Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[HTML] Wyświetlanie polskich znaków na stronie

dasilva21 03 Mar 2012 17:06 3322 8
  • #1 03 Mar 2012 17:06
    dasilva21
    Poziom 7  

Witam,
    Mam taki problem. Mam stronę. Chciałbym zedytować jej kod. Wobec tego wchodzę na pdg (bo stamtąd ją mam) w panel administracji i tam mam opcje do edytowania dzięki czemu mogę zedytować sobie źródło. Gdy daję edytuj to polskie znaczki są jak krzaki, ale strona wygląda w sieci OK z polskimi znakami. Problem pojawia się jak chcę zmienić treść strony. To gdy wpisuję z klawiatury np. "ł" to wpisuje mi się "ł" i ta literka "ł" jej na stronie w sieci widoczna jako krzak. Więc pytanie? Jak zrobić by gdy wpisuje z klawiatury "ł" to wpisał mi się krzak, przez co w sieci ta literka byłaby wyświetlana jako "ł". Po prostu jest takie mapowanie:
    pole edycji pdg krzak - w sieci na stronie są polskie znaki
    pole edycji pdg polski znak - w sieci na stronie jest krzak

Z góry dziękuję za pomoc.

0 8
  • #3 04 Mar 2012 13:18
    dasilva21
    Poziom 7  

Przełączanie w przeglądarce nic nie daje. A nie da się jakoś skopiowac tego całego kodu do notatnika i coś z tym zrobić? Tutaj ta strona "kaduceusz.biz/oferta.php". Jaki dziadowski problem to masakra.

0
  • #5 04 Mar 2012 13:52
    dasilva21
    Poziom 7  

Przykład kodu:
    W edycji:
    <p class="style2"> Przyjmujemy nietypowe zlecenia: frezowania k&oacute;ł zębatych, szlifowania, obr&oacute;bki cieplne, obr&oacute;bki galwaniczne, toczenie, dorabianie częsci itp. </p>
    Z tego widać, że "ę" to:

Code:
    ę

"ó" to &oacute;
    "ół" to
    Code:
    &oacute;ł

No a wyświetlająca to z tego co widzę to takie same są kody.
    Więc pytanie jak na klawiaturze zrobić by jak się wciśnie "ę" to wyświetlił się znak
    Code:
    ę

Oczywiście jakiś program w C++ można by napisac, ale może mogę to zrobic znacznie prościej?

Dodano po 3 [minuty]:

Nie no nie da się tych kodów wkleić tutaj bo strona je przerabia na "ę". Aby "ó" się udało przekopiować. Może obrazek załączę:

[HTML] Wyświetlanie polskich znaków na stronie

0
  • #6 04 Mar 2012 15:10
    Dżyszla
    Poziom 42  

Bo to są kody HTML i niezależnie od strony kodowej powinny być wyświetlane tak samo. Jednak sam fakt zamieniania znaków na kody musi leżeć w istnieniu funkcji htmlentities, która ma niepoprawny parametr zestawu znaków. Szukaj na stronie edytującej.

0
  • #7 04 Mar 2012 18:40
    dasilva21
    Poziom 7  

Nie ma nigdzie takiego pliku jak htmlentities. Moim zdaniem zamiast tego szajsowatego edytora na pdg.pl musze się zalogować na ftpa i ściągnąć wszystkie pliki i sobie zedytować w jakimś normalnym edytorze. Póki co napisałem do bałwanów z pdg by mi podali dane do ftp. Dzięki za pomoc.

0
  • #9 14 Wrz 2012 16:47
    ty221
    Poziom 10  

Dodaj do kodu HTML w sekcji head :

Kod: html5
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ewentualnie zmień kod który tam jest na taki.

0