Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino samochodowe jak sobie z tym poradzic? ZASILANIE

04 Mar 2012 13:02 1807 9
  • Poziom 15  
    Mysle nad zorganizowaniem w lecie jakiegos kina na zewnatrz (w aucie)

AUDIO: Kazde auto ma naglosnienie wiec tutaj sprawa w miare prosta jednak co za tym idzie nadajnik audio (Transmiter FM/UKF) dobrej jakosci i sily (powiedzmy 10m zasieg)

VIDEO: Projektor (~190W) plus ekran (prawie wszystko o dobrym ksztalcie i kontrascie)

INNE:
    Laptop (~60W)

Zasilanie (~250W) :
    1. przetwornica 12v->230v plus zostawienie silnika na (jakich obrotach?)
    2. agregat
    3. inne?

Jakie posiadacie pomysly wzgledem zasilania i nadajnika FM?
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    Agregat raczej odpada bo uniemożliwi oglądanie filmu(hałas), poza tym większość agregatów nie nadaje się do zasilania urządzeń elektronicznych, do tego są specjalne agregaty sporo droższe od normalnych.
    Przetwornica chyba będzie najlepsza, zakładając sprawność przetwornicy ok.85% będziesz potrzebował do jej zasilenia około 300W czyli ok 22A sprawny alternator na wolnych obrotach powinien dać radę.

Co do nadajnika FM to miałem kiedyś chińskie badziewie z rynku za 15 zł i w aucie sprawowało się całkiem nieźle chociaż jakość dźwięku raczej mizerna. Z droższymi nie miałem styczności. Pomyśl nad kablem audio, można dostać bardzo długie w dobrej cenie, a jakość na pewno będzie lepsza niż nadajnika FM. Projektor i tak będziesz miał na kablu, pytanie tylko czy masz wejście AUX w radiu.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    Dinop napisał:
    Agregat raczej odpada bo uniemożliwi oglądanie filmu(hałas), poza tym większość agregatów nie nadaje się do zasilania urządzeń elektronicznych, do tego są specjalne agregaty sporo droższe od normalnych.
    Przetwornica chyba będzie najlepsza, zakładając sprawność przetwornicy ok.85% będziesz potrzebował do jej zasilenia około 300W czyli ok 22A sprawny alternator na wolnych obrotach powinien dać radę.

Co do nadajnika FM to miałem kiedyś chińskie badziewie z rynku za 15 zł i w aucie sprawowało się całkiem nieźle chociaż jakość dźwięku raczej mizerna. Z droższymi nie miałem styczności. Pomyśl nad kablem audio, można dostać bardzo długie w dobrej cenie, a jakość na pewno będzie lepsza niż nadajnika FM. Projektor i tak będziesz miał na kablu, pytanie tylko czy masz wejście AUX w radiu.

Ok a ile to jest "wolne obroty"? I nie jest to szkodliwe to silnika?

Tez mi przechodzil kabel i zaluzmy ze wszyscy maja AUX to ladna plontanina kabli moze wyjsc juz przy np 5 autach.
  • Poziom 14  
    "Wolne obroty" to tzw. obroty biegu jałowego, czyli wtedy gdy silnik pracuje bez wciśnięcia pedału gazu(zwykle około 800obr/min). Co do szkodliwości to się nie wypowiadam bo nie wiem.

A skoro chcesz stosować nadajnik FM dla kilku aut to musisz poszukać naprawdę mocnego urządzenia bo zasięg podawany na tych nadajnikach to chyba nawet w warunkach laboratoryjnych jest ciężki do osiągnięcia, a ty dodatkowo chcesz nadawać zapewne z wewnątrz auta na zewnątrz i to w znośnej jakości.
  • Poziom 15  
    Rowniez sie nie znam wiec dlatego pytam;) ale przez zycie slyszalo sie rozne rzeczy i pytanie ile w nich prawdy jak np to:
    Ze alternator laduje dopiero od ilus tam obrotow?

Ktos moze spiada linka badz sprawdzony transmiter fm??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Bedzie w takim miejscu gdzie nie ma zasilania.

krzysztofer tym juz nie musisz sie martwic skad beda filmy, paliwo i czy beda bilety wstepu... Ehh
  • Poziom 37  
    Ale brak jest podstawowych chociaż danych o pojeździe zasilającym: silnik, alternator itd. Wówczas nawet można podać wykres wydajności alternatora w zależności od obrotów.
  • Poziom 15  
    toyota starlet automat silnik 1.3
  • Poziom 37  
    To z założenia mały alternatorek 45A, na wolnych obrotach (na tzw. luzie) ledwo pokrywający bieżące zapotrzebowanie pojazdu.
    Chyba brak możliwości domontowania dodatkowego alternatora; jedynie zamiana na większy coś z Corolli D. W każdym razie: napęd od silnika rokuje tu marnie.