Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

koszty ogrzewania butla gazowa 33kg

norbe76 04 Mar 2012 01:33 13119 9
    norbe76
    Level 2  
    witam
    poszukuje rzetelnych informacji na temat kosztów ogrzewania mieszkania z butli gazowych 33kg, mieszkanie ledwo 50m2 :?:
    zaznaczam że opcje ogrzewania elektrycznego i węglowego już przeanalizowalem i wyliczylem
    wiec elektryczne odpada
    weglowe do przyjecia ale ten balagan gdy brak osobnego pomieszczenia na kotlownie
    a z butlowym jak zauwazylem znacznie maly naklad pracy no i czysto :D
    wiec jakies konkretne wyliczenia od osob ktore zastosowaly takie rozwiazanie

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod.serwisant&3
    Dacomos
    Level 33  
    Palnik katalityczny ?
    Sporo wad wilgoć, konieczność wymiany powietrza .
    berga
    Level 18  
    Witam.
    norbe76 wrote:

zaznaczam że opcje ogrzewania elektrycznego i węglowego już przeanalizowalem i wyliczylem
    wiec elektryczne odpada
    A jak doszedłeś do tego, czy też wyliczyłeś, że gazowe z butli będzie ci się opłacać?
    norbe76
    Level 2  
    Co do ogrzewania węglowego to zużywam około 3 ton węgla + drewno 5-6 m3
    Obecna instalacja grawitacyjna działa średnio, pomimo dołożonej pompy cyrkulacyjnej, żle dobrane przekroje rur oraz spaprany komin
    Kolejna przeszkoda to współlokator z którym brak porozumiernia na dostawienie kotłowni i wykonania instalacji jak należy

Podobnie sprawa ma sie z ogrzewaniem elektrycznym licznik poza moim zasięgiem, częściowo stara instalacja elektryczna i brak zgody na wykonanie nowej

Kominek odpada bo zależy mi na CO i CWU a to wiąże się z paleniem w okresie letnim w kominku wiec pokój gdzie będzie kominek stanie sie sauną

Więc przeszukałem troszkę internet i dlatego zainteresowałem się butlą gazową.
    Przykład jaki znalazłem to dom 210m2 i zużycie 8-10 butli na miesiąc czyli myślac logicznie
    10 butli propanu tj 330kg koszt około 1800zł

A teraz z matematyki
    210m2 /330kg = 0,64kg/m2
    0,64kg/m2 x 50m2=32kg gazu czyli jedna butla

Ale to tylko moje wyliczenia wiec strąd ten temat
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Budynek budynkowi nie równy.
    Jeśli chcesz cokolwiek obliczać to musisz wyjść z zapotrzebowania energii.
    Musisz obliczyć ile energii zużyłeś na ogrzanie (uwzględniając sprawność z jaką to uzyskałeś) i przeliczyć ile kosztować to będzie innym paliwem i z jaką sprawnością.
    berga
    Level 18  
    norbe76 wrote:

A teraz z matematyki
    210m2 /330kg = 0,64kg/m2
    0,64kg/m2 x 50m2=32kg gazu czyli jedna butla
    Liczyć - potrafi byle kalkulator,
    myśleć- tylko istota rozumna,
    błądzi każdy z nas.
    Więc przemyśl to jeszcze raz .
    User removed account
    User removed account  
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Do takich butli da się nalać propan, ale nie można ich wnosić do pomieszczeń, poza technicznym z lekkim dachem. Są za duże. Do mieszkania można wtargać tylko 11 kg butle.
    knant
    Level 12  
    Witam
    Butla z gazem może stać na zewnątrz ,tylko trzeba zamawiać u dostawcy butle z czystym propanem no i kawałek instalacji gazowej do kotła .A z czystym propanem dlatego że jego temperatura wrzenia jest (-42)°C i nie przeszkadzają mrozy