Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka BOSCH ELEKTRONIC SRS43E22EU pobiera wodę zaczyna program nie myje

03 Mar 2012 23:04 7652 11
 • Level 9  
  witam mam ostatnio problem ze zmywarką bosch elektronik srs43E22EU ma ok 5 lat mało używana, pobiera wodę zaczyna program coś tam przełącza silnik nie chodzi czy to może być kondensator N0 PC Bs P2SH BU9 156CO43 numery na nim, silnik nie jest zablokowany bo można było nim obracać po resecie wodę wypompowuje pozdrawiam i proszę o radę
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  mareckigm wrote:
  silnik nie chodzi, (...) silnik nie jest zablokowany
  Jeśli masz na myśli silnik pompy myjącej, to trzeba sprawdzić, czy dostaje napięcie.
  mareckigm wrote:
  czy to może być kondensator N0 PC Bs P2SH BU9 156CO43 numery na nim
  Tak, jeśli to kondensator rozruchowy silnika pompy myjącej.
 • Level 9  
  dzięki za pomoc postaram się kupić i wymienić o skutkach zaraz poinformuję pozdrawiam.
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Najpierw sprawdź czy silnik dostaje napięcie.
 • Level 14  
  Sprawdz przepływomierz.
 • Helpful post
  Level 28  
  Skoro pobiera i pracuje układ przepływu "...program coś tam przełącza silnik..." to sprawdź czy pompa nie została zablokowana, w tym modelu nie ma przepływomierza więc skup się na silniku tak jak sugerował zhudomel jeśli nie jest zablokowana to do sprawdzenia napięcie i kondensator rozruchu. po prawej stronie będziesz miał dostęp do pompy (trzeba odkręcić dwie śruby torx 20 i zdjąć prawą pokrywę) wkrętakiem poruszaj łopatki wentylatora silnika i sprawdź czy obraca się lekko wirnik pompy (uważaj na uzwojenie).
 • Level 9  
  dzięki Panowie zrobiłem jak pisał Trull mam rozmontowane obudowy napięcie dochodzi wkrętakiem sprawdzałem idzie obracać za łopatki wirnika chciałem zakupić kondensator ale w serwisie wołali 120 zł a za diagnozę z dojazdem kolejne tyle teraz też wiem jak cenne są Wasze diagnozy dzięki kumpel ma mi załatwić jak założę zaraz dam znac pozdrawiam.
 • Level 9  
  Witam Panowie wymiana kondensatora nic nie dała czy to nie może zablokowała się pompa ciśnieniowa ? jak się wyjmuje silnik z tą pompą silnik ma dwie gumy, opaske na wężu widzę po prawo co dalej czy sobie dam rade? bo nie wiem jak z drugiej strony się zabrać czy to bardzo skomplikowane ? pozdrawiam
 • Level 9  
  witam serdecznie udało się wyjąć pompę z silnikiem łożysko w silniku przy pompie było do wymiany całe od soli wymieniłem , nie chce ruszać jak się go ruszy to chodzi po ponownym podłączeniu prądu nie ruszy kondensator wymieniony czy to może być wirnik mieć martwe pole czy coś innego?
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  mareckigm wrote:
  czy to może być wirnik mieć martwe pole czy coś innego?
  Nie.
  Trzeba pomierzyć uzwojenia w silniku.
 • Level 9  
  Dziekuję wszystkim za pomoc podpowiedzi i dobre rady pragnę poinformować że naprawa zmywarki zakończona pełnym sukcesem wymieniłem dwa łożyska wirnik oszlifowałem na wiertarce , przyczyna łożysko od pompy zatarło się całe od soli i obudowa też po oczyszczeniu jeszcze wytrzyma koszt nowego.ok 750 zl a pompy 200zl mam nadzieję że jakiś czas pochodzi długo to trwało ale warto Dzieki.Pozdrawiam Wszystkich!