Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłączanie się radia podczas włączania świetlówki.

elemanek 03 Mar 2012 17:16 1144 4
lampy.pl
    elemanek
    Level 9  
    Witam!
    Od pewnego czasu mam problem z instalacją elektryczną w moim garażu, mianowicie gdy mam włączone radio do gniazdka i chcę włączyć oświetlenie ( świetlówkę ) to podczas włączania się świetlówki radio się wyłącza. Dodam jeszcze że gniazdko (radio) i świetlówka są zasilane z tej samej fazy ( ten sam obwód ).

Z góry dziękuje za pomoc!!!
  • lampy.pl
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź, jak się zachowuje radio podczas załączania innych odbiorników - wiertarka, odkurzacz... I jak się zachowują inne odbiorniki podczas odpalania świetlówki.
  • lampy.pl
    elemanek
    Level 9  
    Podczas włączania innych urządzeń jest wszystko w porządku. Jeśli chodzi o reakcje innych urządzeni typu wiertarka na włączenie świetlówki to też nie za umarzam żadnych zmian. Może to być spowodowane tym że moje radio jest czułe na chwilowy
    zanik napięcia i dla tego się wyłącza, ale czy taki zanik napięcia może występować podczas włączania świetlówki?
    Marek_Pe
    Level 23  
    Widocznie radio jest czułe na impulsowe skoki napięcia występujące przy załączaniu świetlówki. Należy sprawdzić kondensator wewnątrz obudowy.

Proponuję także użyć kondensatora styroflex 400V małej pojemności. Powinno pomóc.

Pozdrowienia
    elemanek
    Level 9  
    Wymieniłem kondensator jak sugerował kolega powyżej i problem znikną.