Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Daily po 2006, brak zasilania światła STOP

SanceS 04 Mar 2012 12:38 6366 1
  • #1 04 Mar 2012 12:38
    SanceS
    Poziom 22  

Witam serdecznie,

Proszę Was o pomoc w temacie Iveco daily 2007 w samochodzie jakiś czas temu nie działał prawy tylny stop (reszta w porządku), podłączyłem na krótko z drugiej lampy żeby bezpiecznie dojechać do kraju. Zapaliła się oczywiście kontrolka awarii żarówki.
    Teraz chciałem znaleźć rzeczywistą usterkę. Na niebieskim przewodzie w kostce lampy (odpowiada on za światło stopu) nie ma zasilania po przyciśnięciu pedału hamulca. (w drugiej lampie wszystko ok). Przewód ten prowadzi do wtyczki przy chłodnicy i do tej wtyczki jest ciągły oraz nigdzie nie przywiera. Poprawiłem wtyczkę, okazało się, że przed wtyczką też nie pokazuje się zasilanie dla tego kabla. Gdzie dalej szukać usterki.

Może któryś z kolegów dysponuje schematem, który ułatwiłby poszukiwania zagubionego niebieskiego plusa od hamulców? Gdzie dalej idzie ten przewód?

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Pozdrawiam

0 1
  • Sklep HeluKabel
  • #2 02 Kwi 2012 11:44
    SanceS
    Poziom 22  

Problem już dawno rozwiązany, niebieski przewód prowadzi do złączki w skrzynce bezpieczników, pierwsza kostka u góry po lewej stronie, czwarty pin od góry po prawej stronie w kostce. Z kostki bezpośrednio do modułu pod skrzynką bezpieczników. W module jest układ scalony (dokładnie nie pamiętam typu) w każdym razie jest to podwójny lub potrójny sterownik, sterowany bezpośrednio z mikrokontrolera. W układzie widoczne wypalenie. Naprawę porzuciłem.

Pozdrawiam

2