Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX 819H S nie włącza się

daywalker1 03 Mar 2012 21:52 6996 8
  • #1 03 Mar 2012 21:52
    daywalker1
    Poziom 14  

Witam kolegów.
    Kupiłem wyżej wymieniony amplituner już w takim stanie że nie dawał żadnych znaków życia, czytając inne posty kolegów z elektrody i zagranicznych for wydawało się że winny pewnie będzie układ standby ``niestety`` nie. Wygląda to wszystko tak że transformator standby działa normalnie dając napięcie 9,50V regulatory 3,3V i 5V też działają bez zarzutu czyli procesor CPU jest zasilany. Niestety po podłączeniu do prądu i próbie włączenia przyciskiem ON nic, ogólnie na płycie czołowej nie ma żadnej diody która by cokolwiek sygnalizowała oprócz jednej od MCACC. Po za symulowaniu załączenia przekaźnika czyli zwarciu po 3-4 sekundach załącza się przekaźnik od ochrony głośników czyli coś tam jeszcze działa jak powinno. Na tym jednakże koniec nic na wyświetlaczu i żadnych oznak życia, transformator działa jak powinien wszystkie napięcia są. Wysnułem tezę że winny wszystkiemu może być procesor który załącza Standby relay i steruje całym taktowaniem M3030RFEPFP czyli że już nic z nim nie zrobię i tylko dawca części ??
    Proszę o jakie kolwiek sugestie i wskazówki nie jestem profesjonalistą a więc może coś pominąłem i problemu należy szukać gdzie indziej ??

0 8
  • Pomocny post
    #2 04 Mar 2012 17:11
    walgab
    Poziom 18  

Dlaczego od razu dawca części?
    Trzeba wymienić procesor i będzie śmigał.

P/N: J020303020030-IL

Jest jeszcze pin (19) PowerDown w procesorze. Też sprawdziłbym go.

1
  • Pomocny post
    #3 04 Mar 2012 17:30
    MAJSTER XXL
    Poziom 29  

Przed wymianą procesora trzeba się upewnić, że winna nie jest jakaś "pierdoła". W serwisówce jest taka ładnie rozpisana diagnostyka, co sprawdzać krok po kroku- robił to kolega? Rozumiem, że kolega nie wymusił stanu wysokiego na 100 pinie procesora IC101, tylko zwarł styki przekaźnika? Podanie 3,3VDC na ten pin powinno uaktywnić przekaźnik trafa i podanie zasilania również na driver wyświetlacza IC701. Przemierzył kolega obwód od przycisku Standby/On ?

1
  • #4 04 Mar 2012 23:32
    daywalker1
    Poziom 14  

Posiadam serwisówke z podobnego tematu z elektrody jednak przyznam się że nie postępowałem według tamtych wskazówek krok po kroku tylko niestety po swojemu. Sądziłem że jeśli mam napięcie 3,3v i 5v w standby to wina może już leżeć tylko w procesorze ale zgodnie z radami kolegi zagłębie się bardziej w serwisówke i przebadam stany na pinach wyżej wymienionych. Co do przelutowania procka to raczej chyba się nie opłaca bo cena prawie 200 złotych a poza tym zbieram dopiero na lutownice hot air a transformatorówką nic nie zrobię. Posprawdzam więc układ według serwisówki i napisze co dalej.

0
  • #5 11 Mar 2012 23:30
    daywalker1
    Poziom 14  

Cały tydzień w pracy i dopiero dziś znalazłem chwilę na jakieś pomiary niestety nie wszystkie zdążyłem zrobić. Sprawdziłem jednak piny procesora sugerowane przez kolegów po podaniu napięcia 3.3V do pinu 100 niestety nic się nie dzieje a co do pinu 19 to występuje tam napięcie 2.5V czy to może być powodem że procesor nie załącza przekaźnika ??

0
  • #6 10 Sie 2012 06:32
    toopcool
    Poziom 13  

Witam.
    Uporał się kolega z tym amplitunerem?
    Mam podobny problem z VSX 420 . Oparty on jest na tym samym procesorze.
    U mnie mogę go włączyć w trybie serwisowym przytrzymując STAND/BY + ADVANCED SURROUND . Ale po 2-3 sekundach się wyłączą. Napięcie 3,3 V mam poprawnie , na nóżce 100 mam 0V.

0
  • #7 10 Sie 2012 21:58
    9800pro
    Poziom 21  

toopcool napisał:
    Witam.
    Uporał się kolega z tym amplitunerem?
    Mam podobny problem z VSX 420 . Oparty on jest na tym samym procesorze.
    U mnie mogę go włączyć w trybie serwisowym przytrzymując STAND/BY + ADVANCED SURROUND . Ale po 2-3 sekundach się wyłączą. Napięcie 3,3 V mam poprawnie , na nóżce 100 mam 0V.

Proszę sprawdzić co się będzie działo po wylutowaniu końcówek mocy.O ile się nie myle w tych modelach były hybrydy w końcówce.

0
  • #8 10 Sie 2012 22:09
    toopcool
    Poziom 13  

Końcówki mocy są na elementach dyskretnych.
    Nie ma napięć stałych na wyjściach końcówek i nie załącza się PROTECT.
    Jest to amplituner VSX 420 , i jak mniemam jest to delikatnie okrojony VSX 519.
    W amplitunerze na PCB są nadruki VSX 519-819 no i procek ten sam co w serwisówce VSX 819.

0
  • #9 12 Sie 2012 12:28
    toopcool
    Poziom 13  

Znalazłem rozwiązanie problemu.
    Winą nie włączania amplitunera był brak napięcia +12 V . Padł stabilizator .
    Amplituner już funkcjonuje.

4