Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad Y530 - nie uruchamia się

04 Mar 2012 00:53 4041 7
  • Poziom 2  
    Witam,

Przed założeniem tematu, przeszukałem forum/google jednak nie udało mi się znaleść odpowiedzi, więc zdecydowałem stworzyć ten temat.

Laptop: Lenovo y530, Vista, brak gwarancji.

Problem: W związku z weekandem postanowiłem reinstalować system. Jak powszechnie wiadomo Lenovo posiada magiczny przycisk do przywracania systemu, więc zgodnie z instrukcją ustawiłem i uruchomiłem proces przywracania systemu. Jednak w tym czasie został wyłączony prąd w okolicy a z racji zepsutej baterii komputer się wyłączył. Od tamtej pory komputer nie chce się uruchomić, (reaguje jak na obrazku załączonym poniżej , matryca nic nie wyświetla)niestety podejrzewam najgorsze jednak przed ew. oddaniem go do serwisu chciałbym zasięgnąć opinii forumowiczów.

Pozdrawiam K.
  • Poziom 17  
    Napisz jakie diody reagują jakie nie, czy po włączeniu przycisku świeci cały czas sie dioda włączenia laptopa czy może mruga ? Sprawdź napięcie na zasilaczu czy jest prawidłowe.
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Napisz jakie diody reagują jakie nie, czy po włączeniu przycisku świeci cały czas sie dioda włączenia laptopa czy może mruga ? Sprawdź napięcie na zasilaczu czy jest prawidłowe.

Jak reagują diody pokazuje na rysunku poniżej, wciskam przycisk zapalają się poszczególne diody i nic się nie dzieje;/ matryca w ogóle nie startuje. Napięcie na zasilaczu wynosi 19V.

• Poziom 17  
    Napisz po ludzku jakie diody się świecą, na tych zdjęciach nie wiedzę która za co odpowiada.
  • Poziom 2  
    Rozumiem, ale czasami lepiej pokazać niż wytlumaczyć, zatem pierwsza jest od zasilania,druga od baterii a trzecia od wifi.

Zdjęcie podglądowe
  • Poziom 17  
    Wygląda na uszkodzony chipset graficzny, zapewne masz nvidie gf9xxx co należy do wadliwej serii należy go wymienić. Koszt zależny od serwisu.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc, czyli rozumiem, że ew. naprawa wiąże się z wymianą grafiki? Czy jest możliwość naprawy?

Pozdrawiam K.
  • Poziom 30  
    kudlaty1990, dwa pytania:
    1. czy komputer po chwili sam się wyłączał?
    2. jak poradziłeś sobie z naprawą?
    Pytam, bo mam podobny problem.