Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć WiFi na dużą odległość, prośba o poradę.

03 Mar 2012 20:22 2308 15
  • Poziom 9  
    Witam. Chciałbym połączyć komp do sieci u moich rodziców z siecią w domu. Mieszkamy w domkach oddalonych o ok 80m. Posiadam bezprzewodowy router TP Link WR340G (da się odkrecic antene?) oraz (nieuzywaną starą) antene radiową (jakis Panel czy cos, 2,4GHz) z koncowka antenkową(nie wiem jak sie fachowo nazywa bo jestem amatorem;]) Komp łapie inne sieci, ale na takiej 10 cm antence. Jak wzmocnić sygnał? Dziekuje:)
  • Poziom 18  
    Potrzebne dwie antenki kierunkowe: jedna u ciebie a druga w drugim domu i powinno być po kłopocie bo 80m to niedużo.
  • Poziom 15  
    Najlepiej kolego jakby udało ci się założyć te urządzenia niedaleko od anten, jakiś strych np i max ze 2-3m przewodu, a złącza do urządzeń to są RPSMA.
  • Poziom 31  
    Zapewnij widoczność optyczną anten. Na zwykłych, małych patykach które dają razem z routerem będzie to działać.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Tytoslaw15 napisał:
    WR340G (da się odkrecic antene?)

Router ma antenę na stałe. Osobiście polecę Ubiquiti Loco M2 zamontowana gdzieś na elewacji budynku, podłączone do WR340g skrętką komputerową.
  • Poziom 10  
    Ja polecę antenkę Ovislink AirMax5

Zalety to zasilanie PoE oraz na antenie wskaźnik diodowy mocy sygnału. Oraz co moim zdaniem ma znaczenie to że pracuje w 5GHz. Brak zakłóceń z innych nadajników lub AP.

Oczywiście anteny muszą się widzieć.
    witeke napisał:
    Ja polecę antenkę Ovislink AirMax5

Myślę że jeżeli nie ma zbyt dużych zakłóceń w okolicy nie ma po co stosować 5GHz a po drugie czy takiej odległości wystarczy tylko jedna urządzenie a z drugiej strony karta sieciowa w laptopie lub komputerze stacjonarnym poradzi sobie bez problemów.
  • Poziom 10  
    Jeśli nie ma :) ale za miesiąc lub kilka miesięcy może być już 10 AP. A ta technologia jest już na tyle tania, że bardzo dużo osób zaczyna to stosować.

Jak to w życiu bywa trzeba rozwiązanie dopasować do możliwości technicznych finansowych oraz jakościowych (chodzi mi o jakość sygnału)

W jednej firmie miałem taką sytuację, że wystarczały dwa zwykłe AP które widziały się przez szybę ale to rozwiązanie szybko okazało się niestabilne zwłaszcza jak ktoś zaczynał obracać antenką w jednym AP :D
  • Poziom 9  
    A jest coś takiego zeby wysyłało sygnal z routera?? (zwiekszyc sygnał)
  • Poziom 9  
    A moge do routera podłaczyć kabelkiem(z tą wtyczką co sie pod komp normalnie podlacza czy laptopa) antene kierunkową?(zamiast kompa antena) Mozna mieszać 2,4 z 5 ghz?
    Tytoslaw15 napisał:
    Mozna mieszać 2,4 z 5 ghz?

Co masz na myślisz pisząc "mieszać"?
  • Poziom 9  
    Aktualnie mam nowy nadajnik 5, a chciałbym tak jak wszystko wyzej odbierac na 2,4 u rodzicow
    Proszę poprawić błędy w swoich postach oraz pisać jasno - nic nie można wywnioskować. Regulamin, punkty 3.1.13 i 3.1.15 [piterus99]
    Tytoslaw15 napisał:
    Aktualnie mam nowy nadajnik 5, a chciałbym tak jak wszystko wyzej odbierac na 2,4 u rodzicow

Kolego nadal trudno cię zrozumieć!? Może jakiś schemat twojej sieci?
  • Poziom 9  
    W domu mam 5 Hz i router wysyła(tzw WiFi) oraz mozna podlaczyc 3 komputery. Chciałbym pod jedno z 3 wejsc podlaczyc antenke kierunkową zeby sygnał był wiekszy, a 100 m dalej w drugim domu moge zainstalować antene 2,4 Hz jako odbiornik. Da sie?
    Tytoslaw15 napisał:
    W domu mam 5 Hz i router wysyła

Co to za model urządzenia? Kolego pisz po polsku.
  • Poziom 9  
    To co na poczatku.