Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes vario 612d- kompresor

ZWIREK0073 03 Mar 2012 21:59 3422 1
  • #1 03 Mar 2012 21:59
    ZWIREK0073
    Poziom 1  

Witam, nie dawno kupiłem mercedesa 612c vario z elektryczną sprężarką. Problem w tym, że sprężarka nie chodzi. Nie bardzo wiem o co chodzi z nią (pierwszy raz mam z tym do czynienia), po odpaleniu samochodu na kablach dochodzących do kompresora pojawia się prąd (pomiar zwykła probówką) ale ona stoi bezczynnie. po wyjęciu i podłączeniu bezpośrednio do prądu kompresor chodzi bez zarzutów. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym, bądź jakimiś problemami z taką sprężarką? Gdzie znajdują się przekaźniki i sterowanie sprężarką?

0 1
  • #2 04 Mar 2012 10:25
    onepiotr
    Poziom 24  

Hm? Dziwne że to pojechało. Sprężarka jest tylko do ręcznego i jeśli nie pracuje to powinieneś mieć zblokowany hamulec ręczny. Przekaźniki od sprężarki są za modułem z bezpiecznikami. Czujniki ciśnienia są w okolicach tylnego mostu.
    Jest to trochę poroniony pomysł z tym kompresorkiem.

Upewnij się, że na pewno nie pracuje, bo ten sprzęt chodzi dopiero po odpaleniu silnika (inaczej rozładował by akumulatory). Do napełnienia zbiorników od zera do maxa potrzebuje około 5min. Jeśli ten czas się znacznie przedłuża, to sprężarka jest do wymiany (regeneracji).

3