Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka do zdjec - jaka polecacie?

mcmviper 30 Dec 2004 08:21 1936 3
    mcmviper
    Level 10  
    Witam!

Mam zamiar kupic sobie drukarke (głownie do zdjec) i nie wiem jaka wybrac. Z racji iz mam aparat Kodaka zastanawialem sie nad stacja dokująco-drukująca Kodak EasyShare Printer Dock 6000 (lub wyzszy model). Mam tez na oku drukarki termosublimacyjne: OLYMPUS P-330 NE, Sony DPP-FP30 lub inne z cena do ok 1000zl.

Moze ktos wie czy stacja Kodaka jest drukarka atramentowa czy sublimacyjna (stawiam na atramentowa ale wole byc pewny). I czy orietuje sie ktos jakie sa koszty wydruku zdjec z tych drukarek. A jak ktos uzywa to czekam na opinie.
    gabik001
    Level 37  
    Jezeli moglbym cokolwiek polecic to proponuje zastanowic sie nad ta stacja kodaka. Jest tam zapewne drukarka atramentowa , wiec koszt produkcji jednego zdjecia miesci sie w granicach rozsadku. Natomiast odradzam kupowanie drukarek termosublimacyjnych. Mialem do czynienia z drukarka sony i koszty jakie ponosi sie przy jej urzywaniu troche mijaja sie z celem. Fakt ze jakosc jest o wiele wiele lepsza, ale przeciez zdjecie o rozdzielczosci 4 - 5 mpix wydrukowane na atramentowce i tak jest dobrej jakosci (a szczegolnie na matowym papierze). To co o tym mysle.
    Pozdrawiam :)
    shg
    Level 35  
    Ja mam Canona IP3000, na papierze fotograficznym (błyszczącym, matowego jeszcze nie miałem okazji stestować) zdjęcia całkiem, całkiem.

Z doświadczenia - bardzo dużo zależy od papieu.
    mcmviper
    Level 10  
    Wiecy chyba zdecyduje sie na sie na stacje kodaka - jak myslicie dadza mi w Media Markcie ja przetestowac :) - kupilbym raczej i tak na allegro, ale...

Update:

Lipka - ta stacja to drukarka termosublimacyjna :( wiec chyba odpada (moze wie ktos ile kosztuja tasmy barwiace do tej drukarki i czy potrzebny jest specjalny papier termosublimacyjny czy moze byc zwykly foto) Jakby ktos byl na tyle mily :) i zapodal mi jakas drukare (atrament) ktora ladnie i dosc tanio drukuje zdjecia