Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Test sondy lambda - PCMScan

vipseba 03 Mar 2012 23:49 7162 5
  • #1 03 Mar 2012 23:49
    vipseba
    Poziom 2  

Witam, jestem posiadaczem interfejsu ELM 327 i chciałbym wykonać test sondy lambda w swoim punto za pomocą programu PCMScan ale nie bardzo wiem jak to zrobić a nie mogę nigdzie znaleźć jakiejś bardziej szczegółowej imstrukcji do tego programu. Wszędzie tylko instrukcja instalacji i opis funkcji, nawet z pomocy do programu nic się nie dowiedziałem. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to zrobić? A może znacie jakiś inny, lepszy program współpracujący z moim interfejsem?

0 5
  • #2 08 Mar 2012 20:10
    gruby-11
    Poziom 10  

Witam!
    Jak się już połączysz to na zakładce diagnostyka wybierz OXYGEN SENSORS albo:
    w zakładce "ustawienia" wybierz "konfiguracja PID" i zaznacz któryś (nie pamiętam który)oxygen sensor następnie z zakładki "diagnostyka" włącz "Widok danych" albo
    "tablice rozdzielcze/ wykresy" i na dolnym wykresie masz sondy lambda.

0
  • #3 08 Mar 2012 21:02
    miler80
    Poziom 34  

vipseba napisał:
    A może znacie jakiś inny, lepszy program współpracujący z moim interfejsem?

Oczywiście FiatECUScan bardzo dobry do fiatów pod ELM, pokaże przebieg pracy sondy. Przyznam że sam czasem robię fiata tym programem i uważam że ma większe możliwości od niektórych profesjonalnych uniwersalnych testerów diagnostycznych.

0
  • #4 08 Mar 2012 21:08
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 08 Mar 2012 21:25
    kidu22
    Poziom 35  

Motronic napisał:
    A mierniczkiem się nie da? No!

Skoro do mrygania diodą zaprzęga się AMega16 to cóż więcej wymagać.

Kupić na allegro , zerżnąć program obsługi, nic nie myśląć dostać odpowiedź na ekranie laptopa.

0
  • #6 08 Mar 2012 21:57
    miler80
    Poziom 34  

Kupił euroscana, teraz kupi miernik.

0
  Szukaj w 5mln produktów