Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zakup samochodu z Włoch - nie wiem jaką opcje wybrać

domell76 04 Mar 2012 10:35 2449 3
  • #1 04 Mar 2012 10:35
    domell76
    Poziom 9  

Witam wszystkich,

Mam pytanie dotyczące zakupu samochodu z Włoch, otóż znajomy z którym współpracuję ma na sprzedaż auto w dobrej cenie (po znajomości)
    chcę od niego kupić ale nie wiem jak do tego podejść aby zminimalizować koszty.

Rok produkcji 2004.03

Mam do wyboru:
    - miejsce zakupu w umowie - zakup w Polsce lub we Włoszech (podatek PCC)
    - umowa po włosku lub po polsku,
    - sama transakcja w Polsce lub we Włoszech, gdyż samochód jest raz tu raz tam,
    - cena w PLN lub w EUR,

Nie wiem co jeszcze może wpływać na koszty?

Czy wybierając jedną z ww. opcji będzie to miało wpływ na ilość dokumentów i na jakie dokumenty, biorąc pod uwagę polskie prawo nie chciałbym się wplątać w extra koszty i co będę musiał mieć przy rejestracji?

Pozdrawiam,
    Andrzej

0 3
  • #2 07 Mar 2012 01:55
    SauerMauser
    Poziom 21  

Umowa najlepiej polsko-włoska (ani on, ani ty nie potrzebujesz wówczas tłumacza do translacji umowy), waluta bez znaczenia, miejsce bez znaczenia, ważna jest pojemność silnika (do 2.0 około 3 % cła, czy jak to teraz zwał, powyżej około 16%), w przypadku ciężarówki brak opłat celnych, tłumacz do dokumentów pojazdu, i to w zasadzie wszystko, o ile dobrze kojarzę.

0
  • #3 07 Mar 2012 06:04
    domell76
    Poziom 9  

1) ale jak kupię od niego samochód w Polsce - w Umowie - miejsce zawarcia - będzie wskazane moje miasto, to będę płacił w skarbówce PCC, jeżeli będzie jego miasto - We Włoszech, to PCC nie będzie mnie obowiązywało,..?

2) jeżeli kupię w Polsce to i tak on będzie musiał wziąć rejestracje, zgłosić u siebie wyrejestrowanie i przesłać mi odpowiedni dokument, którego będę potrzebował do zarejestrowania, gdyby natomiast przed wyjazdem do Polski zgłosił sprzedaż eksportową, to miałby już ten dokument, ale na przejazd do Polski musiałby kupić tablice przejazdowe i ubezpieczenie, dobrze to rozumiem?

0
  • #4 07 Mar 2012 14:03
    SauerMauser
    Poziom 21  

Zatem sam sobie już odpowiedziałeś.

0