Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka BOSCH ELEKTRONIC SRS43E22EU pobiera wodę zaczyna program nie myje

mareckigm 03 Mar 2012 23:04 6758 11
  • #1 03 Mar 2012 23:04
    mareckigm
    Poziom 7  

witam mam ostatnio problem ze zmywarką bosch elektronik srs43E22EU ma ok 5 lat mało używana, pobiera wodę zaczyna program coś tam przełącza silnik nie chodzi czy to może być kondensator N0 PC Bs P2SH BU9 156CO43 numery na nim, silnik nie jest zablokowany bo można było nim obracać po resecie wodę wypompowuje pozdrawiam i proszę o radę

1 11
  • Pomocny post
    #2 04 Mar 2012 01:35
    zhudomel
    Specjalista AGD

mareckigm napisał:
    silnik nie chodzi, (...) silnik nie jest zablokowany
    Jeśli masz na myśli silnik pompy myjącej, to trzeba sprawdzić, czy dostaje napięcie.
    mareckigm napisał:
    czy to może być kondensator N0 PC Bs P2SH BU9 156CO43 numery na nim
    Tak, jeśli to kondensator rozruchowy silnika pompy myjącej.

0
  • #3 04 Mar 2012 16:48
    mareckigm
    Poziom 7  

dzięki za pomoc postaram się kupić i wymienić o skutkach zaraz poinformuję pozdrawiam.

1
  • Pomocny post
    #4 04 Mar 2012 17:55
    zhudomel
    Specjalista AGD

Najpierw sprawdź czy silnik dostaje napięcie.

0
  • #5 04 Mar 2012 18:10
    mieszkaniec
    Poziom 12  

Sprawdz przepływomierz.

1
  • Pomocny post
    #6 04 Mar 2012 20:20
    Trull
    Poziom 28  

Skoro pobiera i pracuje układ przepływu "...program coś tam przełącza silnik..." to sprawdź czy pompa nie została zablokowana, w tym modelu nie ma przepływomierza więc skup się na silniku tak jak sugerował zhudomel jeśli nie jest zablokowana to do sprawdzenia napięcie i kondensator rozruchu. po prawej stronie będziesz miał dostęp do pompy (trzeba odkręcić dwie śruby torx 20 i zdjąć prawą pokrywę) wkrętakiem poruszaj łopatki wentylatora silnika i sprawdź czy obraca się lekko wirnik pompy (uważaj na uzwojenie).

0
  • #7 06 Mar 2012 16:41
    mareckigm
    Poziom 7  

dzięki Panowie zrobiłem jak pisał Trull mam rozmontowane obudowy napięcie dochodzi wkrętakiem sprawdzałem idzie obracać za łopatki wirnika chciałem zakupić kondensator ale w serwisie wołali 120 zł a za diagnozę z dojazdem kolejne tyle teraz też wiem jak cenne są Wasze diagnozy dzięki kumpel ma mi załatwić jak założę zaraz dam znac pozdrawiam.

0
  • #8 14 Mar 2012 20:34
    mareckigm
    Poziom 7  

Witam Panowie wymiana kondensatora nic nie dała czy to nie może zablokowała się pompa ciśnieniowa ? jak się wyjmuje silnik z tą pompą silnik ma dwie gumy, opaske na wężu widzę po prawo co dalej czy sobie dam rade? bo nie wiem jak z drugiej strony się zabrać czy to bardzo skomplikowane ? pozdrawiam

0
  • #10 25 Mar 2012 19:12
    mareckigm
    Poziom 7  

witam serdecznie udało się wyjąć pompę z silnikiem łożysko w silniku przy pompie było do wymiany całe od soli wymieniłem , nie chce ruszać jak się go ruszy to chodzi po ponownym podłączeniu prądu nie ruszy kondensator wymieniony czy to może być wirnik mieć martwe pole czy coś innego?

1
  • Pomocny post
    #11 25 Mar 2012 22:05
    zhudomel
    Specjalista AGD

mareckigm napisał:
    czy to może być wirnik mieć martwe pole czy coś innego?
    Nie.
    Trzeba pomierzyć uzwojenia w silniku.

0
  • #12 19 Kwi 2012 00:10
    mareckigm
    Poziom 7  

Dziekuję wszystkim za pomoc podpowiedzi i dobre rady pragnę poinformować że naprawa zmywarki zakończona pełnym sukcesem wymieniłem dwa łożyska wirnik oszlifowałem na wiertarce , przyczyna łożysko od pompy zatarło się całe od soli i obudowa też po oczyszczeniu jeszcze wytrzyma koszt nowego.ok 750 zl a pompy 200zl mam nadzieję że jakiś czas pochodzi długo to trwało ale warto Dzieki.Pozdrawiam Wszystkich!

0