myślałem ze już w a4 były stosowane przekaźniki ale widać u mnie jeszcze nie, co do 80 to wiem na 100% bo w szkole robiliśmy właśnie takie cudo bo światła źle świeciły i ponoć się sypią przełączniki, 1 dzień to mało na wymianę kabla :)

0