Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tigra nie odpala - IMMOBILIZER

wsza12345 04 Mar 2012 09:41 9631 9
    wsza12345
    Level 11  
    Opel Tigra rocznik 1994. Samochód nie odpala, miga żółta kontrolka przy próbie odpalania. Pilot mam kwadratowy z dwoma takimi samymi okragłymi przyciskami. W środku kluczyka nie widzę żadnej czarnej kosteczki ale jest miejsce na takie coś okrągłego. Czy to znaczy że immobilizer był już wcześniej odłączony? Co może być przyczyną tego, ze nie odpala i zapala się ta kontrolka? Pozdrawiam, prosze o szybką odpowiedż!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    tigra nie odpala - IMMOBILIZER
    Zdjęcie zapożyczone z internetu.
    Tak wygląda Twój kluczyk?
    Wysil się!
    Napisz coś więcej, jakie masz możliwości techniczne do samodzielnej naprawy usterki?
    Czy przeprowadziłeś diagnostykę?
    wsza12345
    Level 11  
    Tak, taki sam jak na zdjęciu.
    Mam miernik wielofunkcyjny,
    Komputer pokazuje błąd immobilizera no i nie wiem własnie czy ten immobilizer jest już odłączony czy nie..

Kluczyk jest PUSTY - zapomniałem dodać. a chyba powinna być w nim pestka..

Usunięta została część postu.
    Na forum publicznym zabrania się wszelkich dyskusji związanych bezpośrednio lub pośrednio z omijaniem i usuwaniem zabezpieczeń antykradzieżowych pojazdów.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1628351.html
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    CameR

wsza12345 wrote:
    Mam miernik wielofunkcyjny,

Napisz może dokładnie jaki miernik posiadasz?

wsza12345 wrote:
    Kluczyk jest PUSTY

Jedyną radą dla Ciebie jest dobry serwis dorabiania kluczy lub elektronik samochodowy.
    wsza12345
    Level 11  
    Pisałem z telefonu dlatego tak niezgrabnie to wszystko było napisane.
    A więc tak Kluczyk jest taki sam jak na fotce przy stacyjce jest biała kropka czyli immo chyba jest wpięte w ecu z tego co się dowiedziałem więc chyba nie wchodzi w grę jego usunięcie. Trochę mnie to dziwi ponieważ w 94r zakładano podobno immo nie podłączane do komputera.
    Miernik-multimetr (jeden z tańszych). A więc jak zdiagnozować czy padł kluczyk czy czytnik bądź jeszcze coś innego. Bo nie chcę kupować całego zestawu immo wolałbym już go całkiem odłączyć jeśli była by taka możliwość.
    Do elektryka dzisiaj poszedłem to powiedział że nie wie czy to zrobi chyba zajmuje się tylko wymiana żarówek:-D
    CameR

CameR wrote:
    Do elektryka dzisiaj poszedłem to powiedział że nie wie czy to zrobi

Tak jak napisałem powyżej - elektronik samochodowy nie elektryk.
    Pytanie o miernik to był drobny żart, bo miernik nie wystarczy - sam tego nie zrobisz.
    wsza12345
    Level 11  
    ok dzięki za info:-) a jaki koszt tej naprawy mniej więcej będzie?
    CameR

wsza12345 wrote:
    ok dzięki za info:-) a jaki koszt tej naprawy mniej więcej będzie?

Co Ci da koszt naprawy na drugim końcu Polski?
    Ważne jest to, ile zażyczy sobie "miejscowy" elektronik a nie ile biorą inni.
    "Lubię" klientów, którzy mówią, że w Poznaniu jest taniej - zgadnij co odpowiadam...
    wsza12345
    Level 11  
    Witam byłem dzisiaj u jednego elektronika i mi powiedział że to napewno nie immo ponieważ samochód zgasł podczas jazdy. Mówi że problem może leżec gdzieś indziej. Auto teraz stoi u ulektryka ponieważ akurat się popsuło obok jego warsztatu to powiedział że elektryka jest w opłakanym stanie i się tego nie podejmie. Nie wiem teraz co robić czy wymienić kompa i mmo na własą rękę ale to raczej nie gwarantuje naprawy;/ Boję się trochę zawieśc do tego elektronika bo pewnie tez powie że sie tego nie podejmie a nie chcę cholować przez 15 km i jeszcze przez pół miasta samochodu na darmo:/ Czy jest to wina komputera?
    wsza12345
    Level 11  
    Zapłaciłem 100 u elektronika przejechałem z 50 km i znowu to samo:/ Powiedział mi że aktywował immo trzymając na zapłonie przez 15 min jednak gdy ja to robie nie pomaga co robić? Czy zakupic sterownik z czytnikiem i kluczykiem i to pomoże? Może ktoś będzie łaskawy i wysle mi na priv jak sie aktywuje to immo jeśli wogóle jest cos takiego?