Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chrysler sebring 2.0 crd limited'07. metaliczne szuranie/stukot w silniku

03 Mar 2012 17:19 1841 3
  • Poziom 2  
    Witam. Dziś stało się coś dziwnego. Jak wkręcam silnik powoli na obroty do 2,5 tyś. i puszczam gaz to wszystko jest ok jak robię to ostro to przy puszczaniu gazu słychać gdzieś za silnikiem metaliczny dźwięk jakby rwący taki lub jakby zasysał jakieś powietrze lub je wypuszczał i ten dźwięk chyba "promieniuje" aż do wydechu. Nie kopci, nie traci mocy, spalanie w normie, nic się nie świeci( kontrolki), auto nigdy nie naprawiane, od nowości tylko przeglądy w Chryslerze...Proszę o pomoc...Rano w poniedziałek jadę do serwisu do Zielonej góry ale może ktoś z was co to może być? Bardzo proszę o pomoc.!

Ja rozumie, że to dział dla początkujących i jesteś "nowy" na forum. Niemniej jednak nie zwalnia Cię to z obowiązku przestrzegania regulaminu, na który się zgodziłeś rejestrując konto na tym Forum! Dlatego popraw pisownię, albo będę zmuszony temat usunąć!
    [Z]
  • Poziom 2  
    Mogę dodać, że dźwięk jest na tle głośny jakby cały silnik miał się rozpaść. Wczoraj zanim się zorientowałem, że jest taki problem, samochód bez problemu rozpędzał się do 140 na autostradzie. Sam nie wiem jak mam jechać, żeby nic się nie stało po drodze, ale do serwisu 105 kilometrów. Proszę o radę.
  • Poziom 39  
    Silnik jak z VW więc i napęd pompy oleju mógl się urwać/ powycierać zęby. Ale ciężko coś stwierdzić po kilku odgłosach.
  • Poziom 2  
    dziękuje za informację. odgłosy są następujące przy puszczaniu gazu: po pierwsze turbina normalnie się wyłącza ( wiem że to nie dobre określenie ale nie wiem jak inaczej to sprecyzować) , silnik także, poziom oleju jest niezmienny, natomiast dochodzi ten dziwny odgłos bardzo głośny i rwący metaliczny. szkoda, że nie mogę tego nagrać. natomiast proszę o informację czy jechać do zielonej czy może wziąć lawetę.

Dodano po 3 [godziny] 44 [minuty]:

nowa informacja. poprosiłem miejscowego mechanika żeby zlokalizował usterkę. okazało się, że od odpalenia samochodu musiało minąć sporo czasu, około 30 minut zanim dźwięk się pojawił. Po wjechaniu na kanał mechanik zlokalizował dźwięk i nazwał jako szum i chrobotanie w okolicy koła dwu-masowego. Także jutro rano jadę do serwisu. Jak będę po wszystkim dam znać!